Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Marca 07, 2021, 18:05:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trandescania - Trzykrotka.  (Przeczytany 1862 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
runka
Aktywny
**

« : Lutego 17, 2017, 15:48:29 »

Nie znalazłam nigdzie wątku o nich, a to proste i łatwe w uprawie kwiatuszki dodatkowo szybko rosną  Very Happy

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
emma
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Lutego 17, 2017, 23:17:38 »

Beato piękne te Twoje trzykrotki Very Happy, bardzo ładne okazy. A czy ta na trzecim zdjęciu to'' rumieniec panny młodej'' Question

Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Lutego 17, 2017, 23:32:33 »

O rany jakie duże okazy i jakie gęste  Very Happy

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #3 : Lutego 18, 2017, 10:42:28 »

To są różne odmiany TRADESCANTII i można je znaleźć na forum w różnych watkach .
Skrót z netu:
-Trzykrotka jest jedną z najbardziej lubianych roślin doniczkowych, jak mało która łatwa w uprawie, że nawet największy amator, będzie potrafił o nią zadbać. Należy zauważyć, że mimo tej łatwości w uprawie, jest jednak bardzo atrakcyjna i stanowi znakomitą dekorację do mieszkania. Najchętniej uprawiane gatunki trzykrotki to Tradescantia albiflora – trzykrotka biała, o płożących pędach, często zielonych, podłużnojajowatych liściach i trzykrotnych białych kwiatach. Występuje ona w różnych odmianach ‘Albovittata’ z białymi paskami, ‘Aureovittata’ z żółtymi paskami, ‘Rochford’s Silver’ wielobarwna. Tradescantia blossfeldiana – Trzykrotka Blossfelda, dochodząca do 20 cm, o bardziej wzniesionych i wydłużonych liściach, od spodu czerwonawe a z wierzchu brązowe/ciemnozielone pokryte włoskami. Liczne kwiaty pojawiają się późną zimą lub wiosną o barwie różowo-białej. Tradescantia fluminensis – trzykrotka wężykowata, podobna do trzykrotki białej, ale ma krótkoogonkowe liście i bardziej niebieskawozielone na wierzchu i purpurawoczerwone od spodu. Białe kwiaty ukazują się na końcach pędów. Występuje w odmianach ‘Albovittata’ (białe paski), ‘Laekenensis’ (różowe paski).

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Lutego 18, 2017, 22:31:48 »

Emma - tak to -Rumieniec panny młodej . Nie mogę teraz znaleźć zdjęć całej rośliny, znalazłam takie
Makosz11 - bardzo Ci dziękuje!! Ile ja się naszukałam nazw! A Ty wszystkie mi pięknie przedstawiłeś  Smile Dziekuję Very Happy

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Lutego 21, 2017, 20:02:28 »

Jak tam Wasze trzykrotki po zimie?

moje w tym roku nie najgorzej. Mam 2 odmiany. Ta ze zdjęcia miała dobrą miejscówkę i dużo zimna, druga była doświetlana komputerem  Smile.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Lutego 21, 2017, 20:15:29 »

Piękna, gęsta !!!

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Lutego 21, 2017, 20:50:14 »

U mnie po zimie zawsze przysuszone. Na wiosnę muszę je przycinać i odmładzac.

Beata

runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Marca 02, 2017, 20:54:39 »

Moja różowa też nie najgorzej Very Happy i liście włochatych Very Happy

Beata

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Kwietnia 04, 2017, 20:15:45 »

Przyszłam tu popodziwiałam i mam interes  Embarassed czy mogłybyście podzielić się ze mną listkiem trzykrotki ?
Niestety nie mam co zaoferować w zamian  Sad mam w mieszkaniu całego jednego kwiatka, ale mam nadzieję, ze kiedyś będzie więcej i będę mogła zaproponować coś w zamian  Very Happy

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #10 : Lutego 20, 2021, 19:15:03 »

U mnie po zimie zawsze przysuszone. Na wiosnę muszę je przycinać i odmładzac.

Runko, tylko przycinasz pędy na wiosnę, czy robisz zupełnie nowe sadzonki z tych starych?
I jak mocno można je przyciąć?
Pytam, bo moje po zimie nie wyglądają zbyt atrakcyjnie Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #11 : Lutego 21, 2021, 18:45:24 »

Włochatym chyba najbardziej brakuje światła.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: