Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 03:40:52
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15178 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #120 : Grudzień 21, 2018, 21:03:38 »

Ileż pięknych zapowiedzi. Very Happy

Blossom Peacock to moja ulubiona odmiana-jest niezawodny! 

Ciekawe czy Exotic Star okaże się być tym czym powinien. Smile

U mnie zapowiedziały się Vittatum i siewka (z biało czerwonych rodziców). 

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #121 : Grudzień 21, 2018, 21:35:05 »

Anisiek Exotic Star jest jak najbardziej zgodny, ponieważ uprawiałem roślinę mateczną i jest podobny do
H.papilio. Cebula ma obwodu ok. 15 cm. Na działce (wprost do gruntu) wypuścił aż 12 liści. Przez pierwsze 2 lata rósł w domu ze słabymi przyrostami w postaci 2-3.
Anisiek nie mogę się doczekać kwitnienia Twojej siewki.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #122 : Grudzień 21, 2018, 22:13:38 »

Mireczko przepiękne cebule i takie obiecujące  Smile

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #123 : Grudzień 22, 2018, 09:41:12 »

Byłam jeszcze raz w Biedronce i zrobiłam zdjęcia tej drugiej dostawie ( nie kartoniki).

Zaciekawił mnie ten z napisem "Exotic Striped", bo ma w połowie pąka takie czerwonawą obrączkę.

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #124 : Grudzień 24, 2018, 12:47:11 »

Bardzo ładne cebule. W mojej dzisiaj nadal kartony stoją. Ulitowałam się i jeden wzięłam.

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #125 : Grudzień 26, 2018, 21:38:16 »

Kero,  Smile Ciężko się nie dać skusić. Mam nadzieję, że pięknie zakwitnie.

Rosomaku-Aż 12 liści to rzeczywiście dorodna sztuka.
Na moją siewkę jeszcze poczekam. Pąk już się zazielenił, ale łodyga na razie nie chce rosnąć -zimno na parapetach.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #126 : Grudzień 27, 2018, 13:28:28 »

Anisiek też mam taką nadzieję  Smile
Mój La Paz w końcu się namyślił i będzie kwitł  Smile Chociaż długo kazał na siebie czekać  Confused

Ale za to na dwa pędy będzie kwitł  Smile

I już wypuszcza czwarty pąk  Laughing

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #127 : Grudzień 27, 2018, 15:10:57 »

Wybiera się ktoś do Biedronki? Tam są jakieś promocje doniczkowców, ale przy hipkach nie było żadnej cenówki. Ekspedientka radziła spytać w kasie, bo niby czytnik nie pokazuje tych promocji. A ja się spieszyłam, w kasie kolejka, więc nie miałam jak zapytać. Sprawdźcie Kochani i dajcie cynk.  Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #128 : Grudzień 28, 2018, 12:41:11 »

Fafko dzisiaj byłem w biedronce i hippeastra nie zostały przecenione, nadal są po 14,99 zł.

Kero gratulacje dla La Paz.

Pochwalę się, że widoczne są czubki pąków kwiatowych u rezydentki Ice Queen oraz u Cherry Nymph (4 letnia cebula przybyszowa (obwód ok. 18 cm), pozyskana z cebuli matecznej (do tej pory wypuściła 4 cebule przybyszowe i jest w dobrej kondycji). Została zakupiona w Lidlu w 2014 r. Posadzę w najbliższym czasie.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #129 : Grudzień 28, 2018, 14:17:53 »

Kero, gratulacje  Very Happy Rosomak, może wreszcie nam się rozbuja sezon, oby tak dalej  Cool U mnie świetlista Luna, przypuszczam że kwiatek nie będzie miał więcej jak 14 cm średnicy, ale ona już się z nami żegna  Sad Za to produkuje dwie kolejne przybyszówki, dotąd wydała czworo dzieci.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #130 : Grudzień 28, 2018, 19:17:36 »

Rosomak dziękuję za info. Cool
Mirko 'Luna" tak smutno zwiesiła kwiatek na pożegnanie  Crying or Very sad, dobrze, że masz od niej dzieciaczki, więc kolekcja nie ucierpi.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #131 : Grudzień 28, 2018, 20:06:10 »

Nie jest tak źle, jutro się podniesie  Smile Ona zawsze zaczyna "ze spuszczoną głową". Ale fakt, to chyba jej koniec. Na pociechę znalazłam pąk głęboko w szyjce u Red Liona od BK sprzed trzech lat, tego co nie dał rady zakwitnąć w pierwszym roku a potem stracił korzenie i dwa lata trwało zanim zaczął jakoś funkcjonować. Mam nadzieję że tym razem już zakwitnie i dowiem sie co on za jeden, bo to na pewno nie jest Red Lion. W pierwszym kwitnieniu tylko tyle dał radę pokazać:

Ciekawe co to, wtedy nie udało się ustalić.

tomek47
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #132 : Grudzień 29, 2018, 15:18:58 »

Podziwiam i zazdroszczę Waszych kwitnień Smile

U mnie świetlista Luna, przypuszczam że kwiatek nie będzie miał więcej jak 14 cm średnicy, ale ona już się z nami żegna  Sad
Nie rozumiem. Jak żegna? Chyba się jej nie pozbywasz?
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #133 : Grudzień 29, 2018, 17:17:11 »

Tomku, jest coraz mniejsza.W następnym sezonie może już nie mieć siły na życie nie mówiąc już o kwitnieniu. Tak samo zachowywał się u mnie Darling, dziś cebulka jest wielkości orzecha włoskiego i żółknie jej jedyny liść. To jednak prawda że są odmiany mocniejsze i słabsze genetycznie.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #134 : Grudzień 29, 2018, 17:50:15 »

Dzięki w imieniu  Very Happy
Mireczko Luna wygląda niesamowicie  Very Happy Dobrze że chociaż przybyszówki zostawi po sobie  Confused

tomek47
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #135 : Grudzień 29, 2018, 21:18:52 »

Tomku, jest coraz mniejsza.W następnym sezonie może już nie mieć siły na życie nie mówiąc już o kwitnieniu. Tak samo zachowywał się u mnie Darling, dziś cebulka jest wielkości orzecha włoskiego i żółknie jej jedyny liść. To jednak prawda że są odmiany mocniejsze i słabsze genetycznie.

To ja chyba już rozumiem, dlaczego moje bardzo stare hipki są w tak kiepskim stanie... może są trochę większe niż orzech, wielkością bardziej przypominają małe jabłko albo mandarynkę. Próbuję je ratować, ale chyba ma to niewielki sens...
Boje się kupować nowe, żeby nie zawlekły się z nimi roztocza i czerwona zgnilizna. Poza tym zmęczony jestem oszustwami sprzedawców.
Nie chcę jednak rezygnować z hipków, bo to jedne z moich ulubionych kwiatów.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #136 : Grudzień 29, 2018, 22:20:10 »

Zdaje się że musimy pogodzić się z tym że niektóre odchodzą, inne przychodzą. Wyjściem są właśnie przybyszówki o ile roślina zechce je wydać. Co do roztoczy to już prawie standard że mamy bonus w nowo zakupionych cebulach a kiedyś kto tam słyszał o roztoczach. A jeśli chodzi o oszustwa, to mam dzięki nim kilka super fajnych odmian ( swoją drogą nie sądzę żeby ktoś tam celowo oszukiwał, to chyba raczej nie przykładanie wagi do szczegółów; nie wszyscy są tacy "nawiedzeni" jak my  Smile).

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #137 : Grudzień 30, 2018, 11:12:45 »

Pierwszy  Very Happy w nowym sezonie  Smile zdążył jeszcze w starym roku  Razz

Omijam szerokim łukiem wszelkie stoiska z doniczkami  Surprised Doszłam  Surprised wreszcie do wniosku ,że co za dużo to niezdrowo  Smile

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #138 : Grudzień 30, 2018, 11:52:49 »

Jaki cudny  Very Happy A jak się nazywa to cudo  Confused
Ja się staram ale różnie mi to wychodzi  Laughing

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #139 : Grudzień 30, 2018, 13:53:41 »

Asiula jaki piękny  Very Happy na rozpoczęcie sezonu. Też pytam: kto zacz?  Pisuj częściej, nawet jak nic Ci nie kwitnie, bo brakuje nam tu Ciebie, Dziewczyno. Smile Smile Smile

Pozdrawiam. Jola.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #140 : Grudzień 30, 2018, 19:56:05 »

Asiu, piękny ten Twój nieznajomy Very Happy Ale debiut Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #141 : Grudzień 30, 2018, 20:01:56 »

Wczoraj wyciągnęłam drugą porcję cebul do wybudzenia. Było czyszczenie i kąpiel w 46 st. C i...jestem przeszczęśliwa, bo w tej partii nie było robali. Cool

I wiadomość z ostatniej chwili  Very Happy : na Oazie dziewczyny chcą zrobić zbiorowe zamówienie tu: https://www.fluwel.de/amaryllis

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #142 : Grudzień 30, 2018, 20:59:18 »

Asiu, czyżby blady Elvas?

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #143 : Grudzień 30, 2018, 22:04:02 »

Asiu gratuluję kwitnącego Striped Amadeus.

Wczoraj wieczorem znalazłem pąk kwiatowy u Cherry Nymph (roślina mateczna), a Ballerina po 2 tygodniowym pobycie w ciepłym pokoju postanowiła wypuścić pęd kwiatowy. W najbliższym czasie posadzę część 4-5 letnich siewek oraz te cebule, które wypuściły czubek liścia.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #144 : Grudzień 30, 2018, 23:20:04 »

No to klops   Sad ,bo na oazie nie mam konta ,a chciałabym jedną odmianę której szukam od dawna.Grupowo to zawsze taniej  zwłaszcza jak ktoś chce takie zakupy zorganizować.Asiu sama doszłam do wniosku, że  ilość to nie zawsze jakość ,a zwłaszcza gdy są kłopoty i nie ma za dużego pola manewru. Jednak taki całkowity rozbrat nie wyobrażam sobie,serce boli. To było wyjątkowe widowisko    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Cool                    Moja pyjama wyrosła strzelista do słonka , pokazała kolor i tak się jej  cierpliwie przyglądam   Smile Smile Smile Smile Smile Smile tak jak wszystkim kwiatom które zakwitły na portalach.No i dowiedziałam się gdzie znikły doniczki z kaufa.Wykupiła je jedna firma na prezenty  dla pań z okazji 50 lecia firmy-30 doniczek.Jedna z nich pochwaliła się mojej znajomej ,że dostała taki kwiat ,ale nie wie jak o niego dbać ,więc zostałam ekspertem z drugiej ręki tak ot tak  przez ploteczki.Taki to świat mały    Smile Smile Smile Smile.  o odmiany nie pytałam bo jak ........panie i panowie jednak te cebule  to bardzo ekspansywne
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #145 : Grudzień 31, 2018, 15:40:50 »

Ech, co za kwitnienia pokazujecie. Cool

Ja mam dwa noski, które wychyliły się z najstarszej cebuli 'Red Lion' ( w tamtym sezonie nie kwitła) oraz ku mojej wielkiej radości, bo to pierwszy raz u mnie, z odmiany 'Jewel'. Ukłony ode mnie i 'Jewela' dla Zielonej Wróżki - Mireczki. Smile

A 'Babyface', która w ubiegłym roku spektakularnie kwitła z ogromnej cebuli, w tym roku postanowiła się podzielić na trzy. Very Happy

W tamtym roku były pokazywane takie ekscesy podziałowo cebulowe. Przypomnijcie mi, jak postępować z taką cebulą? Kiedy one zakwitną następny raz? Czy tak jak przybyszówki, po latach, czy wcześniej?

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #146 : Grudzień 31, 2018, 17:06:51 »

ŻYCZENIA DLA   WSZYSTKICH         
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #147 : Grudzień 31, 2018, 18:27:54 »

Dzięki i również dla Wszystkich WSPANIAŁEGO 2019 ROKU Cool

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #148 : Grudzień 31, 2018, 19:44:41 »

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2019

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #149 : Grudzień 31, 2018, 20:27:02 »

Udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku życzę Wam Kochani  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: