Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 01:51:12
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15152 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #330 : Styczeń 21, 2019, 19:04:31 »

Asiulko, uczta dla oczu  Very Happy Elu, tak, wiem że wszędzie dostanę ale ja jeszcze sobie zażyczyłam podkładkę chłodzącą pod lapka  Smile

mama
Rezydent

« Odpowiedz #331 : Styczeń 22, 2019, 18:05:16 »

Mam problem z załączaniem zdjęć, gdyż pomimo poprawnie wpisanego loginu i hasła nic nie ma.

Chodzi o PXD? Twoje zdjęcia tam widzę, moja strona zniknęła. I tak niewiele z ich usług korzystałam.

Barbara
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #332 : Styczeń 22, 2019, 19:08:43 »

Basiu właśnie chodzi o PXD. W galerii mam widoczne zdjęcia.

Asiu idealnie dobrany duet Terracota Star z Fledermaus   Very Happy.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #333 : Styczeń 22, 2019, 19:31:07 »

Dziś  Very Happy Very Happy skąpane w promieniach słoneczka  Smile

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #334 : Styczeń 22, 2019, 23:36:42 »

Jedno czy kilka fotek to wstawiam przez fotosa i koniec.....                                                                      
Asiu to stare o 4lata młodsze foto mnie.Wypadło z dokumentów. Kwiaty choć rude piękne,słońce   ....          
           Zakwitło  kolejne ,różowe pstrokate,żarówiaste ,bałam się że to osiołek ,a to nawet nie on ,sama jestem  stary osioł.....

Kolejne dwa ćwiczą moją cierpliwość ,strzeliste ,a pączki małe i nawet nie chce mi się sprawdzać czy zgodne.Pesymis ......
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #335 : Styczeń 23, 2019, 10:21:14 »

Gratuluję wszystkim kwitnień i zakupów  Very Happy Very Happy U mnie na razie żaden rezydent nie wypuszcza jeszcze pąka Shocked. Wytrwałam w postanowieniu i nie kupiłam ani jednej nowej cebuli Smile więc na kwiaty przyjdzie mi jeszcze poczekać. Ale przynajmniej mogę oglądać Wasze kwitnienia Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #336 : Styczeń 23, 2019, 10:48:10 »

Gratuluję wszystkich przepięknych kwitnień  Very Happy Znowu nowe okazy wskakują do listy  Laughing
Limit na zdjęcia mi się skończył trzeba się przeprosić z innym  Confused
Terra Mistica  Smile

Mambo  Smile

Red Pearl ale trudno jej kolor złapać  Confused

Pink Suprice z paseczkami  Smile

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #337 : Styczeń 23, 2019, 18:21:21 »

Asiu  Smile Kero, gratuluję Red Pearl  Very Happy. U mnie pobudka kolejnych, Exposure, Terra Cotta Star i Flamenco Queen. Ostatni pęd Toski z pięcioma kwiatami, u drugiej jeszcze nie wiadomo.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #338 : Styczeń 23, 2019, 21:08:29 »

Kero  Mistica   i reszta ,te falbanki   Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy                                                         
           Czy to może być Lagoon ,,    Niby Samba Niby San Paulo Jestem ciekawa co zakwitnie .....
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #339 : Styczeń 23, 2019, 21:23:11 »

Perełko wg mnie to nie jest Lagoon, ponieważ nie ma on zielonych smug na środku płatka tj. Hercules. Dodatkowo kwiaty Lagoon są ogromne nawet ponad 20 cm średnicy i płatki od środka są z lekka wystrzępione.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #340 : Styczeń 23, 2019, 21:49:49 »

Dzięki  wielkie za rozwianie wątpliwowści    Confused R20   Cool/ Mam nadzeję ,że się za skrót nie obrazisz /.Trzeba zweryfikować z wątkiem i to co widać.Jak był  w pąku to taki jasny róż na fotkach wychodził.Z różowych to chyba miałam tylko zweryfikowany Bolero.Na dwa pozostałe zerknełam i chyba o dziwo  będą zgodne.Przeniosłam je do ciepła,dałam trochę odżywki  i pączki odrazu nabrały wigoru .
  Mini zbioróweczka ,taka tycia  wyszła
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #341 : Styczeń 23, 2019, 22:36:36 »

http://www.emaryllis.com/  taki skierowany do góry.  Summertime   według tłumaczenia.Ta  niby Bogota co mieliśmy z Lily Garden ,a zakwitło to białe z paskami   też tam jest.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #342 : Styczeń 24, 2019, 09:19:57 »

Perełko, na moje oko Twoj San Paolo to Gervase.  Smile

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #343 : Styczeń 24, 2019, 15:46:10 »

Perełko myślę,że rosomak ma rację i Twój różowy  Very Happy to Hercules  Cool

Eli tez przyznaje rację  Cool i gratuluję Gervasego  Very Happy

Dziś pokazał swe wdzięki "czerwony Paw" ( mam nadzieję ,że zdjęcie nie zniknie Confused)

Aparat w smartfonie zupełnie z tą czerwienią w pochmurny dzień sobie nie radzi  Smile

Pozdrawiam Asia
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #344 : Styczeń 24, 2019, 16:23:33 »

Sezon w pełni Very Happy Gratuluję wszystkim cudnych kwiatów Very Happy
A u mnie tradycyjnie Smile
W typie vittatum i moja stara odmiana. Obie pachną, ale tym razem nic nie czuję- mój nos nie działa ( czasowo) Smile

Pozdrawiam,
Renata
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #345 : Styczeń 24, 2019, 17:48:02 »

Tak wygląda w dniu dzisiejszym Ambiance

Niebawem pęknie okrywa kwiatowa u Exotic Star. Pęd będzie wg mnie niezbyt wysoki

W październiku 2017 roku kupiłem Toscę w Leroy. Cebula była ogromna i na pozór zdrowo wyglądała. jak wypuszczała zawiązki liści ok 1cm to zamierały. Po ok 6 miesiącach ściąłem szyjkę cebuli i okazało się, że to była działalność roztocza. W pewnym momencie wypuściła 3 cebule przybyszowe obok zaatakowanego stożka wzrostu. Liście i cebule przybyszowe są zdrowe. Tak obecnie wygląda Tosca.

Asiu Red Peacock idealnie ożywi ( w domu) pomimo ponurych  i mroźnych dni.

Reniu bardzo ciekawe masz odmiany w starym typie. Bardzo mi się podoba Twoja odmiana o malinowych kwiatach z zielonymi paskami w środku.

Perełko oczywiście, że się nie obrażę, wręcz przeciwnie cieszę się.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #346 : Styczeń 25, 2019, 12:18:48 »

Zbioróweczka mi się przydarzyła  Razz

Teraz trochę "zmasowane" kwitnienie ale nowych pędów nie widać  Confused Trzy cebule pędy zasuszyły  Sad

Rosomaku bywam w Twoim  Smile mieście co dwa tygodnie  Smile Kiedyś zrobię fotkę Very Happy Very Happy z drugiej strony okna  Very Happy (wiem skąd je zrobić  Razz)

Pozdrawiam Asia
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #347 : Styczeń 25, 2019, 14:30:01 »

Jak ja lubię tutaj zaglądać! No gdzież indziej można spotkać taką rewelacyją wystawę "oknową"? Asiu moje sąsiadki pytają mnie o kwiatki przy jednym wystawionym na parapecie, przy tylu kwiatach mogłabym się chyba spodziewać pielgrzymek  Smile  Mad  No poprostu brak mi słów by zachwalać!

Rosomak nie przejmuj się Toską, za rok się odbuduje i jeszcze zakwitnie, ale ja bym maluchy oddzieliła.

Pozdrawiam,
    Beata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #348 : Styczeń 25, 2019, 18:04:44 »

Bardzo Wam kochani dziękuję za bystre oko   Cool.Miło ,że -kot w worku -okazał się być nieoczekiwanie  odmianą co chciałam mieć   Very Happy  Ciekawe jakie oblicze  tym razem pokaże Gervaze   Confused  .                                                      
                Asiu zbiorówka  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   jak swykle super i nawet smartfonem fotki są tak profesjonalnie  wykadrowane i cieszą że są .                                                                                                    
          R20  ja tak mam z jedną cebulą. Po ekstremalnym kwitnięciu cebula wypuściła ze środka ze trzy  młode.Jak odmiana trudna do kupienia to czysty zysk odłożony w czasie..... Reniu    Very Happy   a Twoje cebule mają potomstwo .....                                                                      
                    Tym razem ostatnie dwa dodatkowe kwiaty z drugiego pędu Pyjamy                                                    

Na resztę czekamy,lada chwila te zapąkowane  a i tak pewnie wszystkich  nie zobaczę niestety , bo 24 lutego wyjeżdżam.                                                                                                                                      
               Bela racja   Mad   to nasze forum jest de best i ludzie na nim ......
kero
Gaduła

« Odpowiedz #349 : Styczeń 25, 2019, 19:32:00 »

Gratuluję przepięknych kwitnień Wszystkim   Very Happy sezon zaczyna się rozkręcać  Laughing
Moje dzisiaj  Smile
Siewka 31-1
Siewka 31-1 zaczyna się otwierać  :hearts:

La Paz  ostatni pąk  Sad

Red Pearl   Smile

Tosca   Smile

Dancing Queen   Smile

Pyjama Party   Smile

Gervase   Smile

belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #350 : Styczeń 25, 2019, 19:41:21 »

Kero ale piegowate cudo stworzyłaś  Shocked Confused Very Happy Przyznaj się, proszę uprzejmie, jakich ma rodziców?

Perełko Pyjama Part jest przepiękna  Very Happy

Pozdrawiam,
    Beata
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #351 : Styczeń 25, 2019, 19:50:23 »

Tak wygląda Ambiance w dniu dzisiejszym

Dziś tak jak myślałem pękła okrywa kwiatowa u Exotic Star. Może się uda skrzyżować Ambiance. Przepraszam za niewyraźne zdjęcie, widoczne są 2 pąki.

Pochwalę się Alfresco o którym wcześniej pisałem. Cebula przybyszowa po prawej stronie ma pąk kwiatowy. Mateczna cebula ma 2 tj. w tamtym roku

Beatko chciałem oddzielić cebule przybyszowe Tosci, lecz nie mają korzeni, korznie są po matecznej
cebuli

Widzę Perełko, że Pyjama Party pręciki zmienił na płatki

Asiu wspaniały kadr na Twój bukiet

Kero świetna jest Seedling 31-1. Ma coś z Mega Star oraz Flamenco Queen. Chcę się spytać czy Twoja Pyjama Party jest od mitiusa? Chciałbym się doczekać takiego rozszczepienia barw u mojego Gervasego.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #352 : Styczeń 25, 2019, 20:01:18 »

Ale uczta dla oczu!!!!
Kero- jaka oryginalna siewka! Zasługuje na jaką nazwę!

Pozdrawiam,
Renata
kero
Gaduła

« Odpowiedz #353 : Styczeń 26, 2019, 10:59:34 »

Dziękuję w imieniu  Very Happy
Seedling 31-1 nie jest moją siewką  Smile a chciałabym  Laughing na moje siewki jeszcze trochę poczekam  Confused  To cebula zakupiona u Fluwela i bardzo mnie zauroczyła swoją urodą teraz czekam aż się bardziej rozkwitnie  Smile
Sama jestem ciekawa dlaczego sprzedają ją bez nazwy tylko z kodem  Confused
Rosomak20 tak  Pyjama Party i Gervase są od Mitiusa chociaż Gervase to miał być San Paulo ale jest śliczny i tak ładnie przebarwiony jak lubię  Smile

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #354 : Styczeń 26, 2019, 13:52:40 »

Kero pięknie się u Ciebie dzieje  Very Happy Very Happy

Rosomaku  Very Happy Ambiance śliczny  Very Happy a na Alfresco czekam niecierpliwie  Cool

Energetycznie  Razz

Po dwóch lub trzech sezonach przerwy zakwitł  Very Happy Gold Medal

Zazwyczaj obficie kwitnąca Babystar tym razem ma tylko 4  Very Happy Very Happy

Red Pecock

Showmaster

Pozdrawiam Asia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #355 : Styczeń 26, 2019, 14:35:17 »

Dla Wszystkich- wielkie gratulacje  Smile Asiu, u mnie otworzył się Temptation i ma taką zieleń w gardziołku jak Twój Showmaster, oczywiście mniej ale i tak mnie zaskoczył  Smile A mój Gold Medal skończył marnie wyrzucony, nawet nie na kompost. Miał jakieś plamki na liściach i wpadłam w panikę, może niepotrzebnie  Confused Wątpię, żebym trafiła jeszcze na tą odmianę.

mama
Rezydent

« Odpowiedz #356 : Styczeń 26, 2019, 20:19:24 »

... ona tańczy dla mnie  Very Happy

Barbara
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #357 : Styczeń 26, 2019, 20:49:37 »

U mnie dopiero posadzone , startują . Mało zapączkowanych bo w zeszłym roku były nieprzesadzone. Zaniedbałam je i pomalały dużo, ale już przesadzone i mam zamiar je w ty roku utuczyć  Cool .

I siewki

mama
Rezydent

« Odpowiedz #358 : Styczeń 27, 2019, 09:30:26 »

To już skala przemysłowa  Very Happy  Cebule dobrze wyglądają, niedługo będzie będzie się działo  Very Happy

Barbara
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #359 : Styczeń 27, 2019, 12:42:35 »

Basiu, gratuluję ślicznej Królowej  Smile Kasiu, niezła gromadka  Smile Jak zakwitną będzie co oglądać. U mnie ostatni pęd Toski "perełkowej", nie jest bardzo wysoki ale kwiaty są wielkie, fantastycznie wybarwione i jest ich pięć:

Zakwitł delikatny tym razem Temptation, miał mało światła na północnym oknie ale ja lubię go w tej wersji soft:

Ostatni pęd Toski "kerowej" jest baardzo długi  Smile

Te które stoją w wazonie zawiązały nasiona więc na razie ich nie wyrzucam choć są już brzydkie. Wiadomo że nic z nich nie będzie bo kiedyś już tak próbowałam z Royal Velvet ale ciekawa jestem jak długo dadzą radę.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: