Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 23, 2019, 08:00:54
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hibiscus - róża chińska cz.50  (Przeczytany 112941 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #720 : Sierpień 20, 2019, 19:29:36 »

Pora na cięcie zasadniczo przypada pod koniec zimy/wczesną wiosną ale ja już cięłam chyba o każdej porze roku i było ok. Po prostu kiedy widziałam że hibek za bardzo sobie buja sekator szedł w ruch, czasami kilka razy w sezonie. Dzięki temu przyrosty są krótkie i korona dobrze wygląda bo jest zwarta. Nie bójcie się, tnijcie nawet teraz, zdziwicie się jak szybko wypuści nowe pędy  Smile Basiu, faktycznie trochę szkoda kwiatów ale możesz to zrobić także jak już przekwitnie, ja tak zrobiłam w zeszłym roku i szybko się odbudował. Generalnie, jeśli chodzi o różę chińską, zawsze lepiej jest ciąć niż nie ciąć.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #721 : Sierpień 22, 2019, 15:03:28 »

Mireczko, dzięki Tobie wiem, że lepiej ciąć niż nie ciąć i niedługo na pewno to zrobię. Jak zdążę to nawet dziś. Kwiaty już przekwitają, ale jest dużo nowych pąków, więc musiałabym długo czekać. Zresztą zdecydowałam, że teraz zależy mi na ładnym pokroju a nie na kwitnieniu.

Pozdrawiam,
Basia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #722 : Wrzesień 01, 2019, 19:34:23 »

I co, zdecydowałaś się? Pewnie i mnie też byłoby żal dorodnych pąków  Smile Moja róża dziś, nawet sporo pąków zawiązała a nie była rozpieszczana nawozem:

W porannym słońcu:

Jakoś w tym roku nic nie zrzuca, aż się dziwię. Ciekawe co zrobi po załamaniu pogody które ma nadejść dziś w nocy.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #723 : Wrzesień 08, 2019, 16:45:31 »

Mireczko, zdecydowałam się. Ucięłam na razie jeden pęd, teraz wyglada tak:

Radzisz jeszcze przyciąć? Czy zostawić do wiosny Confused

Pozdrawiam,
Basia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #724 : Wrzesień 08, 2019, 19:43:11 »

Możesz zrobić i tak i tak, jak Ty sama wolisz. Ani jedno ani drugie nie będzie błędem; ja bym przycięła do połowy każdą gałązkę ale ja generalnie lubię ciąć  Smile

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #725 : Wrzesień 09, 2019, 17:39:13 »

Ja generalnie tez lubię ciąć Smile
Zwłaszcza, że hibiskusom naprawdę to sluży Cool

Pozdrawiam,
Basia
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #726 : Wrzesień 19, 2019, 12:45:20 »

Snow Queen

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #727 : Wrzesień 19, 2019, 14:05:22 »

Królowa jest tylko jedna Cool Piękny egzemplarz. Jakbyś kiedyś przycinał, to uśmiecham się o kawałeczek  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: