Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 02:00:08
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15154 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #270 : Styczeń 16, 2019, 18:35:05 »

Taki stwór się dziś u mnie pojawił  Smile

Najpierw odwiedził Beatkę  Razz chociaż to chyba nie ten sam  Smile a taki sam  Very Happy Smile

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #271 : Styczeń 16, 2019, 18:47:39 »

Asiu widzę, że w dość oryginalny sposób otwiera się Fledermaus.

Ado Twoja siewka w zbiorówce to mieni się jak "brylancik"

Dzisiaj zauważyłem że rezydent Alfresco wypuszcza pąk kwiatowy i siewka która poraz pierwszy będzie kwitła
Red Lion x Marilyn 2# (rodzeństwo genetyczne siewki), którą wcześniej zaprezentowałem.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #272 : Styczeń 16, 2019, 18:49:19 »

Przyszły moje  skromne   '' oazówki ''          Asiu  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #273 : Styczeń 16, 2019, 20:37:54 »

Uwielbiam patrzeć na siewki które kwitną po raz pierwszy  Very Happy I rozbierać (oczywiście nie dosłownie) co tu należy do mamy, a co do taty, a jeszcze przecież i dziadkowie coś mają do powiedzenia. Ach, kiedyż moje...  Rolling Eyes Najstarsze będą miały na wiosnę dopiero trzy lata  Sad
Asiu tak, możesz sobie wyobrazić jak się cieszę, a ta radość jest jeszcze większa bo te kwiaty nie są identyczne  Smile Ta pierwsza poszła w ilość, ma trzy pędy a kwiaty są cudnej urody, druga dopiero rozwija pierwszy kwiat ale już widzę że są ciemniejsze i większe. Jutro czeka mnie comiesięczna nasiadówka w B. ale po powrocie dokładnie udokumentuję co i jak . Perełko, masz moje niegdysiejsze chciejstwo (AP)  Smile

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #274 : Styczeń 17, 2019, 09:55:48 »

No jest i AP w ofercie tam gdzie Tosca hi hi hi a nawet i co nieco więcej też jest hi hi hi można można  no i jak tak    
  można  jednocześnie     Confused ,a życie płata niespodzianki   Confused    ....Kupiłam dwie jeszcze i oby zgodność pozostała  i jakość          Smile Smile Smile Smile Smile Smile Confused Confused Confused Confused                                                     
                                  Mireczko  Mad Mad Mad Mad Mad Mad
kero
Gaduła

« Odpowiedz #275 : Styczeń 17, 2019, 12:26:31 »

Asia gratulacje wygląda niesamowicie  Very Happy
Perełko niesamowite cebule  Very Happy Mam nadzieję że będziesz z nich zadowolona  Smile
Moje nowe w kolejce  Smile

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #276 : Styczeń 17, 2019, 15:18:09 »

Kero, a co to za różowości  Very Happy

kero
Gaduła

« Odpowiedz #277 : Styczeń 17, 2019, 15:31:56 »

Przypuszczalnie Pyjama Party i Red Pearl ale to się dopiero okaże Confused Trafione na allegro więc może być różnie Laughing Tosca ćwiczy mnie w cierpliwości  Laughing

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #278 : Styczeń 17, 2019, 17:14:30 »

Kero, za chwilę Twoja Tosca Cię zachwyci
A moje olśniewają  Very Happy Tylko martwię się bo cebule szybko maleją, widać były "podkręcane" na kilka pędów, czyli spektakularnie za to jednorazowo. Ale ja będę walczyć o ich długi żywot jak lwica o swoje młode  Mad Jeden pęd już się moczy w wazonie a pewnie i kolejne tam wylądują po obfotografowaniu.
Dziś rano zaczęła się otwierać Tosia od perełki, teraz zrobiłam jej więcej zdjęć. To z rana:

Tu zdjęcia późniejsze, starałam się uchwycić zieleń więc musiało się obejść bez flesza, bo w lampie ta zieleń znikała:

A tu razem, Tosia nr 1 i nr 2:

I z pierwszym pędem z pierwszej cebuli w wodzie:

Zastanawiam się czy nie obciąć i drugiego pędu i chyba tak zrobię, z bólem serca. Zostawię dopiero trzeci:

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #279 : Styczeń 17, 2019, 17:36:40 »

Mirko cudne. Cool
 Niech Cię serce nie boli, gdzieś czytałam, że kwiaty hippeastrum dłużej zdobią w wazonie, niż pozostawione na roślinie. Czyli zyskujesz podwójnie. Mocniejsza cebula i dłuższe cieszenie się kwiatami. Razz

Pozdrawiam. Jola.
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #280 : Styczeń 17, 2019, 18:54:26 »

Co za wysyp Tosc  Shocked Surprised Confused

Asiu wybacz, ale w pierwszej chwili myślałam, że to moje zdjęcie  Smile Wypisz, wymaluj... ten obcy to Fledermaus, jak się domyślam?

Rosomak Carmen jako jedna z trzech cebul przebywała w domu na parapecie całe lato, reszta na balkonie. Podlewałam je wszystkie nawozem do pelargonii  Smile, na zmianę z nawozem z pokrzyw. Cebulka nie jest taka duża, jakby się wydawało, ma 21cm, ale mimo wszystko sporo podrosła, no i te dwa pączki  Very Happy

Perełko  Very Happy Very Happy Very Happy

Carmen dzisiaj

I zapomniany poprzednio Tres Chic

Pozdrawiam,
    Beata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #281 : Styczeń 17, 2019, 18:59:48 »

Miruś zbioróweczka uh.Ta zieleń robi różnicę i ten wężowy wzorek.Oczywiście cebula łyso wygląda ,ale sepuku nie popełni.Ale masz dylematu  Smile  .Kwiaty w wazonie równie piękne .  Oczy same się śmieją    Very Happy Very Happy Very Happy                                                                    
                    Moje       
                                                                                                      kero ja to dopiero jestem krytyczna  Smile ,ale jak pięknie kwitnie to zawsze doceniam ,zawsze .....                                                                                  
                      BELA no miód na moje serce  Very Happy  Very Happy Very Happy Very Happy      Może taki zestaw i u mnie zakwitnie ciemna Benfica i Tres Chic.....                                                                                                                                  
               Asiulka pięknie nam pokaże kwiat z każdej strony i znów będzie za czym tęsknić.......
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #282 : Styczeń 18, 2019, 21:38:47 »

Ach te  Very Happy Very Happy Toski  Very Happy można się na nie gapić bez przerwy  Very Happy a ja nawet nie wiem czy swoją jeszcze mam  Laughing

Jak Rosomak  i Beatka słusznie  Cool zauważyli  Very Happy Fledermaus

Kauflandowy NN na drugim pędzie ma tylko jeden  Very Happy Confused który tak jak poprzednie nie rozwinął do końca płatków  Sad Według mnie nieudana ta krzyżówka  Smile Dwa pędy i trzy  wybrakowane kwiatki  Mad

Następna zapowiedź  Very Happy

Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #283 : Styczeń 18, 2019, 22:01:45 »

Asiu ,a jak wielki jest kwiat tej hi hi hi     zemsty nietoperza,wygląda imponująco ,a  więc......kto wie    Laughing Laughing Laughing Laughing  ,bo ten nieudany -zaleta ; fajny ma kolor  ,tylko te niedoróbki .....  
                    Przyszły  dwie do uzupełnienia - biały Jewel i   ciemna Benfica...
       ...... Samba i reszta każe na siebie czekać i oby nie zakwitły na raz ,bo chciałabym żeby to zimą trwało.... Asiu ,a co to następne będzie... ....                                                                                                                                                        
   Ulitowałam się i wziełam jeden kaufowy  makabra  niedobrze ,oj niedobrze                                                        
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #284 : Styczeń 19, 2019, 07:56:55 »

Asiu, nie widzę Twoich fotek, tylko "zakaz wjazdu"   Sad Przypomnij mi, skąd masz Fledermaus ?

Pozdrawiam Ela
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #285 : Styczeń 19, 2019, 08:49:26 »

Ja też widzę zakaz wjazdu.
A w Kaufie nic nie wzięłam, a teraz szalenie żałuję, bo komuś z różowej folii wykwita 'Susan'. Za daleko, żeby jechać tylko (aż  Razz) po hipka. Confused U Ciebie Perełko to też różyk?

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #286 : Styczeń 19, 2019, 16:03:34 »

Jolu'' różyk ''zaraz zakwitnie.Jak go brałam to bałam się ,że zakwitnie osiołek /jednak wziełam a co tam ,jak pięknie zakwitnie /ale  odmiany Suzan to ja chyba nie miałam.Tak to jest  he he he...    Asiu  dobrze ,że zdążyłam zobaczyć fotki    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy na czas   Smile....
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #287 : Styczeń 19, 2019, 17:23:36 »

No i ja bałam się tego osiołka, bo już w stajence się nie mieszczą  Laughing, a tu kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Smile

Pozdrawiam. Jola.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #288 : Styczeń 19, 2019, 20:49:08 »

Asiu, nie widzę Twoich fotek, tylko "zakaz wjazdu"   Sad Przypomnij mi, skąd masz Fledermaus ?

Elu ja zamiast Twoich fotek z posta: « Odpowiedz #246 : Styczeń 14, 2019, 17:08:52 » też widzę te "znajome"  Mad znaczki  Confused
Znów nie mogę starym sposobem publikować zdjęć , a udostępniane bezpośrednio z Picassa jednak po czasie są niedostępne dla innych  Mad bo ja je nadal widzę  Laughing
Fledermaus to prezent od pewnej miłej Pani z grupy kaktusowej na FB  Smile

Perełko niestety tego nietrafionego  Very Happy ciężko zmierzyć bo się  nie otworzył  Smile Nastepna będzie Terracotta Star  Very Happy

Dodam fotkę  Very Happy jak pojawi się znajomy znaczek  Sad zamiast niej dajcie znać  Razz

Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #289 : Styczeń 19, 2019, 21:34:03 »

Asiu przeglądłam swoją kolekcję i też miałam taki sam kwiat,tak samo nie rozwinięty  ,a o wielkość to pytałam o tego na fotce wyżej,póki co widać.To zielone jest fajne z tym rudym ....
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #290 : Styczeń 19, 2019, 21:45:18 »

Perełko Fledermaus ma niezbyt duże  Very Happy Very Happy takie wielkości Picotee Smile

Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #291 : Styczeń 20, 2019, 07:44:42 »

Elu ja zamiast Twoich fotek z posta: « Odpowiedz #246 : Styczeń 14, 2019, 17:08:52 » też widzę te "znajome"  Mad znaczki  Confused
Znów nie mogę starym sposobem publikować zdjęć , a udostępniane bezpośrednio z Picassa jednak po czasie są niedostępne dla innych  Mad bo ja je nadal widzę  Laughing

Dodam fotkę  Very Happy jak pojawi się znajomy znaczek  Sad zamiast niej dajcie znać  Razz

Makabra jakaś z tymi zdjęciami.  Evil or Very Mad Twojej fotki Asiu oczywiście nie widzę, swoje z wymienionego posta i owszem. Zniechęcające...  Mad

Pozdrawiam Ela
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #292 : Styczeń 20, 2019, 08:51:39 »

Ja niestety nie widzę fotek Asi  Confused

Mówicie o Susan, a ja po cichutku o niej nadal marzę, ale w tym roku mam nałożone embargo na hipki, sama tak zdecydowałam, ale pod "naciskiem" rodzinki  Smile Poczekam na Wasze nowości i inne piękne  Very Happy Very Happy Very Happy

Kupiłam tylko jedną jedyną cebulę - Barbadosa, który wypuścił jeno liście  Razz

Pozdrawiam,
    Beata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #293 : Styczeń 20, 2019, 10:08:16 »

Belalu embargo zawsze można znieść, po dyplomatycznych negocjacjach. Smile

Dziewczyny zakazy wjazdu widoczne nadal. Podejrzałam na podglądzie, jak wklejacie zdjęcia i widzę, że nie usuwacie tego "-no" z końca adresu zdjęcia. Ktoś kiedyś kazał mi to robić, więc robię i chyba moje zdjęcia są widoczne.
Dla eksperymentu wkleję jakieś swoje zdjęcie bez usuwania -no i z usunięciem i zobaczymy efekty. Confused

A powyższe przedstawia pączek 'Red Lion' pędzony przy sztucznym oświetleniu ledowym.
Dajcie znać co widzicie, najlepiej po jakimś czasie.

Pozdrawiam. Jola.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #294 : Styczeń 20, 2019, 10:33:18 »

Widzę oba  Laughing

Pozdrawiam Ela
kero
Gaduła

« Odpowiedz #295 : Styczeń 20, 2019, 10:36:30 »

Ja też widzę oba .

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #296 : Styczeń 20, 2019, 11:46:52 »

Beatko, to ciekawe z tym Barbadosem, bo o ile dobrze pamiętam u Rosomaka też wypuścił tylko liście a u mnie po wielu bojach, spryskiwaniu, obsuszaniu, przestał się mazać ale ma tylko jeden bidny liść i stoi w miejscu. Zdaje się że mamy z tego samego źródła co pokazuje że wszystkie ich cebule są podejrzane  Mad Double Dream, wielka wypasiona cebula, zasuszyła pąk a teraz żółkną jej po kolei i zamierają liście, zostały już tylko dwa. Oczywiście drugiego pąka ani śladu. Skąd oni biorą te cebule, czy to jakieś odrzuty w produkcji ? O Gervazym nie wspomnę, bo tam to się już w ogóle nic nie dzieje, ani liści ani kwiatów, dobrze że zgnilizna przyblokowana.
Chciałam Wam pokazać imponujący widok, trzy łodygi Toski każda z czterema kwiatami w wazonie ale popsuła się karta pamięci, właśnie teraz, po dziesięciu latach używania  Mad Zanim kupię nową, to będzie po kwiatach.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #297 : Styczeń 20, 2019, 12:03:52 »

Mirka, mówisz o cebulach od mitiusa? U mnie z zakupionych w tamtym sezonie od niego Summertime i Double Dream przyszły bez korzeni i pewnie w efekcie tego zasuszyły pąki kwiatowe.  Mad Princesse Claire całkowicie zgniła. Tegoroczny Elvas okazał się być Dancing Queen.

Pozdrawiam Ela
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #298 : Styczeń 20, 2019, 12:14:23 »

Nie Elu, od cebule.pl Moje wszystkie korzenie miały ok, za to były z roztoczem.

mama
Rezydent

« Odpowiedz #299 : Styczeń 20, 2019, 14:14:28 »

Doczekałam się  pierwszego kwitnienia Dancing Queen. Odmiana odzyskana z ogryzka pozostawionego przez pobzygę.

Barbara
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: