Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 17, 2019, 07:53:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nalot na korzeniach  (Przeczytany 949 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zielonka
Aktywny
**

« : Luty 04, 2016, 11:31:04 »

Witam serdecznie, nie pisałam nigdy w wątkach storczykowych, choć storczyki uprawiam. Ale dużo czytam, czytam i czytam. Teraz niestety muszę napisać, bo nie wiem co się dzieje. Zakupiłam sobie cymbidium. Jest u mnie może ze dwa tygodnie, wisi w pokoju w normalnej pokojowej temperaturze, bo jest po kwitnieniu i zaczyna puszczać młode bulwki. Mój niepokój wzbudził nalot na wierzchniej warstwie podłoża i korzeniach, biały i lepki w dotyku (przynajmniej na korzeniach, nie wiem jak na ziemi). Czy to jakiś grzyb (jestem oczywiście pewna w 99% Pytam żeby mieć 100% pewności)? Jak znajdę chwilkę, to wstawię zdjęcie. Można takiego delikwenta podlać previcurem? Czy to wyjałowi za bardzo mu podłoże? Nie chciałam go przesadzać od razu po kupnie, żeby się zaaklimatyzował, ale teraz to już nie wiem, czy nie będę musiała tego zrobić już teraz. Pomóżcie mądre głowy  Sad

Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2016, 13:40:03 »

Wstawiam obiecane zdjęcie. Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Mam zamiar podlać Previcurem, bo innym grzybozabójcą się boję, żeby nie zniszczyć dobrych grzybków....  Sad

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2016, 20:35:43 »

Jak dla mnie to pleśń od wilgoci się zrobiła.
Gitary sobie nie zawracaj sobie i tyle - roślina będzie miało sucho z góry to zniknie.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2016, 18:03:46 »

Dziękuję za odpowiedź  Smile Będę go obserwować. Dam jeszcze fotkę liści, bo nie bardzo mi się podobają. Szczerze, mam nadzieję, że to przez błędy w uprawie, lub transport w mróz, bo tyle się naczytałam o wirusach mozaiki cymbidium, że mi się go trochę odechciało  Confused Shocked Mad. I teraz jak mi przyjdą nowe, to będę je izolować, dopóki nie rozwiąże się sprawa dziwnie wyglądających liści (moje poprzednie cymbidium, które ma obecnie moja Mama, takiego czegoś nie wykazywało...). Dziś już nie ma światła, ale jutro postaram się zrobić fotki.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: