Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:05:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mój zwariowany phalaenopsis  (Przeczytany 937 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kraa
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 03, 2016, 16:33:37 »

Witam, piszę w sprawie mojego pierwszego phalaenopsis. Kupiłam go dwa lata temu za szalenie niskie pieniądze w supermarkecie (5zł).Był to kwiat do totalnej reanimacji: przekwitnięty i podwiędnięty. Postanowiłam,że jak go ocalę, to mogę się zabrać za te kwiatki Smile Niestety za mało wiedziałam o tych kwiatach, więc bidulek wylądował w ceramicznej doniczce. Jednak postanowił odwdzięczyć się za ratunek i zaczął rosnąć. W styczniu nawet zakwitł, co dla mnie jest niesamowitym sukcesem  Smile Ale przechodząc do meritum, po pierwsze : niedługo przyjdzie czas przesadzania i zastanawiam się co począć z licznymi korzeniami, które rosną nad doniczką. Wyczytałam, że są tzw korzenie powietrzne i że nie należy ich wsadzać ponownie do podłoża, bo zgniją. Druga problematyczna dla mnie sprawa, to że liście mojego storczyka rosną w poziomie, wszystkie moje storczyki mają skierowane liście normalnie w górę. Czy przy przesadzaniu powinnam go nakierować, żeby były skierowane ku górze, czy wsadzić go tak jak teraz, żeby w dalszym ciągu miał liście rosnące w bok. Trzecia sprawa, to że mój phalaenopsis wypuścił szczepkę. Jak powinnam rozdzielić dwa kwiaty? Czy są jakieś wskazówki, jak powinno się to prawidłowo zrobić i kiedy?Bardzo dziękuję, jeśli ktoś zechce mi pomóc. Pozdrawiam wszystkich.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 03, 2016, 17:49:31 »

Najkrócej- postępuj tak, jak podpowiada Ci roślina. Korzeni napowietrznych nie musisz na siłę kłaść do doniczki ( jeżeli te z doniczki są zdrowe i jest ich wystarczająco dużo). Na Twoim miejscu nie rozdzielałabym sadzonek- ładnie wyglądają phalaenopsisy w grupie. Wyobraź sobie- zakwitło kilka roślin .....
 Termin przesadzenia- po kwitnieniu- na zdjęciu pokazałaś kwitnącego storczyka.
Powodzenia Smile

Pozdrawiam,
Renata
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: