Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 03:50:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #150 : Styczeń 01, 2019, 14:18:46 »

Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim życzę  Very Happy

Striped Amadeus ( rsosomak idealnie rozpoznał - gratuluję  Very Happy) dziękuje Wam za słowa uznania  Smile Very Happy

Będzie kwitł dłuższą chwilę  Smile ponieważ pączków jest kilka i nie rozwijają się jednocześnie a ponad to jest też drugi pęd  Very Happy Cebulka chyba nadrabia brak kwitnienia tuż po zakupie i odwdzięcza się za ratunek po inwazji roztocza  Razz

Udało mi się  w końcu udostępnić zdjęcia z ostatnich miesięcy  Smile Pokażę więc zaległe fotki ostatniego (chyba również dosłownie - bo cebulka zrobiła się naprawdę maleńka) kwitnienia Sweet Lillian

Moje jedyne jesienne kwitnienie - Dancinq Queen  Very Happy

Zapowiedź najbliższego kwitnienia - Happy Nymph  Very Happy

Życzę Wam  wielu kolorowych  Very Happy Very Happy Very Happy w tym Nowym 2019 Roku  Cool

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #151 : Styczeń 01, 2019, 18:10:30 »

Asiula cieszę się, że zapanowałaś nad przesyłem zdjęć, znowu będzie raj dla oczu. Smile Kwiatuchy boskie. Cool
W oczekiwaniu na swoje kwitnienia, podczytuję sobie w sieci o hippeastrach (na zagranicznych stronkach, a że językami nie władam, to przy pomocy tłumacza, co jest dość karkołomne, ale da się zrozumieć). Właśnie dziś wyczytałam, że kwiat hippeastrum ścięty do wazonu ma szansę dłużej się utrzymać, niż rosnąc z cebuli. Może więc warto ścinać kwiaty do wazonu, szczególnie gdy cebulka bardzo maleńka i nie chcemy jej jeszcze bardziej osłabiać.

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #152 : Styczeń 01, 2019, 20:25:19 »

Życzę Szczęśliwego Nowego Roku

W dniu dzisiejszym zauważyłem wierzchołek okrywy kwiatowej u mojej siewki  Very Happy (Red Lion x Marilyn), która po raz trzeci będzie kwitła. Jest niezawodna.

Odkryłem również pąk kwiatowy u Harleqin -a. Jest niezawodny w kwitnieniu. Zaskakuje mnie on, ponieważ cebula mateczna ma ponad 20 cm obwodu i posiada 7 cebul przybyszowych. Muszę kupić ogromną donicę by taką kolonię cebul posadzić (cebule przybyszowe bez korzeni)

Tak wyglądają Ambiance (po lewo), Magic Green (w środku) oraz Barbados, który nie wypuścił pędu kwiatowego

Exotic Star

Ballerina

oraz cebula z Auchan (zakupiona pod koniec września może mieć kwiaty w typie Candy Floss), od ok 2m-cy bardzo mozolnie wypuszcza pęd

Asiu bardzo ładne kwitnienia i ich zapowiedzi

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #153 : Styczeń 01, 2019, 21:50:54 »

Ja też gratuluję Asi kwiatów a także opanowania kłopotów z cebulami, mamy tu nadzieję na niezły pokaz  Smile Rosomak, u Ciebie również piękne zapowiedzi; Barbados u mnie też po kuracji idzie tylko w liście, chociaż cebula jest duża i dobrze wygląda.
Lunka podniosła główkę a kwiat osiągnął średnicę 16 cm:

kero
Gaduła

« Odpowiedz #154 : Styczeń 02, 2019, 12:26:41 »

Asiula przepiękne kwitnienia gratuluję  Very Happy
Rosomak20 będzie się u Ciebie działo  Smile
Mireczko prześliczna Luna  Very Happy
Mój La Paz w pełnym rozkwicie  Smile

Kolejna nowość  Smile

i jeszcze jedna  Smile

nie chcę się spieszyć z nazwami bo chcę się upewnić co do zgodności a kupowane są u kilku sprzedawców więc może być różnie  Confused

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #155 : Styczeń 02, 2019, 16:26:30 »

Gratuluję wszystkim pięknych kwitnień i zapowiedzi kwitnień Very Happy Będzie się działo !
A u mnie ....
Green Goddess- dziękuję Koleżankom za pomoc w nazwaniu  Very Happy

vittatum

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #156 : Styczeń 02, 2019, 18:07:26 »

Niedościgniona elegancja vittatum  Rolling Eyes Zielona Bogini również piękna  Cool Kero, dzięki Asiulki zdjęciom mam (prawie) pewność że tym razem trafione  Very Happy A pąki u Ciebie wyglądają jak te u mnie:

A to druga cebula, też dar (bo jak się sypią, to się sypią  Smile):

Dobrze jest czasem zrobić zdjęcie wieczorem z lampą, widzę że mam haniebnie zakurzone liście. Jutro odkurzanie.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #157 : Styczeń 02, 2019, 20:22:46 »

Witam w tym nowym, lepszym roku Smile Piękności pokazujecie a tym samym osłabiacie moją silną wolę  Smile Jak dotąd udało mi się i nie kupiłam żadnej cebuli Shocked Były i w Biedronce, i w Kauflandzie i w kwiaciarni, a ja nic Cool Tak się zaparłam, bo już ledwo ogarniam te, które mam. Będę za to kibicować Waszym Very Happy Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #158 : Styczeń 02, 2019, 22:18:51 »

Doda07 wspaniałe  Very Happy gratulacje  Very Happy
Mireczko wspaniałe pąki  Very Happy trzymam za nie kciuki  Smile
Basiek7 u mnie były tylko w biedronie kartony jedną biedę w Wigilię zabrałam tak wygląda teraz i wypuszcza trzeci pąk  Smile

Ciekawa jestem co do mnie trafiło  Confused

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #159 : Styczeń 03, 2019, 08:12:23 »

To nie taka bida, skoro wypuszcza już trzeci pąk. Smile Niech szybko się otwiera, jak będzie coś fajnego, to jeszcze jest okazja rzucić się na te kartony. Laughing

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #160 : Styczeń 03, 2019, 09:50:26 »

Teraz już jest odchuchany i przesadzony  Smile Dokładnie mam taką samą nadzieję  Smile

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #161 : Styczeń 03, 2019, 19:03:55 »

Bieda odwdzięcza się za przygarnięcie Smile Oj, strasznie jestem ciekawa, co z tego wyjdzie Confused

Pozdrawiam,
Basia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #162 : Styczeń 04, 2019, 10:24:04 »

U mnie sezon zaczyna rezydent Evergreen - na pierwszym pędzie ma 8 kwiatów, drugi pęd w drodze.

3 pędy rezydenta Tango wkrótce nie zmieszczą się na parapecie.  Smile

Pozdrawiam Ela
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #163 : Styczeń 04, 2019, 10:57:14 »

Elu, to Ci się 'Tango' roztańczył. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba wybijać dziury w suficie. Wink  Laughing
'Evergreen' rewelacja. Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #164 : Styczeń 04, 2019, 11:32:46 »

Jolu, powiem prawdę, że nie mam pojęcia, dlaczego w tym sezonie moje hipki mają tak długie pędy kwiatowe.  Shocked Tango nawet nie był przesadzony w tamtym roku...  Smile

Pozdrawiam Ela
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #165 : Styczeń 04, 2019, 16:41:22 »

Elu może za mało światła i roślina pnie się do góry w poszukiwaniu słonka, którego teraz wyjątkowo mało.

To nie może tak być, żeby wszystkim kwitło wokoło a u mnie taka posucha, ledwie 4 małe pączusie, a właściwie ledwie noski na wierzchu. Mad Trzeba było zaradzić i... wbrew zapewnieniom, że twarda będę  Laughing, wytargałam z Biedronki jedną doniczkę z najbardziej wyrośniętym pędem kwiatowym, więc mam i ja... Smile
Wybrałam różowy i pączek wydaje się pokazywać właśnie róż.

Oczywiście od razu wyjęłam z doniczki sklepowej, trochę zgnilizny było do usunięcia, kąpiel w odgrzybiaczu obowiązkowo i nowe podłoże, które dałam tylko do korzeni, samą cebulę z piętką otacza czysty perlit. Trochę korzeni żywych i zdrowych się uchowało. Roślina wypuściła już drugi pączek, ale wygląda on nieciekawie, bo pochewka jest mało jędrna, ciekawe, czy zasuszy, czy może jest szansa, że coś z tego będzie. To chyba ostatni dzwonek na ratowanie tych cebul z doniczek.

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #166 : Styczeń 04, 2019, 17:17:24 »

Dla posiadaczy kwiatowych  kielichów i pająków zbiorowe  gratulacje   Cool.Miło jest zobaczyć takie widoczki. Idea               To dla zielonego cuda   Very Happy........       Very Happy      Chyba  jednak brak słońca przyczynił się do wycieniowania pąków ,albo przyswajalność składników dostarczonych do gleby gdzieś mi się o uszy obiło.   Very Happy Pyjama Party  jest zgodna , wysoka ,jednym słowem śliczna        Nowy nabytek ,co z tego zakwitnie nie wie nikt póki co ....  Cieszę się    ,bo tych pączków trochę jest i dłużej  potrwa   ten spektakl. Czekam jeszcze na dwie cebule.No ja zapanować nad nałogiem chyba nie umiem,no bo czy chcę hmy ...... Jutro  '' argamedon ''   moje cebulki czeka ochłodzenie .....
mama
Rezydent

« Odpowiedz #167 : Styczeń 04, 2019, 17:45:31 »

Elu  Very Happy
Po 2-3 pędy kwiatowe u rezydentów - gratuluję  Very Happy
Nie przesadziłaś więc nie uszkodziłaś korzeni ale też dobrze się nimi opiekujesz  Smile

Barbara
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #168 : Styczeń 04, 2019, 18:50:10 »

Jolu, może to faktycznie niedobór słońca tak wpłynął na wysokość pędów. Moje hippeastra stoją na południowo - zachodnim oknie, ale co z tego, jak od miesiąca nie ma słońca. Dziś się pokazało raptem na 2 godziny. Myślę, że mógł mieć też znaczenie dodatek biohumusu do podlewania.  Razz

Perełko, Pijama piękna, gratuluję.  Cool Napisz koniecznie, co wyrośnie z tej cebuli. Sama miałam na nią chrapkę, bo nie znam odmiany Passion...

Basiu, dzięki, najbardziej szaleją u mnie z pędami kwiatowymi cybistry. Limę zeżarła mi pobzyga 2 lata temu i zostały z niej 3 przybyszówki. Jedna z nich wypuszcza właśnie dwa  pędy kwiatowe.  Very Happy

Pozdrawiam Ela
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #169 : Styczeń 04, 2019, 19:16:00 »

Trochę poszperałam w necie i z tego wynika ,że może to być takie coś jak na tej etykiecie
 Fot z netu  i taka strona  2013 rok
 https://www.fleurametz.com/en-GB/About-FleuraMetz/News/2013/11/Passion-at-FleuraMetz/ http://www.amarylliswinkel.nl/    Czy to inna nazwa czegoś odmianowego nie wiem.Zobaczymy co w ogóle wyrośnie. Ciekawość zwyciężyła.Ma pąk już widoczny w cebuli i jak nic nieprzewidywalnego  się niezdarzy  to zobaczymy.Marzy mi się taki fot  z netu Ech lepiej nie szperać,ale wiadomo taki kwiat jest . No kobieto pobudka .....
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #170 : Styczeń 05, 2019, 13:16:41 »

Podziwiam Wasze zapowiedzi kwitnień

Gratuluję Elu za zjawiskowe kwitnienie Evergreen oraz Tango

Perełko widzę, że Pyjama Party jest zgodna i w przyszłym tygodniu zamierzam nabyć tę odmianę oraz przez Ciebie pokazaną Passion. Spoglądając na kwiaty Pyjama Party podobny jest (wpływ światła) do Charismy i ile średnicy mają kwiaty tej odmiany?

Ciekawy jestem kwitnień biedronkowych (zakupione przez Kero i Fafkę)?

Cebula Babyface po kwitnieniu będzie się dzielić (widoczne są 2 stożki wzrostu) tak jak u Fafki

Stosunkowo szybko rośnie pęd Exotic Star

Za dzień dwa okrywa kwiatowa pęknie u Magic Green

Tak wyglądają posadzone cebule w środę (przepraszam za słabe oświetlenie)
(2x Cherry Nymph, Ice Queen oraz Harlequin)

Z lewego górnego rogu Alfresco obok zaś jedna z siewek Brazza x Lagoon, a pod nimi siewki największe (Red Lion x Marilyn)

Mam również bardzo dobrą informację. Wczoraj w gląb cebuli odkryłem pąk kwiatowy u siewki Brazza x Lagoon

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #171 : Styczeń 05, 2019, 15:08:59 »

Rosomak ależ wypasione masz te siewki  Very Happy, w jakim są wieku? Twoja 'Babyface' najpierw dała popis kwitnienia i teraz się dzieli, a u mnie od razu podział i to na 3. Chyba o kwitnieniu mogę zapomnieć.
U kogo to w ubiegłym roku tak się dzieliły cebule? Jak się dalej zachowują? Confused

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #172 : Styczeń 05, 2019, 15:15:45 »

Fafko najlepsze jest to, że mój Babyface ma 4 cebule przybyszowe i jeszcze się podzieli. Kupiłem w tamtym roku Christmas gift, który podzielił się na 2 cebule i jeszcze się nie obudził. Są one ściśle zrośnięte i nie da się jeszcze podzielić na 2 rośliny. Na zdjęciach siewek są takie, które jeszcze nie kwitły.

Siewki Brazza x Lagoon w maju/czerwcu skończą 6 lat, zaś siewki Red Lion x Marilyn w maju 5 lat.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #173 : Styczeń 05, 2019, 18:32:53 »

... 5-6 lat to trochę się naczekałeś. Gdzie moim dwulatkom do Twoich  Rolling Eyes Kolejna lekcja cierpliwości mnie czeka. Smile

Bardzo mnie ciekawi, po jakim czasie będą kwitły te z samoistnego podziału. Confused

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #174 : Styczeń 05, 2019, 20:19:36 »

Ta piękność co jest na  ostatniej fotce pod Pasion to Maybelle,ale wyprzedana,jak i Dublet    Sad    Zamówiłam AP i Tres Chic  na pocieszenie .........Dla porównania Pyjama Party średnica kwiatu14 cm i Charisma.Obywie odmiany bardzo mi się podobają  /niektóre są przereklamowane  /ale dla mnie one nie podobne.Na żywo zaczynam dostrzegać niuanse w odcieniach kolorów i inne jak środek ......   uważnie przeczytam jutro wszystkie wątki, bo dziś po manewrach mam dosyć..........     
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #175 : Styczeń 06, 2019, 10:29:09 »

Biedronkowy pączek pomalutku odkrywa swoje tajemnice

Pozdrawiam. Jola.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #176 : Styczeń 06, 2019, 11:13:42 »

Ależ się tu ostatnio dzieje  Very Happy
Gratuluję Wszystkim a szczególnie Eli I rosomakowi  Very Happy Very Happy Very Happy
Podziwiam Wasze  Very Happy Very Happy z zazdrością (oczywiście taką pozytywną Smile) Moje niestety do najładniejszych nie należą ponieważ posiadają ślady działalności roztoczy  Mad

Happy Nymph

Jolu ja mam takie podzielone cebule  Razz Na początku rosną sobie obie otoczone wspólnymi łuskami . U mnie kwitły czasem obie jednocześnie .
Celica na początku podziału

W miarę upływającego czasu wspólne łuski zanikają i cebule się od siebie oddzielają . Ja zostawiłam dwie takie pary jako bliźniaki .
Celica dziś :

Mam też trzecią parę ,która dopiero zaczęła swój podział .

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #177 : Styczeń 06, 2019, 13:22:04 »

Asiu jaka optymistyczna odpowiedź. Smile Czyli nie muszę tracić nadziei na kwitnienie, tylko dlatego, że zaczęły się dzielić.  Razz U mnie to będą trojaczki, a że 'Babyface' lubi sobie obficie kwitnąć, to za czas jakiś mogę mieć z nich niezły ogródek. Trzeba o nich pamiętać na zakupach i rozejrzeć się za odpowiednio dużą donicą. Very Happy

Mimo paskudnych roztoczy, Twoje dzielne cebule dają radę  Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #178 : Styczeń 06, 2019, 14:07:31 »

Piękne kwitnienia gratuluję  Smile
Moje pomalutku zaczynają  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #179 : Styczeń 06, 2019, 17:30:06 »

Bardziej rozkwitł  Smile

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: