Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 17, 2019, 04:18:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc dla bezdomnych kotów  (Przeczytany 2095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mefi
Rezydent

« : Kwiecień 13, 2016, 06:24:20 »

Witajcie  Very Happy
Zaangażowałam się w pomoc bezdomnym kotom ze Szczecina, jak przystało na mieszkańca południowo-wschodniej Polski  Very Happy
Ale z innej części Polski też można pomóc  Cool

Tu jest link do małego bazarku z perfumami, z którego środki są przeznaczone na zakup puszkowanej karmy dla ok. 70 bezdomnych kotów.
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=174389

Jeśli ktoś nie ma konta na miau, to chętnie pomogę.
Można też kupić wirtualnego tulipanka za 5zł = 2 puszki karmy Butchers (cena przy hurtowych zakupach).

Zajrzyjcie, proszę  Very Happy

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2016, 02:15:47 »

Popatrzyłam  Smile
Droga ta karma - nie dla moich  Confused

Pozdrawiam
Krysia
Mefi
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2016, 09:36:45 »

Krystyno, na bazarku nie ma karmy.
Są  wirtualne tulipanki  (jak i perfumy) z przeznaczeniem na zakup puszkowanej karmy dla bezdomnych kotów. Puszki Butchers w sklepie kosztują ponad 4,50, za 2,30-2,50 można kupić bez pośredników, ale przy hurtowym zamówieniu.
Lepszej karmy trzeba mniej, te koty dostają jeść raz dziennie, a niektóre raz na 2-3 dni.
Nie mają stałego dostępu dojedzenia.

Na co dzień niestety oprócz karmy gotowanej codziennie przez karmicielkę (tak wychodzi najtaniej, ale są tam koty które nie chcą jeść gotowanego  i trzeba im dawać puszki) dostają najtańszą karmę Sad bo inaczej dziewczyna by nie wyrobiła.

Lepszą karmę dostają okazyjnie, jak się znajdą dobre duszyczki i można sobie pozwolić na zakup.

Popatrzyłam  Smile
Droga ta karma - nie dla moich  Confused

Stąd nie bardzo rozumiem intencje Twojego komentarza  Shocked

Dałam link do bazarku, bo pomyślałam, że któraś z Dziewczyn może skusi  się na jakiś zapach w dobrej cenie.

Albo chociaż na wirtualnego tulipanka  Very Happy

Dziewczyny serdecznie zapraszam  Cool

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2016, 11:23:26 »

Agnieszko - napisałam baaardzo skrótowo i wyszło źle - przepraszam.
Bazarek fajny i na pewno przyniesie pożądany efekt , czego życzę  przede wszystkim kotkom.
Jako "karmicielka" działkowych po prostu skupiłam się tylko na karmie i poszukałam w sieci, bo tej nazwy nie znałam i dla mnie okazała się bardzo droga - stąd mój bardzo skrótowy post. Wiem, że fundacje mogą w większych ilościach kupować bezpośrednio u producentów taniej. Na pewno są to lepsze karmy od marketowych.
Gdyby była taka możliwość to chętnie bym skasowała swój post. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam
Krysia
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2017, 21:02:10 »

Zapytam tutaj,może ktoś wie w jaki sposób w mrożne dni odrobinę spowolnić zamarzanie wody w misce i karmy.
Swoim na działce wystawiam jedzenie w foliowej szklarni,jest tam trochę cieplej.
Szkoda mi zamarzającego jedzenia.
Oczywiście suche mają.

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2017, 22:39:57 »

Krysiu - przy tych mrozach niestety chyba nic nie pomoże. Ostatnio doczytałam gdzieś na Fb, że można dodać trochę oliwy - ponoć wolniej zamarza. W sobotę tak zrobiłam i pomimo tego maluszki wsuwały karmę oraz piły ciepłą wodę. Na jak długo to pomoże, to niestety nie wiem. Gdybym mieszkała bliżej to bym po prostu zabierała karmę i częściej zanosiła ciepłą - wtedy mniej by się zmarnowało. Mam nadzieję być jutro na działce to sama zobaczę jak spisała się oliwa i ile żarełka zostało - piszę "mam nadzieję', bo nie wiem czy autko odpali i czy w razie czego będę miała transport. Pomimo tego, że karma zamarzła/sąsiad chyba zostawił im więcej/, to suchej niewiele ubyło - znak chyba, że jednak nie głodują i "zapasów" tłuszczyku w ich ciałkach starcza. Dobrze, że wczoraj popadało trochę śniegu to namiastka picia też jest. Dodam tylko, że po sylwestrowych "zaginięciach" /na działce było sporo patyków i śladów po zabawach pirotechnicznych/, w sobotę stała gromadka była w komplecie i w miarę zdrowa.

Pozdrawiam
Krysia
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2017, 23:01:13 »

Na szczęście ja maluszków na działce nie mam.Cztery dorosłe koty,ładnie upasione i opierzone na zimę.
Na głodne nie wygladają w tym roku wyjątkowo są zadbane przez nas z sasiadem.
Jeżdzimy na zmianę co drugi dzień,to sąsiad zostawia góry jedzenia i to marznie.
Mąz karmi w zasadzie w swojej obecności i zjadają wszystko nie zostawia zapasu.
Mają suche,już mróz ma na trochę odpuścić,myślę,że nie będzie żle.
Oliwę będę troszkę dodawała to energia dla nich.
Dzięki Krysiu za poradę.

Mefi
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Styczeń 28, 2017, 23:44:51 »

Ja też słyszałam o tej oliwie.

Hszonszczu kochany  Very Happy Very Happy Very Happy
Karmę wysłałaś do tych właśnie kotów co powyżej.   Cool
Stokrotne dzięki jeszcze raz  Very Happy Very Happy Very Happy

boswell
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Styczeń 29, 2017, 20:04:03 »

Dziewczyny-jeśli to wasza działka i wiecie że nikt wam tam raczej nic nie ukradnie to można pomyśleć o zrobieniu styropianowego pudła(włożonego w drewniane żeby koty nie zniszczyły) w którym ułożycie niedrogi mały kabel grzewczy, na to miseczka i uszczelnione styropianami i folią żeby wody tam nie naciekło-trzeba oczywiście kabel podłączyć-albo do sieci albo do akumulatora schowanego przed złodziejami i zabezpieczonego przed deszczem...  Może nieco problematyczne początkowo w wykonaniu ale da się. I na pewno jest niezbyt drogie zwł jeśli byłby dostep do prądu...

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #9 : Styczeń 14, 2018, 15:16:20 »

Niestety pradu nie ma ,ale na szczęście zimy też nie.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #10 : Grudzień 21, 2018, 17:56:59 »

Karmę wysłałaś do tych właśnie kotów co powyżej.   Cool
Daj  mi jeszcze raz  namiary  to po  powrocie  kupie   i wysle.

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #11 : Styczeń 01, 2019, 11:56:39 »

Mefi nie zagląda,masz te namiary,bo mogę pomóc.
Mam tam kotkę pod opieką wirtualną.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #12 : Styczeń 08, 2019, 03:28:58 »

Wlasnie  nie mam.Moze  Mefi  jest na Miau??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #13 : Styczeń 13, 2019, 19:10:29 »

Mario PW

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: