Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 17, 2019, 16:52:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomidorki koktajlowe - cz.2  (Przeczytany 20661 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #30 : Lipiec 08, 2014, 20:26:58 »

Proponuję następnym razem prowadzić pomidorki na 2-3 pędy, będzie mniejszy gąszcz, owoce większe i wcześniejsze.
Jeśli teraz obrywacie liście to nie więcej niż 3-4 na raz.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Lipiec 10, 2014, 07:15:29 »

Podczas wczorajszej wichury jedna doniczka z pomidorami się przewróciła i się całe połamały. Akurat ta która miała najwięcej pomidorków. Sad Szkoda, że nie da się tych gałązek ukorzenić.

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #32 : Lipiec 10, 2014, 11:30:50 »

Aniu a może spróbujesz? ja rok temu na próbę wsadzałam w ziemię takie odłamane i urosły normalne krzaczki. Shocked
U mnie już pierwsze pomidorki zjedzone, ten smak i zapach.... Very Happy

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #33 : Lipiec 10, 2014, 12:35:24 »

Mnie jednego złamał Miki - bo mu jego balkonową tv przeniosłam na drugą stronę i teraz nie widać drzewa z gniazdami ptaków - ułamane wsadziłam do doniczki i ma już kwiatki, zawiązuje pomidorki, a resztka z korzeniami wypuściła odrosty i też rośnie. Mnie nie chodzi o kilogramowe plony tylko jak rano podlewam rośliny to przyjemnie coś skubnąć  z krzaczka  Smile 

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #34 : Lipiec 10, 2014, 18:01:30 »

Ale moje były już spore i z owocami, ale spróbuję.

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
Dakota
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Sierpień 29, 2014, 21:08:13 »

Mnie jednego złamał Miki - bo mu jego balkonową tv przeniosłam na drugą stronę i teraz nie widać drzewa z gniazdami ptaków    z krzaczka   Smile  
Haha padłam!

Pozdrawiam, Asia
KrysKa
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Sierpień 19, 2015, 12:02:22 »

U mnie dopiero zaczynają dojrzewać  Smile

żółte - mają ogromne grona  Very Happy

cherry - bardzo smaczne  Smile

Fiołkowisko Wink

Zapraszam - Krystyna
aspidistra
Rezydent

P1070010

« Odpowiedz #37 : Sierpień 19, 2015, 13:24:16 »

Wyglądają ślicznie - apetycznie  Very Happy
ślinka cieknie . Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Asia.
Greta_85
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Sierpień 19, 2015, 19:33:06 »

Właśnie Krysiu, narobiłaś mi apetytu Very Happy

Nie nasze umiejętności, a decyzje które podejmujemy świadczą o tym jakim jest się człowiekiem.

Pozdrawiam Asia

Hippeastrum
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=46042.0
Storczyki
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=45355.0
Ilianda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #39 : Styczeń 03, 2016, 12:24:56 »

Ja w tym roku pierwszy raz bawię się w ogródeczek domowy. Moje pomidorki są jeszcze maleńkie, bo mają dopiero po 2 listeczki Very Happy no ale wszystkie nasionka wzeszły Smile chociaż teraz jak patrzę na Wasze zdjęcia to kurcze -  nie myślałam, że one takie duże będą rosły... na opakowaniu nie było ich wysokości, ale jakoś tak skojarzyłam, że skoro miniaturki to może krzaczki też... no ale będę się martwiła jak będę musiała przesadzić Smile

Zajrzyj z ciekawości na mój blog ślubny.
bietka
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Styczeń 18, 2016, 23:04:10 »

Troszkę bo jakieś dwa miesiące się pospieszyłaś z wysiewaniem pomidorów bo to rośliny potrzebujące dużo słońca.
Teraz wysiewa się nasiona pomidorów, które będą rosły w oświetlanych i ogrzewanych szklarniach.
Te, które będą rosły pod folią ( nie ogrzewaną ) można posiać w końcu lutego a sadzone na dworze sieje się ok. 15 marca.

Ela
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Styczeń 24, 2016, 00:30:46 »

I to obawiam się że za wcześnie... Ja tam sieję w kwietniu-przecież do gruntu idą dopiero po 15 maja!!
A świetnie znany jest fakt że przerośnięte rozsady sa osłabione, gorzej się przyjmują i w perspektywie roku dają o wiele mniejszy plon niż rozsady małe(robiono badania naukowe).

A koktajlówki są różne i bardzo wysokie-nawet 2 metrowe krzaki i średnie i karłowe 20cm krzaczki. Ale to już trzeba poczytać na opakowaniu czy o danej odmianie jakiego typu są krzaki. Doniczkowych nie ma tak wielu odmian....

Ilianda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #42 : Styczeń 27, 2016, 18:02:51 »

No właśnie... chyba się pospieszyłam - bo wszystko szlak trafił... wysiałam tylko 1/3 nasionek, bo chciałam zrobić tak, żeby mieć kilka krzaczków owocujących w odstępach czasowych, no i oczywiście wszystkie w mieszkaniu (mam tylko prowizoryczny malutki balkon).
pierwsza próba się nie udała - wszystkie kiełki zniknęły... wyjechałam na 2 tygodnie - fakt, ale mój narzeczony podlewał codziennie po troszeczku, żeby nie przelać... papryczki (które sam sobie kupił) wyglądają świetnie, natomiast po pomidorkach nie ma śladu Sad
Jak to zobaczyłam posadziłam znowu kilka nasionek, zobaczę... może tym razem się uda...

Zajrzyj z ciekawości na mój blog ślubny.
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Marzec 25, 2016, 13:41:41 »

Moje pomidory, m. in. 4 odmiany koktajlowych, już powschodziły.
Po świętach je popikuję Smile

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #44 : Marzec 25, 2016, 14:36:11 »

Orszulka  a jakie kupilas ??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Marzec 25, 2016, 14:48:42 »

Ja nie kupuję nasion Smile
Z roku na rok zbieram nasiona.
Mam koktajlowe zwykłe, malinowe, żółte i takie pośrednie żółte i czerwone. Wszystkie widać na zdjęciach Smile
Jeśli chodzi o nazwy to niestety nie znam.

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Marzec 25, 2016, 23:31:52 »

Ja dopiero wczoraj połowę posiałam Wink W tym roku będzie zatrzęsienie odmian...

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #47 : Kwiecień 11, 2016, 11:01:56 »

Ale cudne te żółte gruszeczki Smile
Ja mam zamiar pierwszy raz w tym roku spróbować - mam obiecane nasionka. Już nie mogę się doczekać owoców  Laughing

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #48 : Kwiecień 13, 2016, 11:53:28 »

Wysiałam Smile

Powiedzcie proszę, czy nasiona należy jakoś przygotowywać przed wysiewem? Czy można np. po prostu dziś wziąć pestki ze świeżego i je wysiać?

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Kwiecień 13, 2016, 13:42:52 »

Jakiej wielkości donicę powinnam dać pomidorkom by miały dużo owoców? Jedna sadzonka wystarczy by podjeść pomidorków? Smile

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #50 : Kwiecień 13, 2016, 16:12:18 »

Andżelika.jak to świeże?
Ja swoje zebrane w zeszłym roku,namoczyłam i jak po 24 godz.opadły na dno,wyłożyłam na waciki.
Po 5 dniach miałam korzonek,wtedy do doniczki i na kaloryfer.100% powodzenia we wschodach.
Siałam 3 tygodnie temu i wczoraj część już pikowałam do większych doniczek.

Kakyu powinny być pomidorki koktajlowe a donica jak największa,duża ilość ziemi zapewni pokarm.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #51 : Kwiecień 13, 2016, 17:31:58 »

Chodzi mi o to,że kupuję dziś pomidora,zjadam go, pestki zostawiam. Czy mogę je od razu siać?

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #52 : Kwiecień 13, 2016, 18:25:46 »

Myślę,że nikt Ci nie zabroni,próbuj. Smile Za 10 dni zobaczysz czy Ci wykiełkuje.
Ja nie robiłam takich prób.

bietka
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Kwiecień 14, 2016, 22:47:42 »

Thomsonii tydzień temu wydłubałam nasionka w trakcie jedzenia pomidorka koktajlowego bo był przepyszny taki na gałązce. Położyłam nasionka na chusteczkę higieniczną ( nasion nie płukałam ) a następnie nasypałam ziemi do pojemnika, ziemię podlałam. Na mokrą ziemię położyłam chusteczkę higieniczną z nasionami i przysypałam ziemią ( nie za grubo ) i postawiłam w bardzo ciepłym miejscu. Wzeszły w ciągu trzech dni a jutro będę je pikować. Dzisiaj wysiałam następne nasiona z kupionych dziś innych pomidorów( koktajlówka malinowa ).
Nasiona wschodzą nawet jak położysz na ziemi plaster pomidora, w którym są nasiona więc siej śmiało z tym, że warto wiedzieć czy to nie jest czasami odmiana F 1 bo może nie powtórzyć cech rośliny matecznej ale może też być taka sama. W ubiegłym roku tak wysiewałam nawet w maju i pięknie owocowały. Powodzenia. 

Ela
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #54 : Kwiecień 15, 2016, 04:56:27 »

JakIś czas temu widziałam właśnie w sieci filmik,jak facet sadzi plaster pomidora.Chyba wiosną wszystkiego warto próbować. Serdecznie Wam wszystkim dziękuję Smile

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Kwiecień 25, 2016, 20:47:57 »

Ja swoje siewki przesadziłam do kubeczków pojedynczo już. Czekam do połowy maja żeby je wysadzić na balkonie. Ciekawa jestem co mi wyrosnie bo dostałam siewki bez nazw, koleżance się pogubiły. Prawdopodobnie mam trzy odmiany i chyba wszyskie karłowe.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #56 : Kwiecień 25, 2016, 20:52:32 »

Kiedy powinnam je porozsadzać oddzielnie? Jedna para liści właściwych wystarczy?

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #57 : Kwiecień 25, 2016, 20:59:04 »

Andżelika, ja co prawda sama moich nie wysiewałam i dostałam je już popikowane pojedynczo w wielodoniczkach, ale koleżanka zdaje się popikowała właśnie jak miały jedną parę liści właściwych.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #58 : Maj 04, 2016, 11:05:58 »

Poradźcie proszę, czy jest sens w ogóle je pikować, skoro za dwa tygodnie mogą iść na dwór? Nie są zbyt duże, nie rosną jeden na drugim. Jak myślicie?

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #59 : Maj 04, 2016, 11:13:27 »

Możesz je popikować osobno,póżniej myślę nadgonią.
Moje już na dworze,tylko na noc zabieram,ale mają po jakieś 10-15 cm.

Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: