Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 06:10:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co z tymi korzeniami?  (Przeczytany 1912 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Judytkaamo
Nowicjusz
*

« : Maj 27, 2015, 12:02:21 »

Kochani mam problem ze storczykami coś dopadło moje korzenie Sad Nie wiem czy to od nawozu czy od twardej wody a może jeszcze od czegoś innego. Bardzo proszę Was o ocenę. Korzenie tylko na zewnątrz są takie a w środku są zdrowe. Kolejna rzecz która mnie martwi to to, że korzenie czarnieją/ usychają od stożka wzrostu i zauważyłam niewielkie czarne plamki jakby liście coś atakowało albo zaczynały gnić Sad pomocy Sad

Judy
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Maj 27, 2015, 13:57:38 »

Czy to są zdjęcia jednej rośliny? Na pierwszym zdjęciu korzenie są OK, widać też zdrowe w doniczce, srebrne ze zdrowym stożkiem wzrostu. A jak podlewasz? Z góry czy przez namaczanie? Może to osad z nawozu- piszesz, że w środku są zdrowe. Raz w miesiącu płuczę podłoże przez przelewanie, może spróbuj tego?

Pozdrawiam,
Renata
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #2 : Maj 27, 2015, 14:02:44 »

Może to być i od nawozu i od twardej wody albo dodatkowo poparzenie przez słońce. Nic nie piszesz o tym nk spodziewasz, czym spodlewasz, jak często i czym nawozisz, jaką wystawę mają parapety na których stoją rośliny. Trudno wtedy podać co mogło zaszkodzić.

Judytkaamo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Maj 28, 2015, 08:41:53 »

Zdjecie jeden i trzy i czteru są od jednej rośliny. Nawoze je od nie dawna paleczkami dla storczyków. Stoją na stoliku ok 2 metry od okna więc to raczej nie oparzenie. A jak nawadniam a więczalewam doniczke i tak stoją kilka godzin. Wylewa odstawiam i tyle. Woda czasami jest odstana a czasami z kranu.

Judy
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Maj 28, 2015, 09:41:46 »

Nie stosuję pałeczek- czytałam nienajlepsze opinie o nich- powodują nadmiar soli w podłożu. Spróbuj przepłukać podłoże- namocz doniczki ( ok 45 min) wystaw i po 30 min przelej każdą czystą wodą - mniej więcej objętości doniczki. Twoje problemy mogą być też spowodowane jakością wody- do storczyków musi być miękka np deszczówka.

Pozdrawiam,
Renata
Judytkaamo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Maj 28, 2015, 13:25:17 »

A czy taka woda z kranu np odstana im szkodzi? Bo nie mam zbytnio możliwości łapać deszczowki Sad 

Judy
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #6 : Maj 28, 2015, 13:50:00 »

Może szkodzić bo jak jest za twarda to osadza się na korzeniach kamień i zamierają. Jeśli nie masz dostępu do deszczówki to po pierwsze odstaną wodę z kranu zagotuj i niech jeszcze odstoi dobę po gotowaniu albo kup demineralizowaną. Nigdy nie stosowałam pałeczek nawozowych więc trudno mi się wypowiadać na ich temat ale generalnie dla storczyków (w tym phalaenopsisów) jest lepiej gdy są w ogóle nie nawożone albo słabo niż gdy są przenawożone.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: