Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 23, 2019, 05:04:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Róże - cz. 8  (Przeczytany 19782 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #210 : Kwiecień 13, 2019, 18:39:53 »

Zaszalałam ,zamówiłam dziewięć róż  Very Happy
Napisali mi,że róż krzaczastych i pnących nie powinno się przycinać w pierwszym i drugim roku po posadzeniu .Trochę się zmartwiłam ,bo Chopin ścięty -ma średnio łodygi zostawione na 20 cm.A jak będę chciała różę ściąć do wazonu to nie powinnam ? Muszę pozwolić krzakowi się rozrosnąć ?

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #211 : Kwiecień 14, 2019, 08:09:41 »

O, Ala jak superaśnie  Smile Będzie co oglądać, tylko nie zapomnij nam pokazać! A zdradzisz gdzie kupowałaś i przede wszystkim co? Chopina możesz ciąć, to nie jest róża pnąca ani krzaczasta choć potrafi wybujać do 1,80. Tu masz pięknie wytłumaczone, dlaczego nie należy się stresować przycinaniem róż  Smile Życzę Twoim różyczkom wspaniałego rozwoju a Tobie z nich wiele radości.

https://www.youtube.com/watch?v=6eo4mdP_AHU

mataan
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Kwiecień 14, 2019, 09:18:01 »

Pochwal się, Alu, pochwal. Wink

To prawda, 'Chopin' potrafi nieźle wystrzelić. W tym roku, gdy ją przycinałem, dwa pędy miały spokojnie ponad 1,5 metra wysokości. Krzew przyciąłem solidnie, bo te dwa pojedyncze badyle jakoś nie pasowały do reszty.

Jeśli chodzi o róże większego kalibru, jak prezentowana poniżej 'Mirka', to wycinam jedynie pędy cienkie i te, które już się do niczego nie nadają. Więcej chyba nie trzeba przy nich gmerać, co? Confused

Dwa lata temu dostałem od kolegi jakąś starą odmianę krzaczastej róży o białych drobnych kwiatach. Kwitła w ubiegłym sezonie, ale nie zrobiłem żadnego zdjęcia. Pstryknę fotki w tym roku, to może Ulka i Mirka pomogą rozszyfrować co to za jedna. Smile

Mateusz
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #213 : Kwiecień 14, 2019, 13:00:06 »

A czemu Flammentanz ma u Ciebie na imię Mirka? Róże Żyły, bo i Venrosa tak samo potrafią nieźle wystrzelić jak to określił Mateusz.

mataan
Aktywny
**

« Odpowiedz #214 : Kwiecień 14, 2019, 13:20:29 »

Róża otrzymała imię po kobiecie, od której ją dostałem. Właścicielka nie znała odmiany, więc róże (są dwie) zostały nazwane 'Mirkami', żeby było wiadomo, o które chodzi. Smile

Chyba masz racę, Mirko, że to ta odmiana. Ze swojej strony mogę napisać tyle, że to naprawdę kawał krzaczora, kwitnienia nie powtarza (a jeśli zdarzy jej się, to na całym krzewie pojawia się może z 10 pojedynczych kwiatów), a jej kwiaty nie pachną.

Mateusz
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #215 : Kwiecień 14, 2019, 14:45:57 »

Dziękuję kochani za wiadomości !  Very Happy
Swoje tegoroczne zakupy zrobiłam u Floribunda.pl  Smile  Przyjechały do mnie następujące odmiany :
Admiral ,Velvet Fragarance,Ausus,Black Baccara ,Elfe,Marjolaine,Sunsprte,Jalitah,Amber Queen
Wszystkie z gołym korzeniem,czekają w garażu na posadzenie .Dwie noce były zimne ,więc jeszcze nie posadziłam do ziemi .Jutro będę moczyła i biegała po ogrodzie .W nóżki im sypnę garść obornika bydlęcego. Część cudnych róż nie mieli w ofercie . Chęci mam jeszcze na zakup ,tylko gdzie to wsadzić...

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #216 : Kwiecień 14, 2019, 14:49:44 »

Już niedługo zaczniesz wywalać to i owo żeby wsadzić róże  Smile Trzymam kciuki za nową pasję  Cool Same piękne odmiany zamówiłaś, oby dobrze rosły. Pamiętaj żeby obornik oddzielić od korzeni warstwą ziemi.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #217 : Kwiecień 14, 2019, 15:12:36 »

Uciekam,bo nowa "zaraza" się szerzy.

Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #218 : Kwiecień 14, 2019, 19:15:38 »

Napisali mi,że róż krzaczastych i pnących nie powinno się przycinać w pierwszym i drugim roku po posadzeniu.Trochę się zmartwiłam

No ja to nawet bardzo się zdziwiłam, że nie tnie się róż krzaczastych, bo zawsze mi wpajano, że co roku na wiosnę, gdy kwitną forsycje, róże z tej grupy tnie się na 4-5 oczek, by krzew byl ładnie uformowany, czyli zagęszczał się i kwitł na odpowiedniej wysokości, a nie nad głową, a na dole łyso.
Ale ta szkółka zawsze głosiła dziwne opinie.
Dawno temu mnóstwo osób z innego forum z grupy różanej, mi. in. ja, kupiliśmy u nich sporo roż. Chyba wtedy wchodzili na rynek. U nas wszystkich 50% zakupionych krzewów padła. Zgadałyśmy się jaka jest sytuacja i reklamowałyśmy wszystkie w sklepie. Odpisano nam, że jesteśmy niedouki (no może nie w tych slowach, ale taki był sens), na pewno źle wsadziłyśmy na jesieni, nie podlałyśmy i nie zrobiłyśmy kopców. Czyli to nasza wina i oni nic nam nie są winni. Ja u takich ludzi to już nic nie kupuję w dobie, gdzie w każdym ogrodniczym można nabyć piękne i ciekawe odmiany. Buce i tyle. A takim pisaniem o nie robieniu cięcia wiosennego i to w grupie róż, które TRZEBA ciąć, sami wystawiają sobie opinię.

Inną sprawą jest ścinanie do wazonu i to możesz Alu robić kiedy chcesz, bo to nie jest cięcie, o ktorym oni pisali.
A wiadomo, że pnących się nie tnie, żeby były właśnie pnące  Smile Smile  U tej grupy robi się tylko cięcie kosmetyczne i sanitarne.

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #219 : Kwiecień 16, 2019, 09:01:34 »

Jak to  dobrze ,że tu tyle mądrych pasjonatów róż  jest  Very Happy
Zobaczymy jak u mnie będą rosły ,mam nadzieję,że dadzą radę i kwitnienia będą zgodne z nazwą  Wink
Wczoraj wszystkie posadziłam i zauważyłam,że jedną przysłali mi inną .Zamiast Jalitah dostałam Edelrose  Mad
Jak naciskałam na koszyk to była na stanie -nie wiem ,czemu tak zrobili...

betty28
Aktywny
**

« Odpowiedz #220 : Kwiecień 17, 2019, 15:08:05 »

Czy jest już wystarczająco ciepło na sadzenie róż?
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #221 : Kwiecień 17, 2019, 18:37:49 »

Od marca jest już wystarczająco ciepło. Można sadzić, jak już ziemia nie jest zamarznięta.

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #222 : Kwiecień 19, 2019, 02:59:28 »

A wiadomo, że pnących się nie tnie, żeby były właśnie pnące  Smile Smile 
Confused A  ja  ucielam,jedna roza  wypuscila  mi w zeszlym roku taki dlugasny ped to go  niedawno obcielam i przycielam obie  zeby sie rozkrzewily choc  troche.Zrobie zdjecia pozniej.
Jedna sie  nazywa Polka a drugiej  nazwy  nie pamietam. Sad

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #223 : Kwiecień 20, 2019, 07:57:43 »

Nie potrzeba skracać pędów, by róża pnąca się rozkrzewiła.
'Polka' nie rośnie bardzo wysoka. Podają, że do 3 metrów, ale to chyba w Anglii  Smile
Żeby się róża pnąca rozkrzewiła, a my nie bylibyśmy pozbawieni mnóstwa kwiatów z obciętych pędów, wystarczy długie gałęzie nagiąć do poziomu. W ten sposób z każdego oczka wyrośnie pęd kwiatowy

Natomiast z podstawy krzewu będą wyrastać nowe pędy pionowe, bo róża czuje, że straciła przewodnik.
W ten sposób wilk syty i owca cała   Very Happy

Jeszcze jedno zdjęcie mojego 'Alchymista' co roku naginanego do poziomu

Naginam wszystkie róże, które choć trochę dają się nagiąć, by w ten sposób pobódzić kwitnienie. Jak nie mam do czego przyczepić to zaplątuję np. dwie gałęzie o siebie robiąc w ten sposób łuk. Tak robię nawet z niewielkimi pędami (ok. 50-60 cm), które tylko dają się nagiąć.

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: