Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 15:07:40
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.4  (Przeczytany 24816 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #30 : Styczeń 21, 2014, 17:31:36 »

Cymbidium, które wypuściło 3  pędy wielce mnie rozczarowało. Zasuszyło po kilka kwiatów.  Dziwi mnie to, że zasuszyło akurat te kwiaty na które padało najwięcej słońca choć w pewnej odległości.
Wydawać by się mogło, że o tej porze roku słońce jest jak najbardziej roślinie potrzebne.
Wygląda tak.

Inne cymbidium bardziej się wykazało. Jest odmianą o znacznie mniejszych rozmiarach.(Zdjęcie w pochmurny dzień z lampą.)

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #31 : Styczeń 22, 2014, 08:30:41 »

Piękne macie Dziewczyny rośliny Very Happy

A u mnie ślimak wystawił na razie pączki i pomału rosną. Jeszcze poczekam na to by w końcu po trzech latach dowiedzieć się jaki kolor kupiłam...

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Styczeń 22, 2014, 15:56:48 »

Okrutnie mi się podobają Wasze "Cymbidła"... jak jakieś mi się trafi to kupię , bo te kwiaty ma tak nieskończenie piękne,że nie mogę się napatrzeć...

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
kasia74
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Marzec 08, 2014, 14:38:25 »

Cymbidium zakupione niedawno w pączkach

To moje pierwsze cymbidium więc trochę Was podczytuję jak je uprawiać i nie zmarnować  Smile
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Marzec 09, 2014, 20:18:08 »

Moje pięcioletnie zmagania zakończone sukcesem, teraz to już z górki Smile

Więcej zdjęć u mnie w wątku Smile

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Marzec 09, 2014, 20:26:22 »

Jest piękne Małgosiu, gratuluję. I jaką ma śliczną donicę - rośnie w niej, czy służy ona za osłonkę ?

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Marzec 09, 2014, 20:27:36 »

Rośnie w niej i chyba mu dobrze. Mam nadzieję, że za rok będzie więcej pędów. Już się z nim porozumiałam co do potrzeb Mad

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #37 : Marzec 09, 2014, 20:57:34 »

Małgosiu, teraz już pójdzie, szczególnie jak zauważyłaś w czym tam mu 'dogodziłaś' i co zrobiłaś inaczej, że poskutkowało  Cool. Donica piękna, uwielbiam takie. Ja w ogóle bardzo gustuję we wszelkiej ceramice . 

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Maj 15, 2014, 16:28:45 »

Moje cymbidium puściło keikę, ale jak dla mnie wygląda jakby coś mu nie pasowało. Listki nie są soczyście zielone i wyglądają na cienkie.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Maj 15, 2014, 20:20:48 »

Napisz coś więcej - kiedy przesadzałaś i jak to zrobiłaś, w jakim podłoży je trzymasz, jak często podlewasz itp.

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Maj 15, 2014, 20:24:43 »

Ogólnie jest to storczyk kupiony po przecenie z LM. Trzymam go w podłożu dla storczyków Krajewskich. Podlewam mniej więcej co 2 tygodnie zanurzając kubeczek w destylowanej wodzie. Jak mi się przypomni to dam 1/3 dawki nawozu z substralu dla storczyków. Ehh nie wiem co jest ale storczyki mnie nie lubią, zawsze mi padają. Żałuję, że kiedyś oddałam dendrobium ono mnie lubiło Smile

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Maj 15, 2014, 20:33:48 »

Moje cymbidium rośnie w ziemi kaktusowo-paprociowej wymieszanej z podłożem dla storczyków. Cymbidium lubi ciasną doniczkę. Od wiosny do jesieni (wrzesień) ma ciągle na podstawce wodę z nawozem, niemalże stoi w wodzie. We wrześniu pomału ograniczam ilość wody aż do całkowitego zaprzestania podlewania. Cały czas (wiosna-jesień) stoi w cieniu na balkonie. Jak zaczynają się przymrozki w nocy wnoszę na chłodny strych (zimą jest tam nawet 0*C) i tam stoi na sucho aż nie puści pędu kwiatowego lub nowej pseudobulwy. Jak zaczyna wegetację wznawiam podlewanie a wiosną nawożenie i proces zaczyna się od nowa.
Jeśli Twoje wypuszcza nową pseudobulwę powinnaś zacząć więcej podlewać i nawozić. Cymbidium należy do żarłocznych roślin. Moje już powinno być na balkonie ale czekam na półkę/kwietnik. Od przyszłego tygodnia na pewno ląduje na balkonie i będzie stać w wodzie z nawozem.
Może ten opis coś Ci podpowie Smile

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #42 : Maj 15, 2014, 20:35:48 »

Dzięki za bardzo cenne informacje, mam nadzieję, że mu się polepszy bo ono takie ładne było chociaż przecenione. Kwitnie na pomarańczowo Wink

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Maj 15, 2014, 20:37:25 »

Powodzenia Very Happy

wiesława
Aktywny
**

życie bez pasji jest nudne

« Odpowiedz #44 : Maj 25, 2014, 16:32:43 »

Podziwiam , Mergen Twoją determinację w tym noszeniu , przenoszeniu , moczeniu itp .
Ja niestety nie wytrzymałam presji i pozbyłam się cymbidiów definitywnie, chociaż bardzo mi się podobają ( u kogoś innego !) Szczypior to wolę z siedmiolatki  Smile  Smile  Smile

Moje rośliy - wątek - Wiesławy wariacje na tematy zielone
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Maj 25, 2014, 17:03:12 »

Z siedmiolatki nie będzie taki okazały Wink.
Ja pod wpływem Merghen zostawiłam swoje jeszcze na jeden sezon - moczy nogi w wodzie z nawozem  Smile.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Maj 26, 2014, 06:33:54 »

U mnie teraz prawie cały czas stoi w wodzie z nawozem chyba, że zapomnę mu nalać do podstawka.Embarassed Wciąga wodę, że aż miło patrzeć. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie więcej niż jeden pęd bo muszę przyznać, że kilka pędów długo kwitnących wynagrodziłoby to noszenie. Choć znów nie jest ono tak uciążliwe, raptem kilka schodów Smile

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #47 : Maj 26, 2014, 06:59:04 »

Małgoś czekaj, ale ty je nosisz częściej niż dwa, trzy razy w sezonie  Confused?.
Moje też pije wodę aż miło. Zacięłam się że w tym oku będę o nim pamiętac, zobaczymy jakie będą efekty  Smile.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Maj 26, 2014, 07:11:28 »

Nie Aniu, nie częściej. teraz będzie na balkonie do pierwszych przymrozków i potem od razu idzie na strych na sucho. Znoszę do mieszkania dopiero jak wyrosną już dość duże pędy kwiatowe. Jak to nie rośnie to pozostaje na banicji Razz

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Maj 26, 2014, 07:18:03 »

To ja tak samo robię - trzymam na zewnątrz aż do przymrozków prawie, później idzie na klatkę i zostaje tam az do wiosny bo nic nie wypuszcza  Razz.

Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Sierpień 28, 2014, 21:39:41 »

Cymbidium kupione na początku tego roku postanowiło zakwitnąć.  Smile

1 pęd

i 2

Dakota
Aktywny
**

« Odpowiedz #51 : Wrzesień 01, 2014, 14:08:50 »

Mariusz a to czasem nie nowy przyrost?

Pozdrawiam, Asia
radosław
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #52 : Wrzesień 07, 2014, 17:20:34 »

Na pędy trochę za wcześnie...
Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Wrzesień 21, 2014, 10:30:22 »

Sytuacja się wyjaśniła.  Very Happy Większy pęd pokazał dziś już pączki,2 jest o połowe mniejszy.  Smile

Pozdrawiam
M.
Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Wrzesień 21, 2014, 10:30:41 »

Sytuacja się wyjaśniła.  Very Happy Większy pęd pokazał dziś już pączki,2 jest o połowe mniejszy.  Smile

Pozdrawiam
M.
radosław
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #55 : Wrzesień 22, 2014, 14:18:00 »

A jednak....
Gratuluję !!!
mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #56 : Wrzesień 22, 2014, 19:59:38 »

Ja swoje oddałam, nie dawałam rady.
Już chyba nie podejdę do niego znowu.

radosław
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #57 : Wrzesień 24, 2014, 17:28:46 »

Moje coś kluje ale co to będzie czas pokaże.....
Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Wrzesień 25, 2014, 06:47:30 »

Radosław pokaż zdjęcie tego co kluje Twoje cymbidium. Smile
agata0806
Gaduła

Pozdrawiam :-)))

« Odpowiedz #59 : Wrzesień 27, 2014, 14:00:33 »

Mariusz wyrazy uznania  Sad
Ja też już raczej się za nie nie zabiorę,miałam chyba z 5 sztuk. Żadna nigdy nie zakwitła. Piękne są to muszę przyznać ale nie podejmę się kolejny raz. Pooglądam u Ciebie jak zakwitnie  Smile

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: