Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 16:54:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum - rozmnażanie z nasion cz. 3  (Przeczytany 69742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #870 : Kwiecień 08, 2019, 15:17:20 »

Aniu problem ze szczypiorem częściowo się rozwiązał, gdyż niektóre nasienniki pozamierały. Ale z kolei Krzyżówki (Exotic Star x Babyface) i (Exotic Star x Magic Green) nie skiełkowały, gdyż nasiona były miękkie spowodowane przez niezgodność genetyczną ww. odmian.

Natomiast kiełkują (Ambiance x Babyface) narazie 1 szt.

oraz (Magic Green x Babyface) jedno nasionko przez przypadek zniszczyłem; oderwał się korzeń

Kero trzymam kciuki za tę krzyżówkę
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #871 : Kwiecień 14, 2019, 15:37:51 »

Dzień dobry!
Jak to miło powrócić na forum! Oczywiście nie zapomniałem o koleżankach i kolegach, którzy rozmnażają i krzyżują hippeastra. U mnie niewiele się zmieniło przez ten czas... siewki tylko trochę podrosły:

Na zdjęciu powyżej są to dwuletnie siewki z krzyżówki h.striatum x czerwony NN (siane w 2017 r.) W tym roku planuje je rozsadzić.

Natomiast na tym zdjęciu są siewki krzyżówek z nasion pozyskanych z internetu również w 2017 r. Te planuję podtuczyć w tym roku. Niektóre przezimowały zasuszając liście, ale większość już rozpoczęła wegetację czując wiosnę i dłuższy dzień za oknem...np. krzyżówka  H."Machala"x h.bukasovii ma już dwa liście długości 60 cm.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #872 : Kwiecień 14, 2019, 17:20:17 »

Witaj Hukos  Smile Rosomak tak wyglądają wiadome Ci nasiona  Wink

Chyba jeszcze dziś je wyjmę. Mam w lodówce pyłek Red Pearl, dołączyć..? Bo ja już nic nie będę zapylać.

Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #873 : Kwiecień 24, 2019, 19:02:30 »

Dzisiaj dostałem przesyłkę z Yackatoon Gardens Australia z nasionami ich hipków. Już się moczą w wodzie:

Jak dostanę od nich zgodę to pokażę zdjęcie jak one wyglądają u nich w ogrodzie.
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #874 : Kwiecień 25, 2019, 15:21:04 »

Mam zgodę więc publikuję zdjęcie:

Tam to mają dobrze  Very Happy Hipki cały rok w ogrodzie...ale ten upał...
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #875 : Kwiecień 26, 2019, 08:17:27 »

Hukos1 trzymam kciuki, by z Twoich wyrosły równie piękne hippki.  Cool

Poczekam aż zrobi się cieplej i wysieję 2 letnie nasionka.
Ciekawe czy nadal jakieś są żywotne?

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #876 : Maj 01, 2019, 07:59:59 »

Hukos bardzo ciekawie zapowiadają się hippeastra z Australii

Tydzień temu zebrałem nasiona z Pyjama Party x Harlequin (nasion było tylko 6szt.)

W sobotę zebrałem nasiona z kombinacji Ambiance x Cherry Nymph (pełnych nasion było 25 szt.)

W poniedziałek wysiałem nasiona kombinacji Pyjama Party x Ballerina (14 szt.) oraz Pyjama Party x (Red Lion x Marilyn 1#)

Tak wyglądają obecnie nasienniki Dynamite z Cherry Nymph (po prawo) i po lewo z Ice Queen

Oraz nasienniki pseudoBogoty z LG z czerwoną wstążką Dynamite bez wstążki Gervase

Niedawno zapyliłem jednego z Red Lionów Exotic Star (widziałem w internecie że można uzyskać siewki Red Lion z H. papilio.
http://tmhgarden.blogspot.com/2016/02/hippeastrum-red-lion-x-papilio.html
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #877 : Maj 01, 2019, 18:11:11 »

ADAPAPA, rosomak20, mam nadzieję, że coś z tych australijskich wyrośnie. Na dzień dzisiejszy tylko jedno nasionko wypuściło korzonek, drugi się wykluwa, a reszta śpi na wodzie...  Sad Tak jak zapowiadałem wziąłem się za rozsadzanie siewek H.striatum x czerwony nn zasianych w 2017 r. Była jedna doniczka średnicy 17 cm. Siewek nie udało mi się wyciągnąć z doniczki i musiałem ją rozciąć. Po rozdzieleniu wszystkich cebulek okazało się, że są 23 cebule o średnicy 3-4 cm i cała masa mniejszych. Posegregowałem je mniej więcej o podobnych rozmiarach i posadziłem do nowej ziemi i doniczek. Nagle zrobiły się 4 doniczki siewek...gdzie to trzymać! Very Happy W związku z tym zostało mi trochę siewek i mogę je wysłać 4 chętnym osobom. Już są spakowane...potrzebna jest tylko koperta zwrotna ze znaczkiem. Więcej na priva.

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #878 : Maj 01, 2019, 18:26:54 »

Mam trochę nasion następujących kombinacji na wymianę
(zebrano nasiona w sobotę i w poniedziałek)
1. Ambiance x Cherry Nymph
2. Pyjama Party x (siewka Red Lion x Marylin 1#)

oraz z tego roku Magic Green x Babyface i Ambiance x Babyface
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #879 : Maj 20, 2019, 18:15:04 »

Mała aktualizacja w sprawie australijskich nasion Smile

Można powiedzieć, że nasionka się obudziły i za tydzień lub dwa powędrują do ziemi.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #880 : Maj 20, 2019, 19:41:40 »

Hukos1 gratuluję!!!
Czy 2 tygodnie nie będzie za długo?  Confused

Moje różne siewki dziś powędrowały na balkon.
Nie wiem którym dać jeszcze jedną szansę, więc niech decydują same.

Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #881 : Maj 21, 2019, 15:48:34 »

ADAPAPA, pogoda się znów popsuła i leje, brak słońca więc potrzymam je jeszcze trochę w wodzie nic im się nie stanie. Część pozostałych siewek z nasion już przesadziłem do ziemi i myślałem, że powędrują na parapet z drugiej strony okna, a tak muszą zostać w środku.
Ja bym dał szansę wszystkim....niech sobie spokojnie rosną  Very Happy
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #882 : Czerwiec 18, 2019, 20:39:56 »

od 3.06 do wczoraj siałem następujące krzyżówki hippeastrum (mogę się wymienić nasionami )

1. PseudoBogota (pomyłka z LG) x Dynamite

2. PseudoBogota x Gervase

3. Dynamite x Cherry Nymph

4. Dynamite x Ice Queen

5. Grand Diva x Cherry Nymph

6. Grand Diva x Gervase

Planuję jeszcze zapylić mój najnowszy nabytek, który pokazałem w głównym wątku z Grand Divą.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: