Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 00:38:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żurawina  (Przeczytany 1060 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kaska82
Nowicjusz
*

« : Marzec 26, 2016, 00:04:27 »

Witam
Toczę bój o posadzenie żurawiny na działce.
W moim ogródku rządzi tato a on jest raczej negatywnie nastawiony.
Kilka lat temu na innej działce mieliśmy posadzone i kompletnie nie rosły i to go zniechęciło. Dla mnie to nie jest argument ponieważ teraz mamy ogródek przy domu a więc możemy częściej doglądać roślinki i bardziej o nie dbać poza tym widzę po np borówkach ogromną różnicę (na tamtej działce było kilka owoców na krzaczku a tu krzaki w zeszlym roku były wręcz oblepione owocami).
Moglibyście polecić jakieś odmiany? Na stronie wymarzonyogrod.pl znalazłam taką informację "W Polsce uprawia się żurawinę błotną (łac. Vaccinium oxycoccus) i żurawinę wielkoowocową (łac. Vaccinium macrocarpon). Ta druga – jak sama nazwa wskazuje – wytwarza znacznie większe owoce (średnicy 1–2 cm) i jest chętniej uprawiana." ale szczerze mówiąc wolałabym poznać zdanie ekspertów  Smile

Wciąż się uczę, proszę o cierpliwość;)
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2016, 10:20:55 »

Witaj
 W dniach kupiłam owocki żurawiny od babci na targu , zebrane z lasu i powiedziała że żurawina hodowlana , nie ma nic wspólnego z żurawiną leśną , nie uda się i faktycznie w moim ogrodzie mam żurawinę  dwie sztuki, 3 letnią , pierwszego roku po zakupie  miała  dość sporo owocek , z każdym rokiem coraz mniej , w tym roku tylko trzy owocki , chyba że wykopiesz z lasu ??  Mad

Ps. jeśli chodzi o gatunek , nie pamiętam jaki jest , kupowałam centrum ogrodniczym

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: