Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 12, 2020, 09:54:32
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 16353 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomek47
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Listopad 17, 2018, 21:48:39 »

I u mnie kwitnienia są  Very Happy
Mieszaniec z 2002 lub 2003 roku. Kwiaty o dziwo w miarę dobrze wybarwione. W zeszłych latach miały problem z wybarwianiem i kwitły prawie na zielono.

A tutaj botanik. Albo vittatum albo i nawet leopoldii. Kwiaty są bardzo małe - 7 cm średnicy. To przybyszówka od babcinej cebuli - dosłownie  Wink Dawno nie kwitły.

Ten sam z drugiej strony:
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #31 : Listopad 18, 2018, 10:16:54 »

Bardzo ładny  Smile Podobny do tego który ma Ada.

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #32 : Listopad 18, 2018, 23:15:24 »

Ciekawy ten mieszaniec-ładna ta zieleń w środku i czerwony brzeg płatków.

U mnie sporo cebul zasnęła, może do odpoczynku zakwitną. Zasnęło też kilka dużych siewek, które jeszcze nie kwitły. Mr. Green

Mirko, które traktowałaś suszarką? I w jakim celu?

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #33 : Listopad 19, 2018, 09:42:15 »

Jeśli przybyszówki same chciały zasnąć jest szansa że zakwitną. Aniu, suszarką oberwały nowo zakupione cebule, zwłaszcza Gervase bo on był w najgorszym stanie. Nie mam zdjęć sprzed operacji, ale miał naprawdę głęboko sięgającą zgniliznę w szyjce, aż do środka cebuli. Teraz wygląda tak:

To co wychodzi z cebuli już jest zdrowe. Z Barbadosem było podobnie choć on był w lepszym stanie, teraz też już zaczął rosnąć:

Double Dream miał zgniliznę tylko na wierzchu, suszarka a potem cynamon załatwiły sprawę. Pierwszą łuskę zdjęłam, a jak kolejna zaschnie też ją zdejmę i powinno już być dobrze:

Rezydenci; Lady Jane i Blossom Peacock, jest też Luna z pąkiem ale zdjęcie mi nie wyszło:

Pozostałe na szczęście śpią, sprawdziłam w sobotę.

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Listopad 20, 2018, 16:35:07 »

Moja kilkuletnia siewka, obecnie to już 3 kwitnienie chyba tej samej cebulki. Pozostałe też tej samej wielkości a nie chcą kwitnąć.
Hippeastrum NN/biały/ x Magic green.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Listopad 20, 2018, 17:48:51 »

Tak obecnie wygląda Babyface

Krysiu bez patrzenia na wpis stwierdziłem, że to jest Twoja siewka, która niezawodnie kwitnie 3 sezon pod rząd. Miejmy nadzieje że moja siewka Red Lion x Marylin ponownie zakwitnie ze swoim rodzeństwem genetycznym. Jest bardzo ładna.

Mirko u mnie Barbados dopiero wypuszcza drugi liść

Tomku bardzo ładny ten mieszaniec z pierwszego zdjęcia, ciekawy jest czy dużo wypuścił cebul przybyszowych?
tomek47
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Listopad 20, 2018, 21:05:22 »

Ale pękate macie te cebule i pąki. Zwłaszcza te trzy pędy u Babyface robią ogromne wrażenie. Będzie co oglądać i podziwiać  Very Happy

Widzę, że mój wieloletni hosting zdjęć między czasie padł  Shocked zdjęcia świeże, a już je wcięło...

Co do tego mojego mieszańca. Powinien mieć jednak trochę więcej czerwonego i bez zielonego środka. Brakuje im dalej jakiegoś składnika. Fosforu? Światła? Chyba ponownie nie będę im szczędzić nawozów  Smile i oczywiście lato w ogrodzie robi swoje.
Jak znajdę stare zdjęcie z 2003 roku to wstawię, zobaczycie różnicę.
Ta kwitnąca cebula ma przybysza małego, ujawnił się równo z pąkiem kwiatowym matki. Jeśli reflektujesz daj znać, to zarezerwuję dla Ciebie. Będzie ich pewnie więcej. Jakoś tak na stare lata zaczynają się rozmnażać. Wcześniej, gdy były młode ani im się nie myślało o dzieciach. Zastanawiało mnie to, że aulicum i vittatum tworzą cebulki potomne na potęgę, a te, jak i inne mieszańce nigdy ich nie mają. A teraz już mają  Wink
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #37 : Listopad 21, 2018, 09:04:14 »

W tesco są kolibri.Białe,czerwone i striped już zapączkowane i widać kolor po niecałe 8 zł.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Listopad 21, 2018, 16:27:28 »

Ogród idzie spać, czas przeskoczyć na domowe ogrodowanie. Smile
Tu na Forum niezawodnie coś się dzieje. Niby sezon rozkręca się pomalutku, ale za to jakimi kwitnieniami. Very Happy
Mieszaniec Tomka i mnie zauroczył. Krysi siewka już od dawna czaruje i jaka niezawodna.
 "Babyface' to mocna odmiana, już rok temu dawała popisy. W tym sezonie widać też nie zawiedzie.
Moje cebule długo były w szklarni, w końcu zabrałam do domu. Większość nie chciała spać, więc uciachałam liście. Tylko H.vittatum zostawiam w spokoju, nic nie ciacham, a jak zobaczyłam forumowe kwitnienia, to donicę z tym gatunkiem ustawiłam na ciepłym parapecie. Niech się dzieje wola nieba... Smile
Parapety, parapety... będę miała dylemat w tym sezonie. Confused
"Zapuściłam" sobie w tym roku nowego kociaka i ten maluch zaanektował sobie południowy parapet. A jak on, to i stary kot zagustował w tym miejscu. Dwa kociska, jeden parapet i mnóstwo hipków do pędzenia. Jak to pogodzić? Smile Na razie tak to działa, że ani mi w głowie kupowanie nowych cebul. Na poważnie zaś myślę o zakupie lampy doświetlającej rośliny. Rolling Eyes

Pozdrawiam. Jola.
mama
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Listopad 21, 2018, 18:20:45 »

Widzę, że mój wieloletni hosting zdjęć między czasie padł  Shocked zdjęcia świeże, a już je wcięło...

Co do tego mojego mieszańca. Powinien mieć jednak trochę więcej czerwonego i bez zielonego środka.

Więc sprawka hostingu. A już podejrzewałam, że ktoś może cebulkę podprowadził  Smile  Bo kwiaty są wyjątkowej urody  Very Happy  Dlaczego mankamentów szukasz? Jest pięknie z tym zielonym środkiem ale masz prawo chcieć, by inaczej było.
 Podobno pierwsze kwitnienie często bywa nieco inne. Może następne pokaże ustalony wygląd.

Barbara
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #40 : Listopad 23, 2018, 10:32:57 »

https://ogrodnik24.pl/pl/c/ROSLINY/106

Mają osiem odmian, nawet Flamenco Queen  Smile I nie za drogo.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #41 : Listopad 23, 2018, 18:50:52 »

I w większości przypadków zgodne, przynajmniej te, które kupiłam stacjonarnie Cool

Pozdrawiam,
Basia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Listopad 23, 2018, 19:15:05 »

A mój Double Dream zasusza pąk  Sad A właściwie nie tyle pąk co łodygę. W tym sklepie też go mają ale przecież nie będę zamawiać, może mój się namyśli z drugim pąkiem a jak nie to za rok. A poza tym już nie mam takiego ciśnienia jak parę latek wstecz.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #43 : Listopad 24, 2018, 18:43:03 »

Mireczko mi też bardzo,bardzo przykro.   Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad                                                                         Są cebule w kaufie.U nas po 14 zł.Córka wybrała taki      Będzie niespodzianka. Przesadziłam.Korzenie ładne i cebula okey.Oby wszystkie trzy rozkwitły.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Listopad 24, 2018, 21:26:00 »

Ładne pąki  Cool W Dino widziałam dziś tylko jednego hipka z otwartym już pąkiem, na folii zdjęcie Apple Blossom ale pąk był zbyt jasny na tą odmianę, ciekawe co to.

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Listopad 25, 2018, 18:37:03 »

A może pierwsza zbiorówka w nowym sezonie?. Fakt skromniutka.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mama
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Listopad 25, 2018, 19:57:58 »

Urocza zbiorówka  Very Happy
To już zapowiedź teatru, niedługo powinien ruszyć  Very Happy

Barbara
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Listopad 25, 2018, 20:12:54 »

Witam po kilkudniowej przerwie

Krysiu wyszedł Ci świetny duet biało-czerwony. I widzę, że Twoja siewka ma na pędzie trzy kwiaty.

Perełko gratuluję prezentu. U mnie w Kauflandzie nic ciekawego z hippeastrum nie było.

Mirko szkoda, że Double Dream wysuszył pęd

Zakwitł Babyface i miałem problem z uchwyceniem koloru

Tak wyglądają cebule z zakupu internetowego

Ten z lewej to Ambiance, po środku Magic Green i po prawo Barbados
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Listopad 25, 2018, 20:32:01 »

Kupowałeś w "cebulach kwiatowych"? Bo mieli je w ofercie. Babyface śliczna koralowa czerwień  Cool

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Listopad 25, 2018, 20:36:04 »

Mirko nowe nabytki (3 odmiany) kupiłem w "cebulach kwiatowych" z rabatem -70%
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #50 : Listopad 25, 2018, 22:00:42 »

No ja też ale bez rabatu, za to wszystkie stoją jak zaklęte a DD zrobił to co zrobił. Polskie sklepy  Razz

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #51 : Listopad 28, 2018, 20:33:40 »

Gratuluję wszystkim pąków oraz kwiatów.  Very Happy

U mnie kwitną hipki z marketu:

Babyface:

Może Denver?

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Listopad 29, 2018, 16:39:45 »

Ta Charisma kwitła w styczniu na jednym pędzie i w marcu na drugim. Czekałam cierpliwie aż sobie zaśnie i odpocznie, wczoraj patrzę,a ona wypuściła sobie pąka na sporej już łodydze. Nie zauważyłam go wcześniej więc roślina tkwi w starej ziemi. Nie wiem czy szybko ją przesadzić do świeżego podłoża, czy dać jej spokojnie zakwitnąć i przekwitnąć i dopiero wtedy zabrać się za przesadzanie. 

Pozdrawiam
Anna
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #53 : Listopad 29, 2018, 18:37:47 »

Ja miałam podobnie z Magic Green i zostawiłam, nie przesadzałam.

Pozdrawiam,
Basia
Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Listopad 30, 2018, 10:50:27 »

To ja też tak zrobię, tzn. nic nie zrobię, niech kwiatek spokojnie sobie rośnie i kwitnie.

Pozdrawiam
Anna
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Grudzień 02, 2018, 17:11:21 »

Muszę się pochwalić Babyface w pełni kwitnienia jednocześnie na 3 pędach, a czwarty rośnie. Kwiatów na  1 pędzie jest od 6 do 7.

hippeastrum w tle z Phlebodium aureum

Dzisiaj zauważyłem, że Magic Green wypuszcza czubek pąka kwiatowego (1cm w głąb cebuli)
Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #56 : Grudzień 02, 2018, 19:32:25 »

Rekordzistka z  Twojej Babyface, nie dość, że tyle pędów, to i na każdym kwiatków mnóstwo.

Pozdrawiam
Anna
kero
Gaduła

« Odpowiedz #57 : Grudzień 02, 2018, 22:34:53 »

Gratulacje Smile  To jest rezydentka czy nowo zakupiona cebula ?
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Grudzień 03, 2018, 14:17:56 »

Kero Babyface jest tegorocznym zakupem z Lidla.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #59 : Grudzień 03, 2018, 19:00:28 »

Piękne  Smile

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: