Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Marzec 30, 2020, 04:41:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15092 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #360 : Styczeń 27, 2019, 14:49:37 »

Mireczko Tosca robi wrażenie .......Kati brak słów .......                                                                                                         Jest kameleon Gerwaze
                                                                                                     Samba  lada chwila                                                                                                                                                 Herkules                                                                                                                                                 
                       Benito                                                             
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #361 : Styczeń 27, 2019, 14:50:12 »

Niestety  mało ma pąki , bo zaniedbałam je latem . Coś tam zakwitnie , narazie  chyba pięć pąków wyszło. Cool

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #362 : Styczeń 27, 2019, 15:02:34 »

Co za uczta dla oczu!  Very Happy Very Happy Co jeden kwiat to piękniejszy.

U mnie kwitną rezydenci

Rembrandt van Rijn:

Showmaster:

Merengue:

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #363 : Styczeń 27, 2019, 16:01:04 »

Perełko, Mireczko , Elu same piękności  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Szczególnie gratuluję kwitnących rezydentów  Very Happy Cool

Kasiu super miejscówkę mają Twoje cebulki  Very Happy Moje w tym roku też marnie przyrosły Sad również z mojej winy  Sad Trzymam kciuki za kwitnienie  Smile

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #364 : Styczeń 27, 2019, 17:27:59 »

Gratulacje Wszystkim  Very Happy Very Happy Very Happy i ich Właścicielom. Smile
Wszystkie zjawiskowe, ale tym razem na podium postawiłabym 'Gerwazego' Perełki Co za rozmieszczenie barw. Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #365 : Styczeń 27, 2019, 18:25:53 »

Prawda? Zaraz pomyślałam sobie: Ależ on kolorowy! Dziewczyny, to wcale może nie być Wasza wina więc się nie oskarżajcie, ja o swoje dbałam a słabo przyrosły i z pąkami też szału nie ma, to chyba zawiniły bardzo wysokie temperatury latem i suche powietrze. Teraz jeżeli trafi się podobne lato to na pewno będę cieniować, one nie lubią deszczu i zimna, ale być pieczone na żywca też nie.

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #366 : Styczeń 27, 2019, 18:39:05 »

No moje lato spędziły pod szklarnią,  mimo cieniowania było tam piekiełko raczej   Mad  . Więc co się dziwić .  Cool

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #367 : Styczeń 27, 2019, 19:34:14 »

Kasiu szacunek do Twojej plantacji w szklarni. Chcę się Kasiu spytać jaka to jest krzyżówka Twoich siewek z ostatniego zdjęcia?

Mirko Tosca niezawodna, bardzo ciekawie wygląda Twój Temptation z zielonymi przebarwieniami

Perełko ciekawie zabarwiony Gervase, widzę że Samba będzie zgodna

Elu bardzo interesujące kwitnienia rezydentów, bardzo podoba mi się Merengue.

Asiu idealnie dobrane kolorystyczne trio.
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #368 : Styczeń 27, 2019, 21:04:14 »

Nie pamiętam , jutro sprawdzę tam są trzy krzyżówki   najmłodsze  Cool   . W tamtym sezonie nic nie zapyliłam  Smile   , a w tym jeszcze nic nie kupiłam.  Laughing więc jestem dumna z siebie . Choć nie powiem byłam blisko zakupów , ale chyba kasę na lilie przeznaczę.  Confused

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #369 : Styczeń 28, 2019, 10:30:25 »

Kasiu, ja posadziłam kilkanaście odmian lilii po trzy z każdej odmiany i się zastanawiam ile z tego zostanie, może całkiem niewiele bo mój kot zamiast urządzać polowanie woli grzać tyłek w domu  Mad Gdyby zginęła mi Menorca albo Mascara to bym się załamała.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #370 : Styczeń 28, 2019, 11:01:05 »

Gervazy ,każdy kwiat inny  Very Happy  .Można bez cienia przesady dodawać w wątku odmianowym.Zawsze robię zestawienie wszystkich czterech kwiatów.Co też namaluje natura na tym różowym,paskowanym tle ...........Pamiętam jak trudno było nabyć, a teraz jest ....Zastanawiam się czy tak może też być z Pasadeną.Czytałam gdzieś ,że zastąpiły ją inne odmiany podobne.Jednak takiej Toscy chyba się nie da porównać do niczego innego..... Mamy na forum coraz więcej nowych odmian do podziwiania    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  ,coraz więcej fotek     Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy       Confused Confused Confused
                                          Teraz ,ło matko i córko                                                                                                                 
                Dziewczyny  szalejecie z Liliami .....tu też można w nieskończoność i już nie mogę doczekać się lata ..róże, dalie każdy znajdzie coś dla siebie i warzywnik .....
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #371 : Styczeń 28, 2019, 11:04:12 »

Już zamówiłam, czterdzieści cebul   Cool . Tylko ciekawe gdzie je wsądzę   Laughing.    No szalejemy,  jedna różnica , że lili nie trzeba zimą upychać po parapetach.  Cool

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #372 : Styczeń 28, 2019, 11:21:37 »

Jak to gdzie,nawet do  wielkich donic  ,wiader ,skrzynek ,beczek czyli do każdego centymetra wolnej ziemi.Takie fotki widuję oglądając  ogrody .....Właśnie jak coś nie jest jednorazowe tylko się rozmnoży i cieszy kilka lat ,to można poszaleć ......Oglądnełam sobie pąki Benito w wątku odmianowym ......
kero
Gaduła

« Odpowiedz #373 : Styczeń 28, 2019, 12:26:01 »

Gratuluję wspaniałych kwitnień  Very Happy
Perełko gratuluję Gervasego i  też czekam na Benito ciekawe co do nas trafiło  Confused
Moje dzisiaj  Smile
Seedling 31-1   Smile

Tosca   Smile

Gervase   Smile

Red Pearl   Smile

Picotte zaczyna rozkwitać  :hearts:

Pyjama Party   Smile

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #374 : Styczeń 28, 2019, 13:31:26 »

Na moje oko pąk Benito to Benito  Smile Nie wiem jak u kero? On ma taki spiczasty pąk górą a dołem "brzuchaty".

kero
Gaduła

« Odpowiedz #375 : Styczeń 28, 2019, 13:43:01 »

Mój Benito chyba   Confused
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #376 : Styczeń 28, 2019, 16:02:05 »

Nie myślałem, że Exotic Star tak szybko się rozwinie (tj. 3 dni temu pękła okrywa a dzisiaj pierwszy kwiat się rozwinął).

A tak w duecie z Ambiance wygląda Exotic Star

A tak sobie radzi nn z Auchan, myślałem że pąk zasuszy (przez 2 miesiące po posadzeniu i pojawieniu się pąka brak wzrostu) a on w najlepsze rośnie

Dziś zauważyłem, że Passion wypuszcza czubek pąka kwiatowego

Kero siewka od Fluwela rozkręca się. Jest świetna.

Widzę że u Kero jak i Perełki będzie sezon na Benito
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #377 : Styczeń 28, 2019, 16:08:21 »

Kero jak Ty możesz znieść na raz tyyyle szczęścia  Smile. Jakby u mnie kwitły takie cuda i w takiej ilości, to bym od rana do nocy sączyła melisę na uspokojenie. Very Happy

Rosomak 'Exotic Star' jak marzenie, a 'Ambiance' - rządzi. Razz

Mam tam i ja coś nie coś. H.vittatum rozwija dwa nieśmiałe kwiatki, wyjątkowo małe w tym roku. A to dlatego, że z niedużej cebulki. Największa cebula z donicy poległa, młodzież przejmuje jej rolę.

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #378 : Styczeń 28, 2019, 17:48:45 »

Patrząc na tę siewkę piegowatą    Confused[ciekawe jaki ma rzeczywisty kolor ,bo u mnie na różnych monitorach wcale nie jest to samo ] tak sobie pomyślałam gdyby te piegi były na czymś  o szpiczastych płatkach.No myślisz i masz   Cool  R20 tak patrzę na tego motyla[takich też coraz więcej odmian ] i marzy mi się  Exotica i te niespodzianki   he he  ......                                                                                                                              
           kero  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  polecę klasykiem;  co ma być to będzie ,cebulę znajdziesz wszędzie ........
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #379 : Styczeń 28, 2019, 21:10:32 »

Very Happy Exotic Star przecudna  Very Happy Very Happy Tę odmianę chyba kupię ponownie  Razz bo niestety cebulę straciłam Sad- niepostrzeżenie zgniła od spodu  Confused

Gold Medal i Evergreen

Schowmaster

Red Peacock

Słoneczko  Smile

Pozdrawiam Asia
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #380 : Styczeń 28, 2019, 21:30:32 »

Asiu w ten sam sposób straciłem mateczną cebulę Exotic Star w czasie wzrostu. Czyli ta odmiana jest podatna na gnicie, pomimo że inne odmiany rosły bez takich przebojów. Kwitnie potomek wegetatywny zgniłej cebuli. Planuję tę odmianę skrzyżować ( może z Ambiance lub Babyfeace).  Zauważyłem że Exotic Star krócej kwitnie od innych odmian.

Asiu ciekawe zestawienie kontrastów zarówno kolorystycznych jak i wielkości kwiatów. Twój Showmaster podobny jest do Temptationa, tyle że jest jaśniejszy.
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #381 : Styczeń 29, 2019, 16:01:05 »

Rezydentka

Idzie jeszcze jeden pęd, ale strasznie wolno. W tym roku tak mają u mnie wszystkie pędy kwiatowe, pokażą czubeczek i każą na siebie długo czekać. Myślę,że to brak słońca.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #382 : Styczeń 29, 2019, 16:40:11 »

Rosomak, a gdyby tak podsypać takim wrażliwym cebulom pod piętkę perlit albo chociażby żwirek żeby miały tam "przewiew", może to by pomogło?
Krysiu, śliczna rezydentka, pastelowa i delikatna. Mojej niestety musiałam urwać łepek bo cebula malała w zastraszającym tempie, a była już taka:

Żal, ale czasami trzeba. Dziś u mnie Temptation w pełni kwitnienia:

Ostatni, pięciokwiatowy pęd Toski od kero:

Do kwitnienia przygotowują się Pamelka:

I Floris Hekker:

Tak wyglądają Toski w wazonie:

I na koniec prawdopodobny Dynamite, on też się nie spieszy bo przegoniły go te które wystartowały po nim:

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #383 : Styczeń 29, 2019, 19:34:43 »

Te sezony u wszystkich podobne i tym razem wszędzie pączki opieszale rosną. Dwa miesiące nie było słońca, a i teraz z doskoku.

Moje H.vittatum, albo H.x vittatum. Powinno pachnieć? Bo moje nie pachnie.

Kropeczki, kreseczki... Czy vittatum jest dobre do krzyżówek? Może by coś pokombinować Confused

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #384 : Styczeń 29, 2019, 19:37:03 »

Tak rozprostował płatki pierwszy kwiat Exotic Star. Szerokość kwiatu 9 cm, a wysokość 14 cm.

Drugi kwiat Exotic Star rano wyglądał tak

Mirko podałaś mi świetną koncepcję jak zabezpieczyć wrażliwe odmiany na gnicie perlitem (wokół piętki). Ciekawy jestem jak długo pędy z nasiennikami utrzymują się w wodzie? Gratuluję nadchodzących rezydentów.

Krysiu gratuluję kwitnienia rezydentki Lady Jeane.

Fafko bardzo ładny klon H. vittatum

Chcę przedstawić zestawienie siewek z tego samego nasiennika Red LIon x Marilyn. Z prawej jest egzemlarz, który zakwitł dwukrotnie oraz debiutant po lewo.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #385 : Styczeń 30, 2019, 13:25:36 »

Pomalutku zbliża się koniec tego toskowego szaleństwa, ostatni pęd pierwszej cebulki: "A może lepiej być Gervazym?"

Tosca nr 2, ostatni pęd:

Zaszalały, a ja się nachłonęłam naprawdę na długo  Smile Dziś przytargałam ze strychu Red Liona i Sweet Star, mają grube szyjki z jednej strony więc chyba coś tam jest  Confused

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #386 : Styczeń 30, 2019, 15:57:03 »

Tosca może zauroczyć, wiem, bo widziałam na żywo. Od kilku lat chodził za mną Exotic Star, już miałam kupić, ale po ostatnich komentarzach dotyczących tej odmiany mi przeszło, nie mam ochoty na kolejną nieudaną cebulę.
Bardzo dawno nie widziałam kwitnącej powtórnie Afrodyty. Pomyśleć, że to była odmiana, którą swego czasu chciał mieć każdy kolekcjoner. U mnie jeszcze wegetuje ogryzek, z którym nie wiem co zrobić.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #387 : Styczeń 30, 2019, 16:00:48 »

Umyłam dziś okienko  Razz

Na parapecie miedzy innymi ubiegłoroczna niedoszła Bogota  Laughing

Evergreen

Very Happy Very Happy w duecie

Babyface

oraz śliczna stara odmiana  Very Happy której cebulkę dostałam od Klarusi  Smile

Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #388 : Styczeń 30, 2019, 16:15:35 »

rosomak, napisz historię swojej Exotic Star, proszę. Długo ją masz? Czekam niecierpliwie na kwitnienie Twoich siewek.  Cool

Mirka, te wydanie Temptation uwielbiam najbardziej.  Very Happy Very Happy Very Happy

Krysiu, ja także nie mam dobrej opinii o Exotic Star - jest piękna, ale u mnie 1 cebula zgnila a 2 zakwitła tylko po zakupie. Nie mam do niej ręki, a gdzieś czytałam, że łatwo zakwita.  Sad

Asiu, przepiękna ta stara odmiana od Klarusi.  Very Happy Piszę się na cebulkę przybyszową. Masz już typ na niedoszłą Bogotę? Mi się z niczym nie kojarzy.   Confused

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #389 : Styczeń 30, 2019, 16:20:32 »

Elu będę pamiętała ale jak na złość nic obok cebuli się nie urodziło  Sad Nie mam pojęcia cóż to zamiast Bogoty zakwitło  Confused i chyba nazwa odmiany nie ma już dla mnie znaczenia  Smile Najważniejsze żeby były  Very Happy Very Happy  Razz

Pozdrawiam Asia
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: