Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 02:19:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15160 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #390 : Styczeń 30, 2019, 16:26:25 »

Dzięki, Asiu. Dla mnie nazwa ma o tyle znaczenie, żeby nie kupić takiej samej odmiany ... Bo jednak czasami coś dokupuję...  Smile

Pozdrawiam Ela
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #391 : Styczeń 30, 2019, 16:50:01 »

Laughing Laughing LaughingAsiula doszła do tego punktu w którym ja jestem.
Wracając do mojego ogryzka, co się nazywa Afrodyta, to nie zobaczyłam przez 10 lat ani jednej przybyszówki. Cebula usilnie próbuje popełnić samobójstwo i w żaden sposób nie chce się rozmnażać. Nawet pobzyga czy inne robactwo jej nie chce, ale to akurat rozumiem, bo by zdechły z głodu.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #392 : Styczeń 30, 2019, 16:56:05 »

Krysiu, u mnie jedną Afrodytę pozbyga napoczęła - chyba nie jest taka niesmaczna....  Smile Zostały mi po niej przybyszówki.  Laughing Laughing

Pozdrawiam Ela
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #393 : Styczeń 30, 2019, 17:09:13 »

Może Twoja Afrodyta z odpowiedniej partii   Smile Smile Smile.

A co ? wszędzie polityka to i w wątku hippeastrum też może być   Laughing Laughing : Laughing. Już się boję lodówki otworzyć.

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #394 : Styczeń 30, 2019, 17:13:12 »

Ja już tej "polytyky" dawno nie słucham, bo mi się chce  Mad

Mam taką jedną cebulinkę - przybyszówkę, którą dostałam od dobrej wróżki we wrześniu. Ma średnicę 2,5 cm i ... wypuściła pąk kwiatowy.  Very Happy Co ja mam teraz z nią zrobić????

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #395 : Styczeń 30, 2019, 17:43:24 »

Elu  Very Happy Confused  U mnie kwitła taka mała cebulka Sweet Nymph i nawet to kwitnienie w następnym sezonie powtórzyła  Surprised i nawet nie zmalała  Smile

Krysiu masz rację  Smile Zmęczyły mnie "cebule" Smile  i liczą się tylko  Very Happy Very Happy

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #396 : Styczeń 30, 2019, 17:58:32 »

Myślisz Asiu, że pozwolić jej zakwitnąć?  Surprised

Moja dzisiejsza zbioróweczka (okna jeszcze nie myłam  Embarassed) :  Very Happy

Pozdrawiam Ela
mama
Rezydent

« Odpowiedz #397 : Styczeń 30, 2019, 18:06:02 »

U mnie taka mała cebulka Merengue uparcie kwitła. Później zmarniała, jeden sezon odpoczęła, zregenerowała się acz nie utyła. Teraz bez liści, czyli odpoczywa, więc jestem ciekawa z czym wyjdzie do słońca.

Elu, następny pęd wysyła Rembrandt?  Very Happy

Barbara
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #398 : Styczeń 30, 2019, 18:20:09 »

Asiu zobacz na tej stronie tłumaczenie   http://www.emaryllis.com/   Tam jest ten nasz kupiony zamiast Bogoty/dla innych też to jest Claire / no i piszą że Estella może być Neonem  he he he ,ale Neon to raczej chętny do kwitnienia chociaż on trąbkowy nie jest. Passion zakwitł ludziom jako Ambiance. Całkiem bez  sensu jak w ofercie  obok jest  cebula z tą odmianą i z etykietą. Niby dwie w cenie jednej jak ktoś kupił  obie.                                                                  
    Elu piękna zbioróweczka wieczorową porą. Mireczko   Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile  Asiu Ty kochasz z wzajemnością mimo wszystko i niech tak zostanie ..... Zrobiłam fotki ,ale z wstawianiem to kiepściutko .....Nie daję się chorobie, ale  z mikrobami to chyba małe szanse .....
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #399 : Styczeń 30, 2019, 18:38:36 »

Basiu, z tyłu za Rembrandtem to pąk rezydenta Akiko.  Very Happy

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #400 : Styczeń 30, 2019, 18:47:49 »

Elu cudny widoczek w okienku  Very Happy Rembrandta zazdraszczam  Smile Very Happy Ja bym jej dała zakwitnąć  Smile ale musisz wziąć poprawkę ,że dla mnie priorytetem stały się Very Happy Very Happy

Perełko dziękuję  Smile ale to niestety nie jest Princes Claire  Confused a Estellę to chyba w końcu wyrzucę  Surprised Trzeci sezon mam wypasioną cebulę a  Very Happy Very Happy jeszcze nie widziałam  Smile ile można same liście hodować  Mad

Zaatakowane przez roztocza zniekształcone  Sad pąki Barbadosa

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #401 : Styczeń 30, 2019, 19:19:06 »

Asiu tam piszą , że im przypomina.Więc to chyba producent powinien powiedzieć, co to było zamiast tej Bogoty.No bo chyba złożyli reklamację o czym piszą dalej  ...... Miałam jedno  białe, trąbkowe.Dużo zachodu.W dzień do najcieplejszego pokoju z grzejnikiem i nawilżaczem ,postawione na kamyczkach polanych wodą, a wieczorem do zimniejszej  kuchni.Dendrobium to samo.Kwitnie jak szalone,a to podobno z wilgotnej strefy pochodzi  ..... Swojego Parfaita przyniosłam do ciepła /z pokoju syna, a on toleruje raczej niższe  temperatury i jasne okna /i  od razu szybciej przyrasta.Tres tylko liściorka wyściubił ,a Splash tak mnie wnerwia że nie wiem co.Jako jedyny z tych zakupów nie zakwitł.Czasem jak widać stań na głowie ,a i tak oczy ci na wierzch nie wyjdą......Roztocze  Mad
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #402 : Styczeń 30, 2019, 20:23:52 »

Przedstawię historię odmiany Exotic Star w mojej uprawie
Pod koniec października 2014 roku kupiłem cebulę po promocji (50%) w Lidlu. Mateczna cebula miała 3 pędy kwiatowe. W międzyczasie wypuściła cebulę przybyszową. Cebule rosły przez cały sezon wegetacyjny. W następnym sezonie cebula mateczna wypuściła tylko liście w liczbie 9 sztuk. Po 4 miesiącach po wznowieniu wegetacji (2016) cebula nagle zgniła (dzieląc się na 2 części tj.  korzenie z zmurszałą piętką oraz prawie cała cebula z pióropuszem liści. Wtedy rozdzieliłem rosnącą cebulę przybyszową. W warunkach domowych wypuszczała 2-3 liści.
Od 2017 roku cebulę tę w sezonie letnim sadzę wprost do gruntu; wtedy wypuszcza ok 12 liści.
Przed świętami grudzień 2018 wypuściła czubek pędu kwiatowego.
Od wypuszczenia cebuli przybyszowej do zakwitnięcia (pierwszego) wyniosło 4 lata.
Obecnie obwód cebuli wynosi 15 cm.
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #403 : Styczeń 30, 2019, 21:18:32 »

Z tego wynika ,że ilość liści nie przekłada się na wielkość cebuli, bo 12 liści to b.dobry wynik w warunkach amatorskich.

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #404 : Styczeń 30, 2019, 22:00:22 »

Dziewczyny, co do zmniejszania kolekcji, to ja też zmniejszam  Smile Chyba z 10 cebul poszło już "do ludzi" i jeszcze co najmniej tyle pójdzie. Im człowiek starszy tym bardziej woli jakość niż ilość.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #405 : Styczeń 31, 2019, 11:17:46 »

Gratuluję Wszystkim przepięknych kwitnień  Very Happy
Mireczko przepiękne Tosci
Moje dzisiaj  Very Happy
Red Pearl   Smile

Picotee   Smile

Gervase   Smile

Siewka 31-1   Smile

Magic Touch trzeci pęd   Smile

Splash  Smile

zbiorówka   Smile

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #406 : Styczeń 31, 2019, 12:52:56 »

Kero siewka przecudna .  Very Happy

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #407 : Styczeń 31, 2019, 15:33:13 »

U mnie nieco skromniej

i bukiecik

u mnie kolekcja zmniejsza się w wyniku selekcji naturalnej i nie ratuję na siłę.

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #408 : Styczeń 31, 2019, 17:59:53 »

Gratuluję wam wspaniałych kwitnień zarówno rezydentów jak i nowych nabytków.
Dzisiaj byłem w kwiaciarni i dostałem cebulę hippeastrum Quito do odratowania. Pędy ma wysokie i na szczytach pędów objawy roztoczy. Cebula ogromna, lecz brak korzeni. Kwitnie teraz na 2 pędach trzeci jest w drodze. Osobiście jest to mój pierwszy cybister. Nie spodziwałem się, że będzie darowany. Tak się pezentuje po odpowiednim traktowaniu.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #409 : Styczeń 31, 2019, 18:13:23 »

rosomak, gratuluję Quito, będziesz zadowolony z tej odmiany.  Confused Dziękuję za opis historii Exotic Star, Moja pochodzi podobnie jak Twoja z Lidla z października 2014 roku. Na szczęście nie zgniła, ale kwitła tylko po zakupie. W każdym sezonie wypuszczała dużo liści (nie liczyłam) ale nie przekładało się to na kwitnienie. Mam wrażenie, że łuski u mojej cebuli są w szyjce bardzo mocno zbite.  Confused

Asiu, ja miałam 3 Estelle, żadna mi nie zakwitła. 2 padły a jedna wegetuje, ale podzieli chyba los koleżanek i wyląduje w kompostowniku....  Mad

kero Gervase wymiata.   Very Happy

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #410 : Styczeń 31, 2019, 18:23:32 »

Elu może Exotic Star wypuszcza dużo liści, gdyż jednym z rodziców genetycznych jest najprawdopodobnie H.papilio. A zatem mogą się pojawić problemy z kwitnieniem po H.papilio.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #411 : Styczeń 31, 2019, 18:30:44 »

rosomak, coś w tym jest, co piszesz. Papilonka też nie mogę doprowadzić do kwitnienia. Nawet po zakupie kwiat nie rozwinął się do końca.  Sad

Pozdrawiam Ela
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #412 : Luty 01, 2019, 09:35:00 »

Moja cebula Exotic Star z Lidla z 2014 roku już jest w KWK. Po posadzeniu do gruntu w szklarni pięknie poszła w liście, było nawet powtórne kwitnienie. Ale w kolejnych latach, w uprawie balkonowo-parapetowej coraz bardziej malała, kwitła jednym pędem, aż w końcu niestety zgniła Sad

Pozdrawiam,
Basia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #413 : Luty 01, 2019, 10:01:18 »

Może ta odmiana ma jakieś specjalne wymagania? Np. częstszego podlewania, czy większej wilgotności? Moja ma raczej warunki spartańskie, częściej ją przesuszam niż zalewam.  Widziałam w wątku odmianowym że na ją Ada i Asiula - jak one się u Was zachowują, dziewczyny?

Pozdrawiam Ela
kero
Gaduła

« Odpowiedz #414 : Luty 01, 2019, 15:34:22 »

Dzięki w imieniu  Very Happy Mnie zachwyca Red Pearl ma niesamowity kolor  Very Happy
Rosomak piękny nabytek  Very Happy Gratulacje  Smile
Dukra pięknie Ci kwitną  Very Happy
Moje dzisiaj  Smile
Exotic Peacock i Splash   Smile Dwie odmiany najbardziej zbliżone kolorystycznie do Pasadeny  Smile

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #415 : Luty 01, 2019, 20:14:35 »

Krysiu, piękna zbiorówka  Cool Rosomak gratuluję uratowania cybistra. Kero, pięknie u Ciebie, biało-czerwono  Smile U mnie otwiera się Pamelka:

Podlewanie ciepłą wodą i trzymanie przy kaloryferze czyni cuda, Exposure:

Terra Cotta Star:

Jeszcze niedawno bardzo chciałam mieć Ruby Star, ale czy ostatni pęd Toski godnie jej nie zastępuje  Smile

Odrobinę więcej zielonego i może udawać RS.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #416 : Luty 01, 2019, 23:26:20 »

Idea  Kero    Idea                                                                                                                                       Mirko może i te odmiany kupimy   Cool  Mam jeszcze trzy takie żelazne i jedną obsesję   Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing       Tres Chic pokazał nosek .......                                                                                                               
           Ada jak namaluje =żywy obraz =na tej ścianie to człowiek esteta zapomina o wszystkim                                                                           
    R20 znów na wystawie coś ludziom pokazuje.....                                                                                       
           Kochani czy wy kiedykolwiek widzieliście taką roślinę zwisającą z doniczki kocie ogony ....
kero
Gaduła

« Odpowiedz #417 : Luty 02, 2019, 10:04:46 »

Mireczko naprawdę cudowna cebula do Ciebie trafiła  Smile Kwiaty są przepięknie wybarwione  Very Happy

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #418 : Luty 02, 2019, 15:43:24 »

Dzisiaj pękła okrywa kwiatowa  hippeastrum nn (producent deklaruje ze to będzie coś z różu) Auchan

Ostatni kwiat Ambiance

Drugi kwiat Exotic Star, pierwszy przekwita, a drugi zaś pewno jutro. A propo Exotic Star w 2014 roku zapylałem Ferrari i uzyskałem dosłownie kilka pełnych nasion i popełniłem błąd, że nasiona namoczone z wodą były bezpośrednio nad grzejnikiem i przez głupotę zniszczyłem nasiona.

Qiuto będzie się rozkręcać

Widzę Kero że masz ciekawy duet czerwono-biały pełnokwiatowy

Mirko Twoja Tosca z ostatniego pędu robi furorę; chce naśladować Gervase jak i Ruby Star. Gratuluję nadchodzących kwitnień rezydentów.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #419 : Luty 02, 2019, 16:24:40 »

Rosomak pięknie dobrane kolorystycznie  Very Happy
Udało się cudem dostać te akurat cebule  Confused Bo w sumie nie miałam ich w planach na ten rok  Confused A że zrezygnowałam już z próby zdobycia Pasadeny to te dwie stanowią godne zastępstwo  Laughing

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: