Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 12:00:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za roślina ? cz 6  (Przeczytany 729 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
iga_51
Aktywny
**

« : Marzec 14, 2018, 19:25:34 »

część 5

Co to za roślinka,jak kupowałam powiedziano mi tylko że bylina.
Niestety została zalana i chciałam kupić ale nie wiem jak się nazywa i czego mam szukać.

Wyrosła na ok.20cm. łodyżki miała cieniutkie ale zdrewniałe.

kolorowe i zielone
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2018, 19:59:35 »

Przetacznik ożankowy, Veronica chamaedrys?

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2018, 13:42:08 »

Krysiu ślicznie dziękuję za rozpoznanie,nareszcie wiem czego szukam.

kolorowe i zielone
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2018, 13:43:48 »

Hm, ja przetacznik ożankowy kojarzę jako chwast... Very Happy a roślinka Igi wydaje się jednak ogródkowa  Confused

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2018, 14:24:07 »

Kupiłam ją w sklepie ogrodniczym więc powinna być ogródkowa i bardzo mi się podobała obsypana niebieskimi kwiatuszkami.

kolorowe i zielone
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2018, 19:02:28 »

U mnie to też jest chwast, ale urodziwy i niezbyt go tępię. Skąd się wziął, nie wiem.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2018, 19:20:09 »

Krysiu czy wiosną będziesz ograniczała jego ilość,bo chętnie bym przygarnęła troszkę tego chwaścika za coś z moich.

Zapytam jeszcze może ktoś rozpozna co to za gatunek Delospermy.

Sam kwiat jest większy od typowej delospermy którą kupujemy od naszych producentów,ma ok.5cm. a łodyżki są płożące i mają 20cm.

kolorowe i zielone
Michalina88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 19, 2018, 11:30:56 »

część 5

Co to za roślinka,jak kupowałam powiedziano mi tylko że bylina.
Niestety została zalana i chciałam kupić ale nie wiem jak się nazywa i czego mam szukać.

Wyrosła na ok.20cm. łodyżki miała cieniutkie ale zdrewniałe.

A to nie jest przypadkiem porcelanka błękitna czy jakoś tak? Bo chyba też go kiedyś miałam pamiętam.
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 15, 2019, 13:19:56 »

U mnie w mieście zieleń miejska obsadziła wzdłuż jezdni takie coś. Ładne ma kwiaty, może bym na działce gdzieś upchnął? Razz Tylko co to jest??

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 15, 2019, 13:43:47 »

Liliowiec?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 15, 2019, 14:01:29 »

O,faktycznie,dzieki wielkie.
Zdaje się że rodzina liliowców jest większa niż myslałem, dla mnie liliowiec to było to co rośnie mi na działce, dostałem od znajomej, pomarańczowy i ma brudzące pyłkiem pylniki. Zajrzałem w google i od razu pod liliowcem to wyskoczyło...
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 15, 2019, 14:21:30 »

W Wojsławicach jest jak dobrze pamiętam jakieś 3 tys. odmian, więc uważaj jak będziesz oglądał
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 15, 2019, 14:41:11 »

Całe życie człowiek się uczy, to chyba bedzie to...

https://albamar.pl/liliowce/401-liliowiec-stella-de-oro-hemerocallis-0000000000401.html

Będę obserwował czy kwitnie tak długo, jeśli tak to w przyszłym roku nabędę na działkę Smile
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 15, 2019, 16:45:07 »

Jeden kwiat - jeden dzień.
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 15, 2019, 19:46:25 »

Mam na działce tego liliowca i od jakiegoś czasu likwiduję. Nie wiem na czym polega jego uprawa - bo inne mi kwitną, a ten jak da jeden, dwa pędy w sezonie to sukces  Mad  U nas też tego pełno w mieście i jak patrzę to wścieklica mnie bierze.... Zostało mi jeszcze trochę do wyrzucenia bo myślałam, że się opamięta ale prośby i groźby nie skutkują  Smile

Pozdrawiam
Krysia
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 15, 2019, 20:32:53 »

Moze trzeba go kompletnie odmlodzic? Sadzonki chyba juz mozna robic 2 tygodnie po kwitnieniu.
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 15, 2019, 21:48:19 »

Całe życie człowiek się uczy, to chyba bedzie to...

https://albamar.pl/liliowce/401-liliowiec-stella-de-oro-hemerocallis-0000000000401.html

Będę obserwował czy kwitnie tak długo, jeśli tak to w przyszłym roku nabędę na działkę Smile
'Stella d'Oro' zaczyna kwitnąć w czerwcu i kwitnie praktycznie do października. Pancerna odmiana, niewysoka, piękna - sadź, nie pożałujesz! U mnie są pierwsze kwiaty w tym sezonie Smile

B.
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 16, 2019, 02:47:26 »

No to zaklepane,w przyszłym roku będę to miał. Musze tylko przemysleć, gdzie będzie, bo zazwyczaj najpierw kupuję, a potem kombinuję gdzie to zmieścić  Confused
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 16, 2019, 08:12:02 »

Musze tylko przemysleć, gdzie będzie, bo zazwyczaj najpierw kupuję, a potem kombinuję gdzie to zmieścić  Confused

A to nie jest normalna praktyka na tym forum? Confused

Smile Smile Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 16, 2019, 08:22:21 »

No to zaklepane,w przyszłym roku będę to miał. Musze tylko przemysleć, gdzie będzie, bo zazwyczaj najpierw kupuję, a potem kombinuję gdzie to zmieścić  Confused
Przemyśleć trzeba, bo kolor wprawdzie piękny, ale np. z różami się będzie gryźć okropnie Smile Pasuje raczej do margerytek, dzwonków, bodziszków.

B.
Michalina88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 25, 2019, 09:29:07 »

Liliowiec u mnie wali kwiatami ale w słońcu i na suchym miejscu, ten w mokrym średnio chce kwitnąć. Może wystarczy przesadzić zamiast wyrzucać?
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: