Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Września 19, 2020, 03:49:54
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poziomka  (Przeczytany 2185 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marzenka
Aktywny
**

Pozdrowienia ze Świnoujścia

« : Lipca 17, 2011, 18:13:35 »

Poziomka Pospolita  leśna lub ogrodowa znana jest zwykle jako smaczny owoc, bywa jednak również przydatna jako prosty kosmetyk.Picie naparu z suszonych liści zwęża pory skóry i oczyszcza ją, pomagając usuwać zbędne produkty przemiany materii.Świeże owoce roztarte służą do sporządzania maseczek kosmetycznych na twarz, które odświeżają i oczyszczają cerę, a także likwidują wypryski i zaczerwienienia.Sok z poziomki często bywa używany jako składnik kremów regeneracyjnych.

firefly
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Marca 14, 2012, 17:13:56 »

Witam! Posiadam w dwóch skrzynkach poziomki (na parapecie na zewnątrz), właśnie odbijają pierwsze liście po zimie. Posiadam również dwa nawozy, zakupione pod kątem hipeastrum, a mianowicie nawóz do roślin zielonych, oraz do kwitnących. Moje pytanie jest takie: którym z tych dwóch lepiej podlewać poziomki, i jak często?
antu
Nowicjusz
*

Rośliny zawsze i wszędzie :)

« Odpowiedz #2 : Lipca 20, 2017, 21:09:05 »

Uprawa na balkonie w doniczce, wysiałam w lutym nasiona, popikowałam  i do dużej donicy kilka kępek...teraz pierwsze plony Wink

Pozdrawiam serdecznie Ola Smile
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: