Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Luty 22, 2020, 02:12:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy Google Photos - jeśli tego nie umiesz tu możesz potrenować.  (Przeczytany 34859 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #360 : Lipiec 09, 2019, 22:49:48 »

Pozdrawiam Paulina Smile
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #361 : Lipiec 10, 2019, 05:39:08 »

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #362 : Sierpień 15, 2019, 07:01:56 »

Na różne sposoby próbowałam i nijak nie chce wstawiać zdjęć z google photos.. Mad
Fotosik już zapchany, bez wykupienia abonamentu ani rusz, a wykupić nie mogę/nie umiem - nie ma przekierowania na stronę mojego banku. I klops... Confused

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #363 : Sierpień 15, 2019, 07:35:05 »

Załóż sobie nowy e-mail i nowe konto na Fotosiku.  Wink
Na jakiś czas wystarczy.
Ja dodaję zdjęcia jako niezalogowany użytkownik. Nie mam albumu, ale zdjęcia jakoś nie zniknęły z FF.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #364 : Sierpień 15, 2019, 07:42:11 »

To też jest jakieś wyjście, ale szkoda, że nie da się tak normalnie kontynuować.
Spróbuję, potrenuję.. Wink

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #365 : Sierpień 15, 2019, 09:29:10 »

Garnek.pl
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #366 : Październik 21, 2019, 10:03:32 »

Czy ktoś się orientuje co się stało ze zdjęciami google? Od lat publikuję zdjęcia za ich pośrednictwem, a teraz zdjęcia przestały być widoczne. Podczas pisania nowych postów na podglądzie zdjęcie wyświetla się prawidłowo, po zatwierdzeniu postu też widzę że zdjęcie jest, ale za kilka dni gdy odwiedzam forum zdjęcia już nie ma. O co chodzi? Trzeba coś w ustawieniach zaznaczyć?

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #367 : Październik 21, 2019, 11:47:04 »

Dokładnie to samo mam. Wszystkie starsze są widoczne a od kwietnia tego roku raz są, raz nie, częściej nie. Na stronie GP jest formularz do kontaktowania się w sprawie pomocy ale dostałam tak ogólną i niezrozumiałą odpowiedź że nie wiem co dalej. Ale przynajmniej teraz wiem że problem nie leży po mojej stronie tylko ma charakter ogólny. Z tego co zrozumiałam to może dotyczyć zdjęć które nie mają kopii zapasowych, a moje właśnie nie mają. A że właśnie wiosną tego roku wprowadzono w GP nowe zasady, to wydaje mi się że chodzi właśnie o to bo wcześniej wysyłane do GP zdjęcia nie znikają , tylko te od wiosny i późniejsze.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #368 : Październik 21, 2019, 16:17:57 »

A możesz tę odpowiedż skopiować i pokazać na forum .Może ktoś bardziej biegły to rozwikła.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #369 : Październik 21, 2019, 16:59:33 »

Już znikła  Mad Następnego dnia chciałam jeszcze raz ją przeczytać i już nie było. Widocznie znika po wylogowaniu.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #370 : Październik 22, 2019, 10:57:15 »

https://support.google.com/photos/answer/6193313?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=pl&oco=0           
   Dostałam odpowiedż z jednego z forum o GP                                                                                                   Mireczko wejdż w ten link i tam klikając w ten niebieski link Kopia zapasowa i synchronizacja.Tego programu brakuje i trzeba go pobrać,zainstalować  i dalej tak  jak opisano.On musi być po zmianach.Kiedyś robił to nijako za na nas ten plus .To jest wersja na komputer.To chyba najprościej jak mogłam to zrozumieć .Oby pomogło.
                               Konfigurowanie aplikacji komputerowej Kopia zapasowa i synchronizacja
Na komputerze pobierz oraz zainstaluj   Kopię zapasową i synchronizację.
Zaloguj się na konto Google, którego używasz w Zdjęciach Google.
Wybierz opcję utworzenia kopii zapasowej tylko zdjęć i filmów lub wszystkich plików.
Wybierz foldery, których kopię zapasową chcesz utworzyć.
Wybierz rozmiar przesyłanych plików w sekcji „Rozmiar przesyłanych zdjęć i filmów”.
Kliknij Rozpocznij.
Uwagi:
Jeśli usuniesz zdjęcie lub film z komputera, ten element pozostanie dostępny w Zdjęciach Google.
Jeśli usuniesz zdjęcie lub film ze Zdjęć Google, ten element nie zostanie usunięty z Dysku Google ani z komputera.     
                         Very Happy  Nie wyobrażam sobie że przestaniesz prowadzić swoje wątki i fotografie znikną ,więc tu moja desperacja i próba rozwiązania problemu .Wybacz ewentualna  nachalność
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #371 : Październik 22, 2019, 11:38:15 »

https://softonet.pl/publikacje/poradniki/Google.Photos.Backup.czyli.bezplatna.kopia.zapasowa.dowolnej.liczby.zdjec.z.kazdego.urzadzenia,1541                                                                                                                                    
         To jeszcze do poczytania.Głowa mnie boli jak jeden z nich napisał że jest tu wszystko jasno wytłumaczone i czego nie rozumiem.Dotarłam o trzeciej porady. Kopie zapasowe zdjęć nie są tworzone
          https://support.google.com/photos/answer/6174018?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl
Jeśli zdjęcia i filmy nie są synchronizowane z Twoim kontem Google.Sprawdź stan kopii zapasowej  i ten  link.                                            O i jest czwarty link na forum w odpowiedziach  o zmianach od lipca.                                                              
     https://www.spidersweb.pl/2019/06/synchronizacja-google-photos-i-google-drive.html    Następny o tym samym
 https://www.spidersweb.pl/2017/07/google-backup-and-sync.html     i następny https://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/kopia-zapasowa-danych/kopia-zapasowa-i-synchronizacja-google-backup-and-sync                                                    
                                Proste co nie  Razz Mad   Sad   Załóż wątek- dostaniesz gotowe rozwiązanie ....... Mam dosyć he he he he eh.........
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #372 : Październik 22, 2019, 12:06:57 »

PS Jednym słowem.  Druga opcja to skorzystanie z usługi Kopia zapasowa i synchronizacja na Windowsie /komputer/lub Macu. Zdjęcia wysyłane w ten sposób nawet do obu serwisów nadal będą obciążały miejsce tylko w jednym.
Zmiana wejdzie w życie w lipcu.I koło sie zamyka wracamy do pierwszego mojego postu.
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #373 : Październik 22, 2019, 12:45:59 »

Perełko dziękuję za próbę pomocy. Przeczytałem. Śmieszne jest że w tych artykułach twierdzą, że to użytkownicy życzyli sobie takiej zmiany. Napisałem opinie na swoim koncie google, żeby wiedzieli, że nie wszyscy są zachwyceni ich "udogodnieniem"  Confused.

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #374 : Październik 22, 2019, 17:37:22 »

Perełko robiłam dokładnie to co opisujesz w pierwszym poście . Przyjechała Aśka na weekend więc się do tego zabrałyśmy. Kręciło się i kręciło a efektu nie było. Ja się już rozglądam za innym hostingiem, ale w każdym jest jakieś ale  Sad Asia się śmieje że Google spanikował jak zobaczył ile ja zdjęć wysyłam (mam 29 folderów po około 1000 zdjęć każdy) i stąd to wszystko.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #375 : Październik 22, 2019, 18:16:11 »

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #376 : Październik 22, 2019, 18:39:26 »

Mireczko ,a może by tak jeden folder na początek ,albo ze dwa zdjęcia tak by spróbować czy w tym był problem i tak zrobisz jak zechcesz.Tyle i najważniejsze,oby był efekt taki jak dawniej.Tylko Ty nie znikaj .......Ja jestem dziwna i choć tylu fotek nie mam ,a jednak coś  tam mam, to zainwestowałam w teradysk i jakoś chmurom nie ufam ,fotosem się męczę.Czasem jak coś kopiuję z innej karty i chcę wszystko na raz to trwa to i trwa ,a jak po kawałku jest szybciej.Czasem zanim się czegoś nauczę  to  doceniam to;; jakieś ale'' czy jest lepsza cholera czy dżuma.Nie wiem jak inni to ogarniają, a przecież mają tysiące maili ,dokumentów ,filmów i nie wiadomo czego jeszcze.Zanim ogarnełam WINDOWS 7 to trwało i trwało ale i tak syn mi zrobił wykład o trwałości nośników to doszłam do jednego wniosku -nic nie trwa wiecznie i ucz się człowieku .Google to chyba sam sobie strzelił w kolano .Mam takiego jednego co montuje filmy i ma tego dużo ,ale on nigdy nie ma czasu .Jak córce montował film to ona zrobiła mu zakupy i zrobiła kolację Z tego montażu przyjechała nad ranem ,ale z filmem i powiedziała że to normalne.Pokazała mi na ekranie telewizora z czego zmontował i jak wyszedł cały film i wszystko miała na pendraiwie.Nie śmiem mu zawracać głowy.Dla mnie to koniec tematu, zrobiłam co mogłam i to koniec moich możliwości.Może ktoś napisze krok po kroku formułę jak ma to być i żeby jak do tej pory było to  proste ,darmowe i skuteczne dla użytkowników,jeżeli jest to możliwe .Tego sobie i WAM życzę,bo miało to być normą w tych czasach . Upiekę bułki  z serem i ziarnami dyni  i zrobię pierogi to się odstresuję.Mirko pozdrów Asię .                                                    
               Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing                                                              
                           WIDAĆ                                                                                                                                                                 TO NOWE CZY STARE i jaki hosting
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #377 : Październik 22, 2019, 18:59:57 »

Mireczko hipek piękny.
Też mam problem ze zdjęciami,mam Win 10 i chmurę .

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #378 : Październik 22, 2019, 19:47:26 »

Nasz stary kochany GP. Zdjęcie robione półtora tygodnia temu, gdy kwitł. Ciekawe jak długo pobędzie. Przekażę pozdrowienia Asiuńce jak przyjedzie  Smile Jako świeżo upieczona ambitna studentka przyniosła sobie z biblioteki podręcznik większy i grubszy niż ona sama i mówi: Czytać będę. Emilia , jako że to już piąty rok, miała z tego niezłą bekę i mówi: odnieś to dziecko bo i tak nie przeczytasz. Wesoło z nimi jest.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #379 : Październik 22, 2019, 20:30:56 »

Mirko ja przeczytałam kobyłę z kryminalistyki i to jednym tchem zanim studentka nie zabrała.Lepsze niż powieści kryminalne.Jako że dużo czytam,to córka czasem mnie pyta o wnioski ,bo niby z poziomu wieku inaczej to wygląda.Czasem debata  przenosi się na szersze kręgi.Znać zasady debaty to połowa sukcesu. Siła argumentów ,a nie argument siły. Wgryzanie się  w psycho i prawo jest interesujące, ale jak się nie musi z tego spowiadać to jest to nie tak męczące.Same paragrafy to już prostowanie zwojów pamięci ,nudne jak flaki z olejem czyli orka na ugorze.Syn jest bardziej praktyczny i analityczny. Twierdzi że lepiej się nie przyznawać do wiedzy  i jest spokój .                                                                                                                      
                        A  co do istoty tematu to widzimy i zobaczymy czy nie zniknie  i dosadnie -obyśmy widzieli zawsze. ......uf lepiej nie krakać=na ile pobędzie ,no długo najlepiej  he hew he he he                                                                                        
                       Piotrek ja to już  czasami pytam o rzeczy oczywiste i dwa razy lepiej  się upewnić niż być posądzonym o lenistwo umysłowe albo o schlebianie sobie .Pokora czasem się we mnie buntuje i co zrobić  Smile  Laughing
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #380 : Październik 22, 2019, 20:35:56 »

Ja wysłałam i po wysłaniu zaraz odświeżyłam (wiesz, takie chwytanie się czegokolwiek jak człowiek nie rozumie). A nuż.

olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #381 : Październik 22, 2019, 20:36:53 »

Jesli ten hipek był wstawiony o 18.16 to ja go nie widzę.
Cieszę się że mam W7 i będę miał dopóki się da. Nie używam chmury tylko zęwnętrzny twardy jako archiwum, a fotki wstawiam pojedyńczo na fotosika bez żadnych abonamentów, jeśli choć raz ktoś wejdzie na fotkę to ona jest długie lata , na forum samochodowym mam wstawione foty w 2007 i do tej pory są widoczne. Ale jeśli nikt nie klinie na fotę to po kilku latach znika. Choć fotkom tu nie grozi nic takiego, bo wiele osób je ogląda.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #382 : Październik 22, 2019, 20:51:16 »

To samo  mam jak olaf -staruszka z oknem 7 po liftingu technicznym i nowy przekleństwo.A do tego czasem telefon i tablet .Bez instrukcji ani rusz ,a miało  być intuicyjnie .....Mirko a nuż i masz olaf nie widzi ,a ja tak .Wylogowałam się nawet i zalogowałam  i jest .Sprawdzę czy storczyk jest u pio i jest. Chciałby się zobaczyć piękne fotki jak dawniej .
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #383 : Październik 22, 2019, 21:20:22 »

Wróciłam na pierwszą stronę tego wątku, tak z ciekawości a tam  ............. Mirko znów de ja wu....
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #384 : Październik 26, 2019, 20:54:15 »

Tytułem próby, bo utworzyłam właśnie kopię zapasową tego albumu.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #385 : Październik 26, 2019, 21:39:41 »

Smile  Sad Sad

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #386 : Październik 26, 2019, 23:46:58 »

o żesz ..nawet jak będzie nowy hosting to fotek w byłych  wątkach nie będzie widać .....
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #387 : Październik 27, 2019, 09:03:55 »

Trzy i pół godziny mi to zajęło  Mad Ale to może dotyczy tylko nowo wysyłanych zdjęć a nie działa wstecz  Confused To jest zdjęcie z albumu październik. Trzeba by zrobić nową fotkę, zrobić jej kopię i dopiero wysłać ale nie wiem czy jeszcze mi się chce.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #388 : Październik 27, 2019, 13:08:34 »

Ustalmy kilka faktów .GP jest ,działa i fotki w chmurze się zapisują.Kopie tworzy chociaż jest to jak widać czasochłonne przy tej ilości fotek .Tylko tu  dotykamy istoty problemu czemu tych fotek nie widać na forum po pewnym czasie .Chodzi mi dokładnie o te zakazy wjazdu w ostatnich postach i fotkach które znikły po pewnym czasie, a przecież na serwerze są .Z tego co się doczytałam to inaczej to wygląda z telefonu a inaczej z dysku kompa do chmury i tu trzeba  robić te kopie. Na innym forum zdjęcia zapisują bezpośrednio na serwerze  forum i problemu nie ma.To samo jest z innych hostingów np fotosik  gdy robisz to pojedyńczo  Więc chodzi o wyjaśnienie problemu  i nazwanie tego konkretnie ,gdzie ten haczyk jest że nie widać .Wcale się nie dziwię że nie wiesz czy się jeszcze chce i  strata czasu  jest tu istotna i jaki będzie efekt .Ktoś kumaty w sprawach informatyczno technicznych na gwałt potrzebny kto by to fachowo zdiagnozował i nazwał w sposób zrozumiały jak ten problem ma na imię .Każdy kto korzysta z GP ma .........ten problem .Być może  trzeba się będzie pogodzić ze zmianami ,ale ja lubię wiedzieć dlaczego .Broń bo....e bym kogoś personalnie atakowała i czy jest to kwestia chęci ,żebyśmy się dobrze zrozumieli .Sama tracę nadzieję że tyle pięknych fotek znikło np z wątku ogrodowego .Może nic nie trwa wiecznie ale nie wyobrażam sobie /ja egoist a jak sądzę  Ty zaawansowany  fanatyk  habazi  że nie zobaczę fotek róż i innych tylko z tego powodu /Przysięgnij że nam tego nie zrobisz i nawet jak będzie trzeba to dodasz pojedyńczo  w wątkach albo inny skuteczny hosting/  Poważnie to wkurza mnie ta bezsilność i bezradność.Jak coś działa dobrze, to ktoś zawsze przyjdzie i ulepszy albo mamona na pierwszym miejscu   Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz :-   
                                   NO I TAK WYGLĄDA MOJA FLUSTRACJA     POWTARZAM SIĘ
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #389 : Październik 28, 2019, 15:43:30 »

Ja dzisiaj zdjęcie #384 widzę, kto jeszcze?

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: