Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudnia 06, 2022, 08:20:05
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogród basienki41  (Przeczytany 10419 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #30 : Lipca 19, 2017, 22:19:38 »

Moje też w tym roku chorują, nie obcinałam tylko dwa razy opryskałam  antygrzybem.  Będę je rozsadzać  i wtedy jeszcze może w czymś wymoczę  Confused Cool. Dużo roślin w tym roku ma takie plamy , nawet pelargonie Mad.

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Lipca 20, 2017, 08:49:37 »

Podlej Topsinem albo Previcurem, za miesiąc-półtora wykop, wymocz i na nowe miejsce. Teraz trochę za ciepło na jakieś ruchy Sad

B.
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Lipca 20, 2017, 09:17:21 »

Dziękuję Basiu za radę, na razie zrobiłam oprysk topsinem , ale mam tez Previcur, bo co jakiś czas stosuję go na rododendrony, więc zastosuję i na lelije i na róże też.....co za życie , ciągle coś...

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Sierpnia 15, 2017, 20:01:25 »

W moim ogrodzie nic ciekawego się nie dzieje, gorąco i susza sprawiły że wszystko szybko przekwitło, róże kiepskie z plamistymi, opadającymi liśćmi , słabo rosną nawet aksamitki i babki ( begonie)- beznadzieja.Jedynie chwasty dorodne i wciąż trzeba z nimi walczyć.
Skoro w moim ogrodzie nie mam czym się pochwalić , to pokażę ogród wielicki u stóp Gerlacha- byłam wczoraj,weszłam na bardzo wysoką górę,a nad Wielickim Stawem przepięknie kwitła wierzbówka kiprzyca...ale było cudownie  Very Happy

Basia
Pozdrawiam Smile
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #34 : Sierpnia 15, 2017, 20:16:21 »

Jak miło Cię zobaczyć Basieńko  Smile Nie martw się że coś tam zamiera czy nie jest jak na początku lipca, to normalne, że w sierpniu ogród już nie jest tak bujny i nieskazitelny. Choroby i naturalne zamieranie robią swoje.

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Sierpnia 15, 2017, 20:21:50 »

Dziękuję Mireczko  Very Happy Wiadomo , taka kolej rzeczy , ale jednak żal...Padł mi też z niewiadomych przyczyn różanecznik posadzony na wiosnę.
 Jutro wpadam do ogródka i działam, bo mam sporo zaległości.

Basia
Pozdrawiam Smile
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Sierpnia 18, 2017, 09:51:10 »

Taki gość odwiedził dzisiaj mój ogród... Very Happy Very Happy Very Happy

Paź żeglarz

Basia
Pozdrawiam Smile
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Września 12, 2017, 12:53:07 »

Basiu, co słychać w Twoim ogrodzie? Czy lilie sobie poradziły z choróbskiem? Ja teraz zaciekle przeglądam oferty pod kątem drzewiastych ale chyba jednak zdecyduję się sadzić wiosną, nie będę dożywiać nornic. Przyznam, ze zainspirowałaś mnie do sadzenia tych piękności, Ty i Kasia Smile

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Września 12, 2017, 13:11:30 »

Witaj Mireczko! Mój ogród jest w tej chwili w opłakanym stanie, bardziej przypomina plac budowy.Ekipa buduje nowe ogrodzenie, podjazd, kostkę wokół domu...ogólnie masakra, wszędzie coś leży:gruz, stare płytki,kamień , piasek, palety,murki, góry ziemi itd.Muszę to jakoś przeżyć, ale martwię się kiedy ja się obrobię i doprowadzę obejście do stanu używalności, do zimy mi zejdzie.
Róże kwitną,ale znów zdążyły zarosnąć, grządka makowo-cyniowa zlikwidowana, grządka daliowa zadeptana przez panów,żałuję że nie wykopałam bulw,bo ładne były : różowe i czerwone niskie, mam jednak nadzieję ,że odrosną.Pięknie natomiast kwitną mi zimowity, poszłabym cyknąć fotkę ale strasznie leje.Lilie jeszcze nie wykopałam, strasznie nie mam czasu , a zresztą chęci też...
Ja wolę lilie sadzić jesienią,bo na wiosnę już są gotowe zaaklimatyzowane, ukorzenione i od razu obficiej kwitną.Wkładaj do koszyczków, ale tak by brzeg koszyczka było widać,by  Ci ta bestia z żółtymi zębami nie wlazła wierzchem .

Basia
Pozdrawiam Smile
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Września 12, 2017, 13:25:47 »

A propos żółtych zębów, jeszcze karczownik się u mnie pojawił, przemiłe zwierzątko i straszny szkodnik  Confused Wyżera dziury w ziemniakach i marchwi, pociągasz za nać a tu wszystko zostaje ci w ręce bo cały dół zeżarty. Ale mordkę ma on bardzo sympatyczną  Smile Nie martw się, remont przeżyjesz, a potem jaką przyjemność będziesz miała, zagospodarowując zieleń w pięknym, odnowionym terenie.

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #40 : Września 12, 2017, 13:32:06 »

Nie wiedziałam że to karczownik tak elegancko odgryza dół , u mnie w zeszłym roku zjadł mi wszystkie selery, wyciągałam same pióropusze , ale mordki jego nie widziałam, podejrzewałam o te niecna czyny nornice.
Dziękuję za słowa otuchy Smile

Basia
Pozdrawiam Smile
alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Listopada 28, 2017, 21:56:02 »

Przepiękny motyl  Very Happy Chciałabym mieć takie w swoim ogrodzie   Smile

Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: