Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 01:48:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #180 : Styczeń 06, 2019, 19:24:48 »

Asiu i kero gratuluję  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #181 : Styczeń 07, 2019, 12:50:27 »

Dzięki w imieniu  Very Happy
Dzisiejsze zdjęcia w dziennym świetle  Smile

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #182 : Styczeń 07, 2019, 18:28:52 »

Kero gratuluję pięknego Very Happy Splasha  Very Happy

Dziś otworzyły się takie  Very Happy Very Happy:
Picotee

Quito

Nieznajomy  Very Happy  Confused (ubiegłoroczny zakup chyba z Kauflandu)

Otwiera się  Very Happy Nymph

Pierwszy  Very Happy Striped Amadeus został "wymieniony" na drugi  Very Happy - dziwaczny trochę  Surprised

Póki co kwitną cebule które są u mnie najkrócej  Shocked - nabytki z poprzedniego sezonu . W tym nie kupiłam ani jednej cebulki (dotyczy tylko hippeastrum  Smile ) i mam nadzieję ,że tak pozostanie  Laughing

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #183 : Styczeń 07, 2019, 20:19:27 »

Moja różowa Biedronka wygląda na prawdziwie różową

Byłam dzisiaj w Biedronce, żeby zobaczyć, czy któryś z hipków w doniczkach nie otwiera pąka i...  Very Happy zero cebul w doniczkach, tylko kartoniki. Nie wierzę, że przez weekend wykupiono je, skoro stały prawie miesiąc. Myślę, że one pojawiły się w mojej biedrze przypadkowo, a teraz je wycofali. Nikt oprócz mnie nie donosił, żeby gdzie indziej były te doniczkowce.
Chociaż może to jednak nie był przypadek, one tu trafiły, żebym w końcu kupiła swojego różowego wymarzeńca.  Wink Smile

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #184 : Styczeń 08, 2019, 10:38:49 »

Zapowiada się ciekawie  Smile Aż Wam zazdroszczę tego czekania, ja w tym sezonie czekam tylko na ewentualną Toskę ale też jest trochę nerwowo, bo ona ma pąki podobne do Showmastera więc do końca nie wiadomo. Ja bym się nie zmartwiła bo mój Showmasterek coś podupadł, ale perełka by się załamała.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #185 : Styczeń 08, 2019, 11:38:55 »

Dalszy ciąg różowej biedronki

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #186 : Styczeń 08, 2019, 14:26:02 »

Moja Biedronka wygląda na zgodną z pudełkiem  Smile

I kolejne holenderki  Smile
Terra Mystica  Smile

Amaryllis seedling 31-1  Smile

trochę jeszcze nie wybarwiony ale interesujący  ciekawe jaką dostanie nazwę  Confused
Mireczko trzymam kciuki za Toscę  Smile
Asiula dzięki w imieniu  Very Happy i gratuluję wspaniałych kwitnień  Smile
Fafko bardzo obiecujące pąki  Very Happy

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #187 : Styczeń 08, 2019, 16:42:32 »

Asiu bardzo ładne kwiaty pomimo ataku roztoczy. Chcę się spytać czy Twój czerwony rezydent marketowy w tym roku wypuścił również 2 kwiaty?

Kero bardzo ciekawe ma kwiaty seedling 31- 1. Terra Mystica wpisuję do list must have. Widzę, że będziesz miała Minerve.

Mirko ciekawy jestem Twojej Tosci

Fafko intrygujący jest Twój różowy z Biedronki

U mnie tak wygląda Magic Green. Na pędzie ma  tylko 2 pąki kwiatowe. Pąki są podobne do H. papilio oraz Exotic Star

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #188 : Styczeń 08, 2019, 17:13:14 »

Jolu, na moje oko trafiłaś Bolero a to jest super sprawa, nie dość że kwitnie zjawiskowo, to jeszcze znakomicie nosi ciąże; mam już od niego chyba z pięć krzyżówek. Tak wyglądał pąk mojego w ubiegłym sezonie:

I za chwilę będziesz miała takie zjawisko:

Gratulacje  Very Happy To dobra genetycznie odmiana, wytrzymała i niechimeryczna. W biedronce ustrzelić Bolero, no, no   Confused Chyba zacznę tam robić zakupy  Laughing
Kero, wspaniałe zapowiedzi, czyżbyś dołączyła do szczęśliwych posiadaczy Minervy? Różowy zapowiada się bardzo ciekawie. Rosomak, super zapowiedź MG, a i inne widzę, też dorodne  Smile

mama
Rezydent

« Odpowiedz #189 : Styczeń 08, 2019, 17:57:42 »

Rosomak,
Magic to nowy nabytek czy rezydent? Pytam, bo jak na razie, mój ma pięć liści i ani myśli kwitnąć. A hippki miewają swoje charakterystyczne pory kwitnienia.

Barbara
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #190 : Styczeń 08, 2019, 18:00:04 »

Zrobiłam przed chwilą zdjęcia moim Toskom (?) Tak się złożyło że dziewczyny przysłały mi je praktycznie równocześnie więc miałam podwójną radość. To Tosca od kero, (dziękuję, dziękuję) którą dostałam w rozliczeniu za wysłane rośliny (jak miło że zapamiętała o czym marzę  Smile):

Pochewka już pęka i robi się nerwowo  Smile A to jest Tosia od perełki która się zawzięła że mam ją mieć i dopięła swego  Very Happy

Jak widać minimalnie się różnią więc robi się ciekawie  :-)Obie mają więcej niż jeden pąk.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #191 : Styczeń 08, 2019, 18:38:24 »

Mireczko niech Cię cieszy  Smile

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #192 : Styczeń 08, 2019, 18:43:56 »

Basiu Magic Green jest nowym nabytkiem. Moja ma obecnie 7 liści.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #193 : Styczeń 08, 2019, 19:15:25 »

asiula, w ubiegły sezonie mój Striped Amadeus także miał taki dziwny kwiat . Może to cecha odmiany?

Rosomak, Magic Green ma często tylko 2 kwiaty na pędzie, za to jakie piękne.  Cool

kero, Twój amaryllis seedling 31-1 Przypomina mi trochę Magical Touch, ciekawe, co to za krzyżówka.  Confused

Mirka, czy te Twoje Toski już kwitły czy to oczekiwanie na zgodność ?  Smile

Basiu, mój Magic Green jest rezydentem i właśnie wypuszcza pęd kwiatowy:

U mnie szał cybistrów: Tango, Lima, Evergreen.  Very Happy

Tango 3 pędy, Lima i Evergreen po 2 pędy kwiatowe. Czekam niecierpliwie, aż wszystkie kwiaty się rozwiną.  Mad

Pozdrawiam Ela
kero
Gaduła

« Odpowiedz #194 : Styczeń 08, 2019, 19:20:44 »

Fluwel wypuścił taką siewkę więc ponieważ lubię takie różnokolorowe to się skusiłam tak wygląda w oryginale

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #195 : Styczeń 08, 2019, 19:25:07 »

Kero Właśnie chciałem napisać, lecz Ela mnie wyprzedziła, że Twój nabytek jako seedling jest to najprawdopodobnie Magical Touch.

Elu świetne zgrane trio rezydentów (cybistrów).

Właśnie się domyślałem, że odmiany mające coś z H.papilio (z wyglądu) wg mnie mają często po 2 kwiaty.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #196 : Styczeń 08, 2019, 20:09:19 »

Ela, ale masz "pierzasto" na parapecie, super się dobrały  Smile Moje Toski to nówki więc tym bardziej czekam.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #197 : Styczeń 08, 2019, 20:20:19 »

Mirko Twoja prognoza dla różowego z Biedronki bardzo mi przypadła do gustu. Chciałabym, żeby to był 'Bolero', a nie np. 'Pink Rival', którego ustrzeliłam w ubiegłym roku. Ale u Ciebie ekscytująca rywalizacja: dwie 'Toski' w jednym czasie.

Elu pozytywnie zazdroszczę cybistrowego ogródka. Tak czułam, że pająki w masie muszą wyglądać intrygująco, a teraz dzięki Twoim mam naoczny dowód, że warto mieć ich więcej (i niechby kwitły jednocześnie  Smile)
'Magic Green' z sentymentem oglądam, u mnie po cebuli tylko 2 przybyszówki (pobzyga). To taka śliczna odmiana.

Siewka od Fluwel i mi wpadła w oko, ale u Kero to chyba nie to samo, czy może jeszcze się zmieni? A jak nie, to już mam odpowiedź : czy w Fluwel zdarzają się pomyłki odmianowe. Confused
'Terra Mystica' już rok temu chwyciła mnie za serce i nic w tym względzie się nie zmieniło - śliczna. Smile

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #198 : Styczeń 08, 2019, 22:32:30 »

Ale narozrabiałam  Embarassed Faktycznie Mieliście rację to nie jest Seedling31-1 tylko Magical Touch  Embarassed
Wszystko przez to że przygotowując je do posadzenia wyjęłam cebule z siatek i po podpisaniu umieściłam na noc w misce z ciepłą wodą widać tusz mazaka trochę zamókł na łuskach i 3 pomyliła mi się z małą literą m  Embarassed a że Magical zakwitł jako pierwszy został pomylony z Seedling   Confused   Ale ponieważ zamówiłam sobie obie odmiany pomyliłam się tylko ja  Embarassed a nie Fluwel
Fafko nie mam pojęcia czy zdarzają się im pomyłki zamawiałam u nich dopiero drugi raz  Confused ale mogę napisać że za każdym razem dostałam gratis cebulę  Smile

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #199 : Styczeń 08, 2019, 23:20:19 »

O la la ile tu się dzieje i jest co podziwiać   Very Happy                                                                                             Perełka nie ma czasu ,jak zwykle ....Mireczko dziś wziełam i zajrzałam do widoku pąków  w moim wątku odmianowym z tej ciekawości,pewne podejrzenia mam    Confused  ,ale zobaczymy niedługo    Cool    czy króliczek dogoniony ,bo jak nie .....
                            Mad Mad Mad Mad Mad Mad  Jedna mogłaby być zgodna by obdarowana była szczęśliwa ,bo o to chodzi. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy                                                                                                  
       Moje noski                                                                                                                                            

i dwa nie wiadomo co                                                                                                                                     

Reszta czeka na sfocenie .Trzy  cebule przyjdą lada chwila. Codziennie zerkam na moje cudo              , podziwiam nowe nabytki u wszystkich i cieszy fakt dostępności nowych odmian i forum się  cudownie rozruszało....
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #200 : Styczeń 09, 2019, 13:09:41 »

Perełko, Króliczek dziś  Smile

Robi się ciekawie, nie uważasz? To "kerowa"; a to Twoja:

Flesz trochę zmienił jej kolor, ale bez lampy się dziś nie da, jest tak ponuro i ciemno od samego rana. Bardzo jestem ciekawa Twojego Benito.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #201 : Styczeń 09, 2019, 14:12:43 »

U Perełki to już tłusty czwartek?

Mirko trzymają w napięciu Twoje pączki. Smile

Mój różyk ma cały czas pąki skierowane do góry, nie chce rozłożyć skrzydeł jak samolocik, natomiast płatki powoli rozchyla i pokazuje, co tam w środku ma. A w środku dalej różyk. Razz

O, na zdjęciu wyszły puste doniczki, czekające na nową porcję budzonych cebul, a ja czekam na dostawę Polyversum i wtedy będziemy budzić.

Pozdrawiam. Jola.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #202 : Styczeń 09, 2019, 14:58:51 »

Gratuluję Eli cudownego spektaklu  Very Happy Very Happy cybistrów  Very Happy Very Happy , kero cudownej Mistki (zazdraszczam )  Very Happy, Joli upragnionej różowej landrynki  Cool , perełce tłuściutkich pączusiów  Razz , rosomakowi zapowiedzi rezydentów  Smile a za zgodność chciejstwa Mireczki trzymam kciuki  Cool

Asiu bardzo ładne kwiaty pomimo ataku roztoczy. Chcę się spytać czy Twój czerwony rezydent marketowy w tym roku wypuścił również 2 kwiaty?
Zgadza się  Smile są tylko dwa  Very Happy Very Happy na dodatek nadal się nie otworzyły do końca  Confused

Niebawem okaże się czy na drugim pędzie też tylko dwa  Confused

Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #203 : Styczeń 09, 2019, 17:43:04 »

O tak tłuściutki  ,a dlaczego  to za chwilę......                                                                                                    
      ......po pierwsze to dziękuję za miłe słowa  Asi ,jak zawsze  fotki do podziwiania co by na nich nie było.Kolorek taki fest energetyczny  do tego co za oknem                                                                                                      
      Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   Fafko piękne falbanki.    Very Happy    rosomak  to chyba zawsze ma ciekawie   Very Happy                                                                              
         Mireczko zauważyłam ,że u Schowastera    w przekroju pąk lubi się skręcać ,a Toska
   taka raczej wycieniowana i mniej zaokrąglona na dole pąka....muszę kiedyś  zrobić zestawienie .... zobaczymy  czy króliczek z domieszką zielonego futerka........kiedyś przecież złapiemy ,a jeszcze we trzy  Smile     Smile Smile Smile Smile   Cool   . Gorzej gdy zechcemy złapać Pasadenę.....                                              Very Happy    Przyszły trzy ,tłuste zwłąszcza ta jedna no i za chwilę dosłownie ma być fluwel ,oby oczekiwania zostały spełnione  Sad   Confused   .Benito  zobaczymy,sama  zawsze z ciekawości czy kwiat mi się spodoba przeżywam.  Na początek nowym[do mojego ideału cebuli  im brakuje co nieco] trochę płynów ,a potem damy żarełka  na start   .....w tym roku miało nie być szaleństwa ,jestem zgubiona i tylko jak kwitnie szczęśliwa ......nie do pogodzenia......
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #204 : Styczeń 10, 2019, 10:11:16 »

Zaczyna u nas Fluwel być na topie  Smile A jeszcze niedawno się tu z kimś zastanawiałam czy byłaby możliwość od nich zamawiać, a tu proszę, dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce  Smile Ech, żeby nie te przepisy fitosanitarne, już by ozdabiały nasze parapety te wszystkie amerykańskie piękności  Razz
Perełko, nie czuj się "zgubiona", są piękne, dorodne i widać zdrowe, będzie z nich sama radość.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #205 : Styczeń 10, 2019, 11:07:14 »

Dziś, z lampą:

Bez lampy:

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #206 : Styczeń 10, 2019, 13:37:16 »

Mirka jeszcze chwilka... Smile

A mój różyk dzisiaj

Perełko jesteś bardzo spostrzegawcza, teraz dopiero widzę tę misterną falbaneczkę. Razz (na powyższym zdjęciu średnio ją widać, ale w realu jest bardzo regularna i po prostu śliczna)

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #207 : Styczeń 10, 2019, 13:49:56 »

Mireczko to oczekiwanie jest najlepsze i zarazem najgorsze  Smile Trudno na razie poznać  Confused
To są pąki mojej biedronkowej Tosci

Moja na razie ma mocno zaciśnięty pąk więc daję stare fotki  Confused
Moje dzisiaj  Smile
Pink Surprase  Smile

Splash

Magic Touch

Musiałam obciąć oba pędy bo cebula bardzo zmalała a ma jeszcze trzeci pąk  Confused
Terra Mystica

Bieronek

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #208 : Styczeń 10, 2019, 14:53:25 »

Mireczko gratuluję  Very Happy Very Happy Tosca 100%  Cool Co teraz jak wszystkie chciejstwa spełnione  Confused

Kero wszystkie Twoje nowe nabytki śliczne  Very Happy Very Happy oprócz  Razz biedronkowego  Very Happy Mambo  - ja jakoś tej odmiany nie polubiłam  Laughing

Pozdrawiam Asia
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #209 : Styczeń 10, 2019, 16:51:51 »

U kero to ja zapuszczę korzenie   Confused i lepiej tego nie pisać na forum publicznie       Very Happy Smile Very Happy   pozostało  Confused .................                
                  Gratulacje dla sprawczyni i właścicielki    Very Happy     Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  w 100 procentach uzasadnione ......  jak rozwinie się prosimy o dodatek opisu emocji   Smile Smile Smile Smile   Laughing Laughing Laughing Laughing     To robi nerwowo jest takie fajne ,a potem eksplozja satysfakcji  Laughing Laughing Laughing Laughing    
                  Marzenia się spełniają ,dziewczyny tak na spontanie szybko zorganizowały zakupy ,jeszcze do rudzielca Exotica pasuje.Moim   celem jest  zapewnienie cebulom dobrych warunków w postaci odpowiedniego balkonu,wkomponowanie w ogród miejsca dla nich  i może jeszcze uda się na żywo niejedną odmianę zobaczyć.Tych chyba nigdy nie zabraknie ........
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: