Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 09:26:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rossioglossum Grande  (Przeczytany 749 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« : Listopad 23, 2017, 09:05:08 »

Zdjęcia nie są dobrej jakości, ale robione o 5 rano. Pąki szybko dość rosną, nie chciałam przegapić, żeby Wam pokazać.
Storczyk mam od jakichś 5 lat. Na początku stał niezmienny. Nawet syn dotykał czy nie sztuczny.  Smile Potem zaczęły mu przyrastać bulwy, mnóstwo bulw i zero kwiatu. Był traktowany po królewsku, potem o nim zapominałam bo mnie denerwował brakiem kwiatów. W tym roku postanowiłam mu dokuczyć i wystawiłam do ogrodu. Zawiesiłam pod wiśnią, w miejscu lekko cieniowanym. Lało na niego niemiłosiernie przez cały wrzesień i połowę października. Zapomniałam o nim jesienią i wniosłam do domu jak było 3 stopnie. Postanowiłam go przesadzić. W starej doniczce prawie nie było podłoża. Wsadziłam do osłonki bez dziurek (muszę przepalić) w kompost wymieszany z ogrodową korą sosnową. Nie wiem co mu spasowało, ale w końcu szykuje kwiaty. Mam nadzieję, że kwiaty będą przyjemnie pachnieć.

Ten pąk jest najszybszy:

Drugi:

A tu spodziewam się trzeciego bo osłonka już napęczniała, albo ściemnia:  Very Happy

Czy ktoś na forum ma go w swojej kolekcji?

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2017, 23:59:19 »

Kiedyś miałem ale przyrosty roczne psb były tak niewielkie w porównaniu z innymi roślinami, że zdecydowałem sie go oddać. Ile lat ma Twój okaz?

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2017, 10:39:44 »

Przeczytaj mój opis. Smile U mnie szybko przyrastają psb. Teraz przy pąkach rosną 2.

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Grudzień 01, 2017, 21:38:41 »

tutaj zadziałała amplituda między dniem i nocą. To cały przepis, Rossioglossum jest raczej chętne do uprawy i kwitnienia. Wystarczy werandowanie od końca maja do września, października i bez problemu kwitnie   Smile
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Grudzień 04, 2017, 14:48:53 »

Dzięki za to potwierdzenie.
Powoli dojrzewają pąki, mam nadzieję, że to oznacza duże kwiaty? Smile

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Grudzień 04, 2017, 20:04:59 »

Kwiaty są dość duże Smile Tyle, że dość krótkotrwałe. Można "przedłużyć" kwitnienie umieszczając roślinę w chłodniejszym miejscu.

Pozdrawiam,
Renata
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Grudzień 05, 2017, 07:52:14 »

To już zaczynam się cieszyć bo jak krótko kwitną?! Smile

malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2017, 15:41:15 »

Otworzył pierwszy kwiat w sobotę 09 grudnia:

Nie pachnie prawie wcale. Rzeczywiście jest ogromny. I myślę, że spokojnie dochodzi do 15 cm średnicy choć mierzyłam tylko na dłoń, bez linijki. Jak dam radę zrobię porównanie z kwiatem psychopsisa bo równocześnie zakwitły.  Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: