Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 20, 2019, 07:57:47
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.4  (Przeczytany 24571 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #120 : Luty 18, 2015, 00:10:33 »

I jeszcze pachnie  Very Happy
A tak w ogóle to pozdrówka z Pragi Smile Queen był dzisiaj zaj....ty czekam na Kraków w sobotę  Very Happy

Cane
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #121 : Luty 18, 2015, 07:55:05 »

Kimis niemożliwe?! Wącham ekran i nic!

A na poważnie to już nawet pachnieć nie musi, żebym się zachwycała Wink.

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #122 : Luty 19, 2015, 18:20:13 »

agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #123 : Luty 19, 2015, 20:00:19 »

Kakyu sliczne cymbidium nabylas,mozesz napisac gdzie kupilas bo widze ze tez jestes z podlasia?
Ja tez poszukuje rozowego i znalezc nie moge a jak byly na allegro to glupia nie kupilam.
kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #124 : Luty 19, 2015, 20:24:30 »

W Leroy Merlin ale o takim odcieniu różu było tylko jedno niestety i właśnie z tego powodu je kupiłam.

agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #125 : Luty 19, 2015, 20:33:34 »

A jakie jeszcze kolorki byly? To pewnie byla dostawa bo jak bylam w poniedzialek to takiego nie widzialam.
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #126 : Luty 19, 2015, 21:37:43 »

A ja sobie kupiłam na wyprzedaży w LM. To moje drugie podejście.  Razz

agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #127 : Luty 19, 2015, 21:49:09 »

Magda a jaki to kolor? Bardzo ladny,rozrosniety krzaczek.
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #128 : Luty 20, 2015, 13:33:44 »

A nie wiem, kupiłam przekwitnięte.
Już 2 liście zżółkły...  Mad

agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #129 : Luty 20, 2015, 13:44:12 »

Czasami liscie zolkna na starych bulwach,jest to calkiem normalne.Ja swoje cymbidia choduje juz 2 lata i nawet doczekalam sie swojego kwitnienia,jedak od wiosny do jesieni musi stac na zewnatrz a zima jedynie trzeba uwazac zeby go nie przelac bo wowczas tez  liscie potrafia zolknac.
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #130 : Luty 21, 2015, 13:34:49 »

Właśnie mam problem z tym podlewaniem, bo nie wiem jak rozpoznać, że cymbidium potrzebuje wody...
Z falenopsisami jest łatwiej.  Smile

Moje cymbidium przesadziłam do przezroczystej doniczki, żeby zerkać na podłoże, ale ma tak gęstą bryłę korzeniową, że i tak nie widzę, co się dzieje w środku, nie mówiąc nawet o wetknięciu palca w podłoże.  Shocked

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #131 : Luty 21, 2015, 13:46:43 »

Cymbidium od wiosny do końca lata lubi i dużo pić i dużo papu (nawozów). Po tym okresie woli chłodno i sucho. Moje nadal produkuje pęd kwiatowy. Chyba jest zaprogramowane na kwitnienie wiosenne Sad

Cane
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #132 : Luty 21, 2015, 17:12:36 »

Oglądałam dzisiaj Cymbidium w Kauflandzie i się załamałam... Na rzut oka z daleka - małe cymbidium z 2 podejrzanie wielkimi kwiatami. Na rzut oka z mniejszej odległości - kwiaty zdecydowanie prawdziwe, ale wsadzone w "probówki", a nie rosnące na roślinie.

Za to dokładny rzut oka mnie zastrzelił! W doniczce były 2 wielkie kwiaty od cymbidium [w probówkach] oraz... LIŚĆ. Palemki jakiejś na moje oko!

Tak mnie to oburzyło, że... że... miałam kwiatka w prezencie dostać... i odmówiłam przyjęcia prezentu [dobrze, że jeszcze w sklepie]! W ogóle odmówiłam zrobienia zakupów u oszustów jednych, do biedronki poszłam! A co!

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #133 : Luty 21, 2015, 18:07:12 »

Cześć Madziu, w którym LM kupiłaś? W M1? Ile zapłaciłaś, jeśli można wiedzieć?

Pozdrawiam,
Basia
agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #134 : Luty 21, 2015, 18:18:09 »

W Auchanie przecenili cymbidia z 69 na 35 zl,ladne,rozrosniete,jeszcze z kwiatami,oczywiscie jedno trafilo do mego koszyka.
Cane to o czym piszesz ze widzialas w Kauflandzie ja dzis widzialam w biedronce-pozostalosc po walentynkach.
Cane
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #135 : Luty 21, 2015, 19:56:23 »

Agusia przed walentynkami tego nie było - praktycznie codziennie tam jestem, w tym Kauflandzie jest piekarnia z przepysznym chlebem Razz.

agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #136 : Luty 21, 2015, 21:03:12 »

Cane chodzilo mi o to ze te w biedronce stoja jeszcze od walentynek a w kauflandzie to nie wiem,tu gdzie mieszkam niestety nie ma kauflandu.
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #137 : Luty 22, 2015, 13:03:29 »

Cześć Madziu, w którym LM kupiłaś? W M1? Ile zapłaciłaś, jeśli można wiedzieć?

Basiu, w M1 Marki. Cool
Zapłaciłam 30zł, a za sabotka 15zł.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #138 : Luty 22, 2015, 13:43:32 »

Madziu, dziekuje za info  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #139 : Luty 26, 2015, 19:00:15 »

Oglądam wasze piękne, kwitnące to i ja pochwalę się nowym nabytkiem.
Jak na cymbidium malutkie ale ma dwa pędy.

Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #140 : Marzec 01, 2015, 10:29:37 »

Piękne Smile ma bardzo ciekawe kwiaty Smile

Natalia Very Happy
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #141 : Marzec 01, 2015, 11:25:14 »

Piękne jest Very Happy

A do mnie wczoraj w rękach gości przywędrowało takie, też miniaturka Very Happy

Rośnie w plastikowej nieprzezroczystej doniczce 12 cm, tej takiej standardowej sklepowej do storczyków-niephalków. Wyjęłam wczoraj na chwilę całą bryłę z doniczki - korzonki zdrowe, piękne Very Happy Próbowałam go przełożyć razem z całą bryłą do przezroczystej doniczki w tym samym rozmiarze, żeby mieć podgląd w korzenie, ale nie chciało wejść  Mad

Bardzo się boję, żeby go nie zamordować Confused 2 lata temu kupiłam sobie normalne duże, różowe, i niestety nie przetrwało Sad Nie wiem czy przekombinowałam z przesadzaniem i dłubaniem w korzeniach, czy dałam nie takie podłoże, czy nie tak podlewałam, czy już było kupione jakieś słabe i chore, ale niestety długo nie pożyło  Confused Latem puściło kilka nowych przyrostów, które wyrosły do połowy wysokości starych,  korzeni nie chciało puszczać, do tego co jakiś czas któraś kolejna psb brązowiała i tak jakby zagniwała i generalnie rok po zakupie skończyło marnie Sad

Mam nadzieję, że tego nie ukatrupię, bo bardzo mi się cymbidia podobają... Po tym pierwszym nie miałam odwagi na kolejne, poza tym nie miałam miejsca na to wielkie. Akurat w tym tygodniu w moim LM pojawiły się te miniaturki po 45 zł. W piątek je oglądałam i wzdychałam, że nie kupię za pełną cenę, skoro nie wiem czy utrzymam, a do przeceny pewnie nie dotrwają - a jeśli już, to w opłakanym stanie, a z reanimacją tym bardziej sobie nie poradzę. Wyszłam ze sklepu i smętnie wróciłam do domu. A tu w sobotę goście na imprezkę urodzinową przyszli z takim właśnie małym cymbałkiem dla mnie pod pachą  Very Happy Very Happy Very Happy Nie wiem co ich do tego natchnęło, bo w LM było wiele innych storczyków które mam, a ci znajomi ani nie siedzą w kwiatach, ani tym bardziej nie wiedzą co ja mam - tylko że mam storczykowego kota  Smile Tak czy siak trafili idealnie i zrobię wszystko, żeby tego malucha utrzymac przy życiu   Very Happy Aktualnie ma umyte listki wodą z bioseptem i stoi z boku  południowego balkonowego okna, tuż przy ścianie. Latem pójdzie na balkon Smile

W związku z tym wszystkim mam prośbę - podpowiedzcie mi, jak ja mam go podlewać? Bardzo się boję, że w tej nieprzezroczystej doniczce, z podłożem którego nie mam "wyczutego" bardzo szybko go zaleję albo coś w tym stylu Sad Kurczę, tak jak z sabotkami, cambriami, dendrobiami i innymi dogaduję się bez problemu, tak tego cymbałka po tej pierwszej porażce strasznie się boję Sad Przy tamtym spędziłam godziny czytając, co lubi a czego nie, i mimo to sobie nie poradziłam  Sad Bardzo Was proszę o pomoc...

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #142 : Marzec 01, 2015, 17:54:36 »

Natalia, ja się kompletnie nie znam  Smile, ale swoje niedawno kupione przełożyłam do przezroczystej doniczki o rozmiar większej. Też muszę mieć podgląd.  Smile

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #143 : Marzec 01, 2015, 17:57:39 »

Też już o tym myślałam, ale skoro to jest 12, to pewnie bym musiała go przełożyć do 14, czyli dosypać podłoża po bokach itd, a nie wiem czy już na to pora, bo wg mnie on nie wygląda jakby miał za małą doniczką. Tym bardziej, że cymbidia chyba lubią ciasno Confused

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #144 : Marzec 01, 2015, 18:14:36 »

Kola ale piekny prezent goscie Ci zrobili.Ja wlasnie sobie wczoraj kupilam w LM juz na Dzien Kobiet rozowe,no nie sa one tanie dalam 89 zl ale uwielbiam je a jeszcze jak zeszloroczne uraczylo mnie kwitnieniem to stwierdzam ze nie sa trude w uprawie tylko od wiosny az do jesieni musza stac a zewnatrz,ja swoje wystawiam na taras i zabieram dopiero pod koniec wrzesnia.Jesli chodzi o podlewanie to zima podlewam raz na 2 tygodnie i to od dolu czyli wstawiam w wiadrko z woda,trzymam tak z 20 min. az sie napije i wyjmuje je,latem potrzebuje troche wiecej wody i odzywki,chociaz ja swego nie nawozilam i zakwitlo na dwoch pedach,najwazniejsza do zakwitniecja jest roznica temperatur pomiedzy dniem a noca takze powodzenia w uprawie bo to piekny storczyk.
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #145 : Marzec 02, 2015, 23:12:51 »

Jednak tego mojego przełożyłam do przezroczystej, ciut większej doniczki. Starałam się nie naruszyć bryły korzeniowej, bo wyglądała ok. Uzupełniłam jedynie po bokach świeżym podłożem. Mam nadzieję, że mu nie zaszkodziłam... A sobie bardzo pomogłam, bo z podglądem będę się pewniej czuła Smile Oby ładnie się zaaklimatyzował i szybko przerósł korznkami to nowe podłoże Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #146 : Marzec 22, 2015, 18:48:46 »

Tak moje cymbidium zmienia kolor gdy zaczyna przekwitać.

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #147 : Marzec 22, 2015, 19:26:38 »

Pięknie to wygląda. Ciekawe, że na różowo. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #148 : Marzec 22, 2015, 21:22:06 »

Jak bym kupila w sklepie takie jak z ostatniego zdjecja to bym pomyslala ze dwa rozne kolory sa posadzone do jednej doniczki.
Piekne i takie orginalne,zazwyczaj jak cymbidium przekwita to kwiatki robia sie juz nieciekawe a w tym przypadku jest odwrotnie.
bebe21
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #149 : Marzec 23, 2015, 18:55:21 »

Witam wszystkich. Pani Krystyno a jak nazywa się to dwukolorowe cymbidium, bardzo ciekawie to przekwitanie wygląda?
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: