Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 00:30:12
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pelargonie - cz. 7  (Przeczytany 59976 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #240 : Kwiecień 09, 2016, 13:32:07 »

Czy określili czy kwiaty są pełne? Nadal nie umiem jeszcze rozpoznawać po listkach. ..

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #241 : Kwiecień 09, 2016, 13:42:43 »

Było tylko napisane :"Pelargonie- peltatum".

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #242 : Kwiecień 10, 2016, 12:29:09 »

Przechodziłam z aparatem, więc cyknęłam fotkę:

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #243 : Kwiecień 10, 2016, 15:48:47 »

Piękna jest.  Jadę dzIś do Oszoł, może  będą.

iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #244 : Kwiecień 10, 2016, 15:58:57 »

W naszym Lidlu przecenili, ale takie zmaltretowane - chyba były najpierw zasuszone , a potem przelane.  Mad  Więc zrezygnowałam.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #245 : Kwiecień 10, 2016, 20:37:31 »

No to pewnie i u nas przecenili, tylko się nie załapałam. W Auchanie nie było nic ciekawego, niestety.

W Lidlu w przyszlym tygodniu znów mają być sześciopaki bluszczolistnych i rabatowych.

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #246 : Kwiecień 11, 2016, 13:38:24 »

Opiekunka kupiła sześciopak w Biedronce - gdybym nie czytała FF to bym ich nie miała  Smile Pierwszy raz mam tą odmianę i ciekawe na jakie trafiłam  Smile

Bardzo ładne,zdrowo wyglądające sadzonki od Tomaszewskiego.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #247 : Kwiecień 11, 2016, 16:09:14 »

Jagodo, podobno mają być czerwone.
Moje też już są posadzone w skrzynce.  Cool

A to druga pelargonia angielska z Dino:

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #248 : Kwiecień 11, 2016, 21:55:29 »

No i fajnie, czerwony to radosna barwa  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #249 : Kwiecień 13, 2016, 06:59:32 »

Cały czas biję się z myślami czy posadzić do skrzynek pelargonie skoro miały by u mnie owszem bardzo widmo, ale nie słonecznie. Podoba mi się kompozycja różowej pelargonii , niebieskiej lobelii i białej bacopy. Ale pelargonij się boję. Może jednak sobie darować ...
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #250 : Kwiecień 13, 2016, 07:09:19 »

Czego tu się bać Smile

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #251 : Kwiecień 13, 2016, 07:29:28 »

Boję się, że bez palącego słońca nie będą kwitły jak należny i przez cały sezon będą mnie denerwować.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #252 : Kwiecień 13, 2016, 08:15:22 »

U mnie w bloku, na nizszych piętrach od wschodu, w ogóle nie dociera  słońce, bo jest blok i drzewa naprzeciwko. Ludzie mają bardzo ładne pelargonie.

Agnieszka Gie
Aktywny
**

Podlasie - strefa 6a

« Odpowiedz #253 : Kwiecień 13, 2016, 09:58:12 »

Dwa lata temu miałam pelargonię rabatową na parapecie zewnętrznym balkonu od strony południowej. Nad balkonem jest daszek, obok rośnie duża czereśnia. Jest widno, ale na parapet promienie słoneczne docierają bezpośrednio tylko bardzo rano jak słońce jest jeszcze nisko. Pelargonia rosła bardzo ładnie, była gęsta, ciemnozielona, ale niestety kwiatów miała mało. Tę samą pelargonię w ubiegłym sezonie postawiłam w ogrodzie w pełnym słońcu. Kwitła bez porównania lepiej, ale liście miała rzadsze i dużo jaśniejsze, częściej podsychały.

Teraz na tym balkonie świetnie sprawdzają się begonie i fuksje. Na zdjęciu poniżej w tle widać ubiegłoroczne begonie. Może uda mi się znaleźć później jeszcze jakieś zdjęcia.
https://www.instagram.com/p/5_vqrklNPZ/?taken-by=compactgarden

Klikaj codziennie  Pajacyk, Okruszek.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #254 : Kwiecień 13, 2016, 10:03:00 »

Wyraczku,

kup jedną sadzonkę na próbę. Zrób kompozycję, tak jak pisałaś. W razie niepowodzenia z kwitnieniem nie zostaniesz tak całkiem bez kwitnących.

Agnieszka Gie
Aktywny
**

Podlasie - strefa 6a

« Odpowiedz #255 : Kwiecień 13, 2016, 10:09:51 »

Też tak uważam. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Mnie najbardziej podobają się rośliny przeznaczone na stanowiska słoneczne. W tym roku postanowiłam eksperymentować z kolejnymi na swoim balkonie. Kupiłam nawozy na zawiązywanie kwiatów i może tym sposobem uda mi się uzyskać kwitnienie w cieniu.

Klikaj codziennie  Pajacyk, Okruszek.
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #256 : Kwiecień 14, 2016, 02:08:43 »

Wyraczku - ja mam wschodni balkon i tylko słońce rano. Najlepiej spisują się pelargonie bluszczolistne i zwykłe /zonale/ - kwitną całe lato. Natomiast pelargonie angielskie niestety nie chcą - za mało słońca.

Pozdrawiam
Krysia
Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #257 : Kwiecień 20, 2016, 14:24:39 »

Pewnie wiecie/ macie swoje źródełka: szukam tych  pelargonii ozdobnych z liści. Ktoś...coś?
agaa
Gaduła

Bydgoszcz

« Odpowiedz #258 : Kwiecień 20, 2016, 14:55:43 »

U fuchsjany jeszcze są, 15 dostępnych na 44 do wyboru, poszły w styczniu jak świeże bułki Smile

Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #259 : Kwiecień 20, 2016, 15:16:55 »

U fuchsjany jeszcze są, 15 dostępnych na 44 do wyboru, poszły w styczniu jak świeże bułki Smile
Agoo, tu? fuchsiahybrida dot pl
agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #260 : Kwiecień 20, 2016, 16:01:48 »

U mnie wczoraj wlasnie od fuchsjany przyszly pelrgonia Westdale Appleblossom i Marbacka Tulpan Smile Sadzoneczki male  ale mam nadzieje ze szybko sie rozrosna.Poluje u nich juz 2-rok na Silver Lady i zawsze jest niedostepna Sad
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #261 : Kwiecień 24, 2016, 22:14:18 »

Agnieszko ,a kiedy składałaś zamówienie na pelargonie? bo ja już nie mogę się doczekać .Zamawiałam w styczniu.I cisza.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #262 : Kwiecień 25, 2016, 06:33:14 »

Iwona  napisz do nich,ja  zamawialam 6 marca a dostałam 12 kwietnia.Już   się porozkrzewialy i  bardzo ladnie  rosną. Very Happy
Bardzo mi sie podobalo zapakowanie ich,ani jedna galazka  sie  nie ulamala.

Ciągle  latam ze  skrzynkami-wstawiam na  noc  do  domu bo  mamy przymrozki. Sad

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
agusia77
Aktywny
**

« Odpowiedz #263 : Kwiecień 25, 2016, 11:07:58 »

Iwona ja zamawialam w lutym no i czekalam ponad 2 miesiace bo wysylki rozpoczeli od 1 kwietnia.Tez juz mialam pisac do nich a tu raptem przyslali Smile
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #264 : Kwiecień 25, 2016, 11:17:24 »

U mnie dopiero co  - przez 15 minut padał śnieg! Zabrałam pelargonie biedronkowe do pokoju i chyba kilka dni będą w areszcie i domowym ciepełku .

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #265 : Kwiecień 25, 2016, 11:34:37 »

Dziś do nich napisałam.Czekam za odpowiedzią lub przesyłką.

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #266 : Kwiecień 25, 2016, 12:46:13 »

Ja zamawiałam 3 stycznia a dostałam sadzonki na samym początku kwietnia.
8 kwietnia pokazałam zdjęcia sadzonek które otrzymałam.

kolorowe i zielone
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #267 : Kwiecień 25, 2016, 17:06:14 »

Snieg??o  to u mnie cieplej   Smile Jagoda   a nie  lepiej  agrowloknine kupic i owijac??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #268 : Kwiecień 25, 2016, 19:34:21 »

Niestety jestem...może na przełaj...Nie dam rady urzędować po tym małym balkonie ja jednej nodze...nie mam siły...ręce też mam coraz mniej sprawne bo nasiliły się  dolegliwości zespołu cieśni nadgarstków...Z wózkiem na tym balkonie nie mieszczę się tak jak było to na poprzednim. Zapas agrowłókniny u mnie na kilka lat bo z natury chomik jestem, ale obawiam się, że roślin na moim balkonie będzie coraz mniej bo z trudem radzę sobie...Trzeba przenieść,posadzić,zamontować itd...

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #269 : Kwiecień 25, 2016, 19:40:14 »

Śnieg nie zawsze oznacza minusową temperaturę. Minus jest w górze i tam się tworzy śnieg; na dole jest chłodno, ale dodatnio. Pelargonie znoszą bardzo niskie temperatury. Ale mam podobnie, w październiku jakoś się nie martwię, a wiosną zawsze Smile Dadzą radę, muszą dać.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: