Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 07, 2019, 06:10:53
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakim roślinom domowym nie przeszkadza wietrzenie zimą?  (Przeczytany 2811 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Curious
Aktywny
**

« : Grudzień 16, 2017, 20:27:39 »

Witajcie,

jakim roślinom nie przeszkadza tak bardzo wietrzenie zimą? Rozumiem że to powinna być chwila, ale nawet w takich warunkach w czasie poprzedniej zimy na fiołkach, które stały akurat przy tym oknie którym wietrzę, pojawiały się białe plamy. Na jakie rośliny powinnam się na przyszłość nastawiać na tym oknie, bo z wietrzenia nie umiem zrezygnować? Storczyki w takim miejscu odpadają? Moga byc może sukulenty w stylu gruboszów lub sansewierii?
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #1 : Grudzień 16, 2017, 20:42:59 »

Ja na wietrzonych oknach mam sansewierie i hoję  Cool . Wietrze codziennie nawet dosyć długo , no chyba że mróz to tylko chwilę  Very Happy . W kuchni gdzie okno otwarte większą część  dnia mam podwieszaną zielistkę , która czasem dyńda w przeciągu i nic jej nie szkodzi.  Cool

Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Grudzień 18, 2017, 09:13:28 »

Dziękuję Katii to ważne informacje dla mnie! Very Happy

Ktoś jeszcze trzyma bez szkody jakieś kwiaty przy oknie, którym wietrzy zimą?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Grudzień 18, 2017, 10:05:49 »

Ja mam wrażenie, że w domu mam czystsze powietrze niż to za oknem - i wietrzę bardzo mało. A jeśli już, to kwiaty wędrują na podłogę, okno otwarte jest na oścież przez parę minut i zamykane.

B.
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Grudzień 18, 2017, 22:17:03 »

U mnie na oknie dużo drobnicy w ścisku, także zdejmowanie mało poręczne, a do tego jestem chyba leniuchem.  Smile Także podziwiam samozaparcie w każdorazowym zdejmowaniu z okna  Very Happy
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Grudzień 20, 2017, 12:55:54 »

Absolutnie nie należy wietrzyć fiołków, hoje można.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: