Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Marca 07, 2021, 19:22:17
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liliowce - cz. 2  (Przeczytany 38911 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #300 : Lutego 18, 2021, 00:10:01 »

To prawda ! Laughing  Podlewam nawozem do zielonych i mam nadzieję ,że któryś zechce zakwitnąć w tym roku  Very Happy

mataan
Gaduła

« Odpowiedz #301 : Lutego 18, 2021, 13:57:21 »

Ja bym się raczej nastawiał na przyszły rok, Alu, ale podobno zdarzają się takie wyrywne egzemplarze, które już w pierwszym roku potrafią zakwitnąć Smile Podejrzewam jednak, że muszą być wysiane bardzo wcześnie i muszą mieć bardzo dobre warunki.

Mateusz
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #302 : Lutego 19, 2021, 23:37:29 »

Tak się łudzę ,że może zobaczę jakiegoś kwiatka  Very Happy Ubiegłego roku  tak było ,że część zakwitła  Very Happy

mataan
Gaduła

« Odpowiedz #303 : Lutego 20, 2021, 14:37:54 »

A kiedy wysiewałaś, że tak szybko zakwitły te zeszłoroczne? Smile 

Mateusz
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #304 : Lutego 21, 2021, 12:16:54 »

Shocked Zapisane mam w kajecie 3 luty 2019 poszły do perlitu (wcześniej były w lodówce 18 dni) Matko jak ten czas leci...... Confused
Zanotowałam sobie jeszcze ,pierwsze wschody 13 luty .To jednak nie zobaczę w tym roku kwiatów a byłam pewna  Embarassed

A ma ktoś może liliowce,które mają po 20-25 kwiatów na pędzie ? Chciałabym ten spektakl zobaczyć na żywo   Very Happy
Nawet sobie odmianę zapisałam Brzydula i Rudzielec ,ale cena....120 zł. Teraz może inna ,gdyż minęły dwa lata Smile

mataan
Gaduła

« Odpowiedz #305 : Lutego 21, 2021, 12:39:06 »

Czas nie ma litości, to prawda - sprinter jakich mało Wink A masz jakieś fotki swoich siewek, Alu?

A nie szukałaś wśród starszych, tańszych odmian? Na pewno znajdą się takie, które potrafią wyprodukować 20 pąków na pędzie. 'Brzydula i Rudzielec' to stosunkowo nowa odmiana, więc i cena pewnie wciąż nie jest niska.

Ja muszę znaleźć chociaż ze dwa białe, falbaniaste liliowce. Piękne są.

Mateusz
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #306 : Lutego 23, 2021, 19:04:07 »

W telefonie chyba tylko żółty mi pozostał .A masz konto na facebooku ,(florci)?.
Nie wiedziałam,że starsze odmiany też mogą mieć aż tyle kwiatów  Very Happy Falbaniaste też mi się bardzo podobają .Zamówiłam sobie nasiona odmian amerykańskich i liczyłam na mega falbany .Ładne są ,ale żeby były aż tak bardzo pofalowane to nie .W zeszłym roku było ich pierwsze kwitnienie ,może w tym będą piękniejsze... Very Happy

mataan
Gaduła

« Odpowiedz #307 : Lutego 23, 2021, 21:39:06 »

Ładni rodzice nie przesądzają o tym, że i potomstwo będzie atrakcyjne - może być, ale wcale nie musi Wink
Twoje kwitły pierwszy raz, więc kwiaty zapewne nie pokazały pełni swojego potencjału i urody. W tym roku na pewno będzie lepiej Smile

Mateusz
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: