Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 01, 2020, 02:08:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15156 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dukra13
Rezydent

« : Październik 12, 2018, 18:50:50 »

Taka cisza...

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mama
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2018, 20:37:25 »

Rozumiem, że ta piękność nowy sezon zaczyna  Very Happy

Barbara
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2018, 18:14:56 »

U mnie chyba tak, w kolejce czeka aulicum i moja siewka/nie nowość/.
Forum chyba zamroziło, brak możliwości przesyłania zdjęć niż brak kwiatów. Moja inwencja w poszukiwaniu serwera do przesyłania zdjęć powoli się wyczerpuje  Sad.

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Październik 27, 2018, 19:33:48 »

Hippeastrum aulicum zamyka drzwi.

nusia
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2018, 10:14:55 »

Widać to czas kwitnienia H.Aulicum.Mój dopiero w połowie drogi. Smile
Zupełnie nie wiem jak teraz tu wrzucać fotki?
Czyżby wszyscy przenieśli się na Fb?

dukra13 ten czerwony z gwiazdą w środku to sieweczka Twoja?
Piękny Very Happy
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2018, 10:49:26 »

Pierwszy u mnie w tym sezonie (chyba nowym, bo niedawny zakup):

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2018, 16:00:01 »

Mirko i to jest to  Surprised Confused ,a nie suszarka   Razz Mad........Trzymam kciuki za kwiaty    Cool Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy.Alcium jak zwykle  Idea Dla mnie tylko pomarzyć i powzdychać.                                                                
         Przyszły                      Stan dobry.Oby zakwitły ,a jakby tak jeszcze zgodnie z etykietami .......
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2018, 18:05:15 »

Ta akurat nie była traktowana suszarką bo nie było takiej potrzeby, od początku dobrze się prowadziła  Smile Suszarką oberwały Barbados i Gervazy. Tak sobie przeglądam archiwalne części naszego wątku i smutno mi trochę... 2016, 2017, w październiku, listopadzie, jak tu tętniło życiem. Ile nowych nabytków i dywagacji, gdzie co rzucili, a potem, co to się rozwinie. A dziś, pusto, cicho, nawet moderator od kilku miesięcy nie zaglądał. Fajne odmiany kupiłaś  Smile

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2018, 18:33:43 »

U mnie pierwsza cebula wypuściła czubek pędu(kupiona miesiąc temu jako różowo-biała z Auchan, na obrazku wyglądała jak Candy Floss). Swoje cebule wykopałem 1.10 br.r.; co niektóre urosły dość intensywnie. Liście praktycznie pozasychały.

Zauważyłem, że Harlequin od zeszłego roku do dnia dzisiejszego wytworzył 6 cebul przybyszowych pomimo że cebula jest duża ponad 20 cm obwodu. Śmieję się że róśł obok Red Fire (dosłownie), która ma 17 cebul przybyszowych.

Niestety musiałem wyrzucić 1 cebulę (słabo rosnąca), ponieważ miała 2 larwy pobzygi cebularza. A w kolejnej cebuli (moja 5 letnia siewka) zauważyłem 2 larwy pobzygi, które zniszyły tylko 2 łuski cebuli

Ja najprawdopodobnie kupię cebule od J...….o na początku listopada i widzę że są w dobrym stanie.

Bardzo ładne kwitnienie H. aulicium Krysiu i chcę się spytać czy ten gatunek wytwarza dużo cebul przybyszowych?

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Październik 30, 2018, 19:13:56 »

Hippeastrum aulicum wytwarza przybyszówki niezbyt chętnie. W sumie przy 2 cebulach przez chyba 8 lat miałam z 6 przybyszówek.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2018, 18:42:11 »

Mireczko Masz rację smutno trochę na forum, ale jak nigdzie nie ma cebul dostępnych przynajmniej u mnie  Confused  to cisza jest  Confused
Twoja cebula bardzo obiecująca jest  Smile
Perełko eleganckie cebule  Very Happy Pochwalisz się gdzie je trafiłaś ?

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2018, 22:59:41 »

Na alegro zwyczajnie ,żadna tajemnica.Gdyby jeszcze były zgodne  odmianowo za tę cenę  ,a z tym wiadomo jak jest.   Kupiłabym co nieco na fluwel https://www.fluwel.com/amaryllis ,ale  solo to drogo i słono przesyłka  wychodzi  niestety Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Mam jeszcze cebule z zieleniną  i nie poszły spać.Nowe odmiany których jeszcze nie widziałam to byłoby to.   
kero
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Listopad 05, 2018, 11:18:23 »

No niestety nic się na to nie poradzi  Sad Chociaż to bardzo wkurzające jest to że będąc w Unii Polska ma jedne z najdroższych opłat, szkoda że tego problemu nasz władca nie poruszył zamiast marudzić o żarówkach   Confused

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #13 : Listopad 05, 2018, 19:55:50 »

Gratuluję kwitnień i nowych zapowiedzi.  Very Happy

Mam problem z netem i dlatego rzadko tu bywam.  Sad

Pozdrawiam wszystkich!  Very Happy Very Happy Very Happy

mama
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2018, 20:00:26 »

Kolejne oczarowanie  Very Happy
Płatki są fioletem pociągnięte czy to odbicie światła? Efekt niesamowity.

Barbara
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Listopad 05, 2018, 20:13:33 »

Starałam się zrobić jak najbardziej naturalne zdjęcia, dlatego też wyszłam z doniczką na dwór.

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Listopad 05, 2018, 21:25:30 »

Ada bardzo dobre ujęcie hippeastrum aulicum w plenerze wśród astrów. Ma ciekawą kolorystykę pylników przed dojrzeniem. Bardzo lubię ten gatunek.

Dzisiaj zamówiłem cebule Barbados, Ambiance oraz Magic Green (w cenie 6,90 zł za szt.) z ce...k........pl. Większość (odmian) cebul z tej strony nie jest przeceniona

Po miesięcznym przechowywaniu cebul w chłodnym pokoju zauważyłem, że niektóre hippeastra wypuszczają liście
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #17 : Listopad 05, 2018, 22:17:49 »

Szkoda,że nikt z nas nie ma drugiej wersji H. aulicum z dodatkiem czerwonego w gardziołku. W polskich kolekcjach  występuje tylko kapusta Hippeastrum aulicum var. robustum.

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Listopad 05, 2018, 23:57:05 »

Very Happy co  to za odmiana?
littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Listopad 06, 2018, 00:00:54 »

:lol:już widzę  Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #20 : Listopad 06, 2018, 16:43:55 »

Ada, aulicum obłędne Very Happy Very Happy Very Happy Gratulacje Smile

Pozdrawiam,
Renata
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #21 : Listopad 07, 2018, 13:31:15 »

Rosomak20 dziękuję.  Very Happy
Aż koleżanka musiała mi Twój tajemniczy skrót sklepu rozszyfrować, bo sama bym nie wpadła co to za nazwa.  Smile

Krysiu jak większość osób z forum aulicum mam od Grzesia.

Littlebee4magda to aulicum.

Reniu Very Happy Very Happy Very Happy

Dziś wypatrzyłam w Dino hippeastra z Flora Magica. 11, 99 zł cebulka.

Wszystkie miały wyłamany drugi pęd.  Mad

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Listopad 07, 2018, 14:29:13 »

Widzę że wypatrzenie zakończyło się całkiem konkretnie  Laughing Ja planowałam na jutro zakupy w Dino ale zamierzam być twarda. Zakupiłam tej jesieni trzy i to wystarczy zanim się rezydenci pobudzą. Nawet nie spojrzę na regał przy kasie gdzie zwykle stoją Wink

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #23 : Listopad 11, 2018, 21:22:27 »

Ja też zamierzam być twarda Cool, ale nie wiem czy wytrzymam Confused W Lidlu ma coś być a ja zamierzałam jechać na zakupy  Smile
Aduś, pięknie rozpoczynasz sezon Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #24 : Listopad 12, 2018, 09:46:35 »

O nie, budzą się u mnie rezydenci  Shocked Na razie troje ale co będzie jak pójdą za nimi inne. Zawalone zieleniną okna przez cztery miesiące to nie to samo co przez pół roku. Jedna z nich to Luna która z roku na rok coraz bardziej maleje, po tym kwitnieniu ją wyrzucę i chociaż jedno miejsce się zwolni. Największy pąk ma Blossom Peacock, on zawsze musi być pierwszy  Smile Pewnie prześcignie nowo zakupionego Double Dream bo on się ze swoim pączkiem nie spieszy.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #25 : Listopad 13, 2018, 20:28:14 »

U mnie na razie towarzystwo śpi. Byłam dziś w Lidlu i.... nie kupiłam żadnego hipka Shocked A czy ktoś się skusił? Confused Smile

Pozdrawiam,
Basia
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Listopad 13, 2018, 21:48:00 »

Ja kupiłem hippeastrum w Lidlu z różowym kwiatem na folii. Cebula bardzo duża, ma korzenie i niespodzianka posiada 4 cebule przybyszowe. Wstępnie potraktowałem cebulę cynamonem. Ma 3 pędy i czubek 4ego pędu. Myślę, że to jest Babyface. Najwięcej było cebul z czerwoną i białą folią. Fajnie by było gdyby wyrosły domniemane 4 pędy i żaden się nie zasuszył.

Cebule (świeżo zakupione) odmian Barbados, Ambiance i Magic Green wypuszczają liście
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #27 : Listopad 13, 2018, 22:28:21 »

No to zaczynamy oczekiwanie na Babyface Smile

Pozdrawiam,
Basia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #28 : Listopad 13, 2018, 22:32:01 »

Gratuluję udanego zakupu  Very Happy
Ja mam wszystkie fajne sklepy daleko  Razz stosunkowo blisko mam tylko Biedronkę ale tam jeszcze nie ma cebul w ofercie  Confused

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Listopad 14, 2018, 08:56:43 »

A moja nowo zakupiona cebula Barbados wypuszcza przybyszówkę, wolałabym pęd.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: