Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 05, 2019, 16:02:36
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WIŚNIE  (Przeczytany 2026 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nianka
Aktywny
**

« : Styczeń 15, 2016, 21:05:51 »

LUCYNA- drzewo rośnie silnie. Odmiana jest wytrzymała na mróz i mało wrażliwa na choroby. Kwitnie wcześnie, a pąki kwiatowe są mało wrażliwe na wiosenne przymrozki. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonuje corocznie i bardzo obficie. Owoce są średniej wielkości lub duże, o skórce ciemnoczerwonej,  błyszczącej. Miąższ czerwony, słodko-kwaskowaty, dość luźny, bardzo smaczny. Owoce dojrzewają w połowie VII, łatwo odchodzą od szypułki.
gosia58
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2016, 21:13:04 »

Właśnie zamierzam posadzić wiśnię   i może będę się kierować tą zachęcającą charakteryzacją ale  jeszcze chciałabym wiedzieć jak wysoka może mi ta wiśnia urosnąć.

tak mi się podoba
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=46066.new#new
tak mi się podoba - cz.2
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=47456.0

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić." - Mark Twain
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #2 : Styczeń 15, 2016, 22:02:55 »

Gosiu, jeśli masz niewiele miejsca, to rozważ zakup Pandy 103; wyrasta niewiele, a owoce są wielkie i jak na wiśnię, slodkie. Żałuję, że kupiłam tylko jedną, a teraz już nie mam miejsca. Groniasta się nie sprawdziła, Nefris jest kwaśna jak szczaw, tylko dwie moje Kelleris pięknie owocują i nawet im hamak nie przeszkadza.

nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Styczeń 15, 2016, 22:16:24 »

Trzeba je przycinac, formować żeby nie urosły wielkie, jak się chce.
Lucynkę zawsze dostaję jak już przejrzeje jest wtedy słodka jak miód.
Idealna do jedzenia jak i na przetwory.
Kellerisa też bym poleciła.
gosia58
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Styczeń 16, 2016, 13:21:04 »

To zapiszę sobie Pandy 103 i Kelleris

tak mi się podoba
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=46066.new#new
tak mi się podoba - cz.2
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=47456.0

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić." - Mark Twain
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Styczeń 16, 2016, 19:34:09 »

Lucyna i Sabina to dwie odmiany hodowli Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.

SABINA - rośnie silnie tworząc kulistą koronę o sztywnych gałęziach. Ze względu na wzrost wymaga odległości 3m w rzędzie. Drzewa są mało podatne na choroby i wytrzymałe na mróz, owocują już w 2-3 lata po posadzeniu. Owoce są średniej wielkości, ciemnoczerwone, kwaskowate, odpowiednie na przetwory i do bezpośredniego spożycia. Owoce dojrzewaja na początku lipca.
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Styczeń 17, 2016, 14:16:30 »

PANDY 103 - odmiana węgierska o bardzo dużych (6-7g), prawie nerkowatych owocach z ciemnoczerwoną skórką i różowawym, mięsistym, kwaskowatosłodkim, smacznym miąższem. Dojrzewają one w drugiej dekadzie lipca. Mogą być wykorzystywane na przetwory lub jako owoce deserowe. Drzewa rosną silnie, a nawet bardzo silnie. Owocowanie rozpoczynaja średnio wcześnie. Plonują niezbyt obficie. Są wytrzymałe na mróz (zawiazki owocowe sporadycznie uszkadzane przez przymrozki), mało podatne na moniliozę i raka bakteryjnego ale wrażliwe na drobną plamistość.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Styczeń 17, 2016, 17:47:31 »

PANDY 103 - odmiana węgierska o bardzo dużych (6-7g), prawie nerkowatych owocach z ciemnoczerwoną skórką i różowawym, mięsistym, kwaskowatosłodkim, smacznym miąższem. Dojrzewają one w drugiej dekadzie lipca. Mogą być wykorzystywane na przetwory lub jako owoce deserowe. Drzewa rosną silnie, a nawet bardzo silnie. Owocowanie rozpoczynaja średnio wcześnie. Plonują niezbyt obficie. Są wytrzymałe na mróz (zawiazki owocowe sporadycznie uszkadzane przez przymrozki), mało podatne na moniliozę i raka bakteryjnego ale wrażliwe na drobną plamistość.
Moja ma 7 lat i 2,5 m. wysokości, ale jest na podkładce karłowej.

nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Styczeń 17, 2016, 18:12:57 »

Jak się nazywa podkładka karłowa dla wiśni?
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Styczeń 17, 2016, 19:01:55 »

Moja jest na antypce

nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Styczeń 17, 2016, 19:12:12 »

Ale antypka nie jest skarlająca.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Styczeń 17, 2016, 20:21:38 »

Tak "stało" na opasce. Czytałam przed chwilą, że niektóre drzewa rosną na niej słabiej.

nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Styczeń 17, 2016, 21:03:52 »

Znalazłam takie podkładki:
z Belgii - GM9, GM61/1, GM 70 pochodzą od typów dziko rosnących wiśni, mają słaby wzrost ale nie ze wszystkimi odmianami czereśni i wiśni dobrze sie zrastają
z Czech - P-HL6, P-HL84, P-HL224 przyspieszają wejście drzew w owocowanie, zwiększają plenność, dzięki małym rozmiarom korony zmniejszone są nakłady na zbiór owoców oraz cięcie i ochronę przed chorobami i szkodnikami.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: