Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:26:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pelargonie - cz. 8  (Przeczytany 45759 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #360 : Czerwiec 26, 2018, 18:19:14 »

Ola dajesz ukorzeniacz?

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #361 : Lipiec 03, 2018, 20:05:43 »

A co tu tak cicho.

Sadzonka mini zeszłoroczna w tym roku kwitnie jeszcze ładniej,młode sadzonki z niej dopiero się rozkręcają.

Tricolorka w ubiegłym roku nie kwitła wcale,w tym roku młode sadzonki już zaczynają pokazywać pierwsze kwiaty pączków jest sporo.

kolorowe i zielone
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #362 : Lipiec 03, 2018, 20:44:38 »

Ale dużo odmian zebrałaś, co jedna to piękniejsza  Smile
Iga, u mnie też kwitną, ale mam nerwa na wstawianie zdjęć, których nie widać  Mad.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #363 : Lipiec 05, 2018, 13:23:17 »

Grandeur Power Blush

[/img][/img]

tulipanowa MRS Charles i Patricja Andrea

doras-Dorotko ja też przez dwa lata miałam problem z wstawianiem zdjęć dlatego tak długo mnie tu nie było.Miło że się podobają to będę pokazywać więcej,troszkę mi się ich nazbierało tylko 27 gatunków a jeszcze dwa mi się marzą tylko nie mogłam na razie kupić.

kolorowe i zielone
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #364 : Lipiec 05, 2018, 13:30:38 »

Iga, w tej skrzyneczce w której są dwa kolory: różowy i czerwony, to obie odmiany są tulipanowe? Piękne są Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #365 : Lipiec 05, 2018, 13:52:45 »

Tak obie są tulipanowe MRS Charles -czerwona a Patricja Andrea-różowa.

kolorowe i zielone
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #366 : Lipiec 05, 2018, 20:58:16 »

Ale tulipanowe obficie kwitną Very Happy A z poprzedniej serii zdjęć, na pierwszej fotce pierwsza od lewej, taka delikatna łososiowa, to co to za cudeńko? Very Happy

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #367 : Lipiec 06, 2018, 19:26:15 »

marangai-czy o tą pelargonię pytałaś,to jest miniaturka Orange.

Taka jest teraz,aparat zmienia kolor jest bardziej taki łososiowy.

kolorowe i zielone
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #368 : Lipiec 06, 2018, 20:44:56 »

Tak, to ona Very Happy Bardzo dziękuję! Jest naprawdę urocza, i jeszcze kwitnie takim wianuszkiem.. Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #369 : Lipiec 15, 2018, 17:27:07 »

Troszkę  kwitnień z przed dwu tygodni,teraz jest więcej kwiatu tylko trzeba zrobić fotki.

kolorowe i zielone
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #370 : Lipiec 18, 2018, 11:54:26 »

Piękne, zwłaszcza te z pełnymi kwiatami Very Happy Iga, gdzie Ty je zimujesz?

Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #371 : Lipiec 18, 2018, 18:41:19 »

Hmmm......ach te pelasie  Very Happy Very Happy, u mnie też kwitną ,nawet nie źle ale mam nerwa na zdjęcia. Mad

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #372 : Lipiec 29, 2018, 17:38:32 »

Dinda- Iwonko do zimowania mam tylko parapet okienny w mieszkaniu lub ciepła blokowa piwnica.
Po jednej z każdego gatunku który chcę rozmnożyć trzymam na parapecie przesadzone do mniejszych doniczek i przez jesień i zimę co odrośnie to robię sadzonki one zajmują mniej miejsca.
Próbowałam tej zimy przetrzymać w piwnicy na sucho bez  ziemi,jak znajdę fotki to pokażę co mi  z tego wyszło.

Babciu_Wisiu-kombinuj kombinuj i pokazuj przecież masz młodych pomocników.

Taka była Antik niby olbrzymia niestety zostały tylko małe badylki,miałam taką plagę zielonych liszek że obtańcowały wszystkie liście.Badylki ścięte i już się ukorzeniają,dobrze że nie dobrały się do mniejszych  doniczek i zostały jeszcze dwie a lubię je za to obfite kwitnienie.

Moja ulubiona- Bright Sparks

kolorowe i zielone
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #373 : Sierpień 26, 2018, 09:36:58 »

Kochane, napiszcie proszę jakie macie doświadczenia z przechowywaniem odmiany Appleblossom.
Z ubiegłorocznej sadzonki od Babci Wisi wyrósł mi wielki, przepiękny krzak. Wiem, że z pelargoni można robić sadzonki w sierpniu, w lutym lub przechować w całości i tylko wiosną mocno przyciąć. Którą metodę zastosować do Appleblossom, żeby jej nie zmarnować?
Po południu podejmę ostateczną próbę wstawienia zdjęcia Smile. Mam nadzieję, że się uda, bo bardzo chciałabym się pochwalić tym co mi wyrosło.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #374 : Wrzesień 22, 2018, 09:51:46 »

Witam miłośników pelargonii. Very Happy
Dorotko pokaż, pokaż tą Appleblossom  /moją- Twoją/ oraz także to wyrosło w doniczkach  na tarasie ,balkonie.

Ta najzwyklejsza z ryneczku                               A ta z tych wielkich Antik się nazywa/iga51 Mad/

Nazwy gdzieś uciekły no i parę jeszcze muszę wrzucić na dysk,wrzucę później ok?
iga51 pokaż swoją Antik, ciekawa jestem jaka różnica między nimi Confused

MOJE DONICZKI
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #375 : Wrzesień 22, 2018, 19:06:47 »

Wisiu, żeby to było takie proste jak dawniej Sad. Kombinuję na różne sposoby i nijak mi nie wychodzi. W aparacie mam mnóstwo zdjęć i nie mam jak ich pokazać. Jutro podejmę jeszcze jedną próbę.
W każdym bądź razie nasza Appleblossom jest piękna Razz. Nie miałam jeszcze takiej wielkiej pelargonii.
Wisiu, jak Ty zimujesz swoją?
Twoje ze zdjęć w przepięknych kolorach Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #376 : Wrzesień 23, 2018, 08:04:31 »

U mnie Dorotko w tym roku wszystkiego po trochu,raczej więcej różu.
Mam tylko od Jagody piękną czerwoną / tą babciną jak mówi Jagoda/, ma olbrzymie kwiaty, teraz powtarza
kwitnienie.
Jeśli chodzi o przechowywanie Appleblossom to dla pewności ukorzeniam ze dwa młode odrosty a reszta
w całości zimuje na klatce schodowej sporadycznie podlewana /lekko /wiosną do dużej donicy i na parapet.jak zacznie odżywać to już poleci.
\Ja wstawiam zdjęcia przez tinypic i zawsze  jest ok. :-DJak zabraknie to doślę Mad

MOJE DONICZKI
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #377 : Wrzesień 23, 2018, 08:54:35 »

To już reszta moich pelasiek, mam jeszcze pobrane szczepki do ukorzenienia na nowy sezon.
To już pokaże jutro.

MOJE DONICZKI
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #378 : Wrzesień 23, 2018, 09:30:45 »

Czyli teraz jeszcze mogę ciachnąć sadzonki?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #379 : Wrzesień 23, 2018, 11:01:02 »

Ja właśnie skubałam wczoraj, na razie stoją w  wodzie z węglem do grila Very Happy
Połowa pójdzie do kubełka z ziemią a niektóre pozostaną w wodzie,poczekam na korzonki. Confused
Jest to metoda 1:1,mi się sprawdza  ,czyli tyle samo do ziemi i tyle samo do wody.

MOJE DONICZKI
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #380 : Październik 02, 2018, 19:10:00 »

kolorowe i zielone
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #381 : Październik 03, 2018, 08:15:56 »

Iga, pelargonie piękne, w fajnych kolorach. I takie zadbane. Ta druga to Appleblossom?
Czy na czwartym zdjęciu za pelargonią wisi ten kaktus, na którego mówi się "kocie ogony"?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #382 : Październik 03, 2018, 10:37:30 »

No też dojrzałam te ogony  Very Happy Very Happy ale pelaśki suuuuper.
Jadziu a Antik pokażesz?

MOJE DONICZKI
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #383 : Październik 03, 2018, 16:11:13 »

doras-na trzech pierwszych zdjęciach jest Appleblossom Rosebud a na dwu ostatnich to Happy Appleblossom.
Różnią się tylko liśćmi na Happy jest jasny wzorek kwiaty są identyczne tu kolor zmieniony bo robione innymi aparatami.
Na czwartym zdjęciu widać kawałek Cleistocactusa zwanego kocimi lub małpimi ogonami,już jednego zamordowałam ale mam następnego szkoda że nie chce pokazać kwiatów pewnie jeszcze młodziak.

Wisiu a jak Twoja Antik miała być olbrzymia bo moja wielkością nie powala ale kwiatu jest sporo więc jej wybaczę tą wielkość.

Moja tak wygląda po odratowaniu,liszki zjadły wszystkie liście więc i tak jest spoko że tak ładnie odrosła.

A to druga mam jej aż trzy doniczki,jutro pokaże dzisiejsze zdjęcia ktoś musi mi to wgrać.

Jeszcze stoją na balkonie.

Tulipanowe zaczęły podać ale dostały takiego kopa nawozowego że zaczynają puszczać młode odrosty,już bałam się że je stracę.

kolorowe i zielone
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #384 : Październik 03, 2018, 17:14:48 »

Śliczne kolorem i kształtem  Wasze kwiatki  Very Happy
U mnie końcówki kwitnień  Smile

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #385 : Październik 04, 2018, 05:47:18 »

Iga, nawet nie wiedziałam, że Appleblossom ma różne odmiany Smile. Dostałam od Wisi sadzonkę i patrząc po Twoich zdjęciach, to wydaje mi się, że mam tę Happy.

Kocimi ogonami zachwyciłam się gdzieś w internecie i dokonałam zakupu sadzonki w sklepie internetowym. Nie widać Twoich ogonów w całości, ale moje są zdecydowanie krótsze. I powiem Ci, że ja się nastawiam wiosną na widok kwiatów Smile. Czy mogłabyś pokazać swojego w całości w wątku kaktusowym? Ten kaktus nie ma nawet u nas oddzielnego wątku. Myślę, że musimy zadziałać w tym kierunku, bo naprawdę jest tego wart. Może wreszcie rozkminię  wstawianie zdjęć po nowemu i pokażę swojego (ale to dopiero po niedzieli, bo mój domowy informatyk siedzi cały tydzień w Rumunii Smile). Napisz jeszcze proszę, jak się morduje tego kaktusa, żebym wiedziała, czego nie robić Wink

Ala, jakie energetyczne kolory! Ta pierwsza zwłaszcza. Podziwiam tę zwisającą, że taka ukwiecona. Miałam ze dwa razy kiedyś ten rodzaj pelargonii, ale u mnie zdecydowanie szły w liście, mimo solidnego nawożenia na kwitnienie.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #386 : Październik 06, 2018, 19:43:58 »

iga51- Moja Antik kwitnie po raz trzeci ale z jej wielkością coś nie bardzo,nie widzę jej,jeszcze poczekam.
                     Dostałam od dobrej wróżki szczepki miniaturek,siedzą w podłożu do ukorzenienia ,zobaczymy czy
                     zdam egzamin.
                     Reszta jeszcze na balkonie. Very Happy

MOJE DONICZKI
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #387 : Październik 06, 2018, 20:31:30 »

Jak to robicie, że się pelargonie ukorzeniają o tej porze roku? Mam jedną (pachnącą) o okropnie wyciągniętych pędach - ten typ tak ma, miała idealne światło latem na zewnątrz - prosi się o przycinkę i sadzonki, ale łapy mi opadają, bo kilka razy w różnych latach próbowałam sadzonkowania o tej porze i nigdy mi to nie wychodziło Sad A po samej przycince nie wiem, czy będzie jej się chciało wypuścić coś zielonego...

B.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #388 : Październik 07, 2018, 12:19:21 »

Nie strasz Basiu, bo ja właśnie wsadziłam do ziemi dwie sadzonki Appleblossom Surprised. Na wszelki wypadek, gdyby roślina mateczna nie przezimowała.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #389 : Październik 08, 2018, 20:12:32 »

Jakieś 3 tyg temu wiatr przewrócił mi pelargonie tricolor i te nieco się połamały - oberwałem małe pędy z piętką i wsadziłem do ziemi tak do połowy czyli jakieś 5 cm. Liście są sztywne, nie marnieją, więc pewnie się ukorzeniły.  Z końcem lipca wszystkie kawałki chciane i nie chciane "wtyknięte" w ziemię się ukorzeniły. Za każdym razem bez ukorzeniacza,
Nie wiem czy to ma znaczenie ale wszystko ukorzeniało mi się na podwórku w cieniu. W ciepłych pomieszczeniach jakoś nie pamiętam żeby się ukorzeniło cokolwiek.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: