Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 10, 2019, 19:54:15
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ratunek dla storczyków  (Przeczytany 3444 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
natalia921
Nowicjusz
*

« : Styczeń 26, 2015, 14:34:19 »

Witam. Kupiłam 3 storczyki z promocji po 5zł. Miały dużo zasuszonych korzeni ale dużo też wyglądało na zdrowe. Pięknie kwitły. Po powrocie do domu, od razu wyjełam je z doniczek, usunełam korzenie w złym stanie i włożyłam w nowe podłoże. Nie podlewalam przez ok tydzień. Storczyki zaczęły się robić brzydkie, liście więdły. Zajrzałam do doniczek, wszystkie korzenie były zgniłe. Także przystąpiłam do reanimacji w keramzycie, ale trzon storczykow pleśnieje. Co robić?
asiulek150
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 27, 2015, 15:18:21 »

Dodaj zdjęcia tych biedaków to może jakoś ci pomogę Wink Czekam na fotki.
natalia921
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2015, 10:18:52 »

Ma ogromny probem z moimi storczykami. W keramzycie pleśnieją, jakiś czas trzymałam je nad wodą, dodatkwo pojemniki stały na podstawcw z keramzytem dla zwiększenia wilgotnosci. Jednak wczoraj pani w kwiaciarni poradziła mi zeby włożyć je do ukorzeniacza i spowrotem w podłoże. Tak zrobiłam i oby było dobrze.
Dodam zdjęcia moich storczyków.
Pierwszy dostałam od bratowej, kupiła na promocji, od razu miał zgniłe wszystkie korzenie. Zostały tylko dwa malutkie kikuty. O niego martwię się najmniej bo trzyma się bardzo bobrze, ciście są jedrne i zielone a jest ponad miesiąc po reanimacji.
Drugi kupiłam za 5zl w biedronce. Miał pięknebiałe kwiaty, kwitł przez dwa tygodnie a pozniej z dnia na dzien zaczął marnieć. Stracił korzenie i odpadły 4 liście, dlatego ściełam kwiay zeby go nie przemęczać. Z nim jest gorzej. Wiotkie liście, takz miesiąc od reanimacji. Był taki piękny...

A trzeci storczyk także biedronkowy za 5 zł. Ma dwa korzonki ale z nich tez nic chyba nie będzie, zrobiły sie pomarszczone. Za to nadal kwitnie mimo złego stanu a dodatkowo zaczął wypuszczać trzecipęd kwiatowy... Z tym delikwentem to nie wiem co zrobić. Nie ruszałam go ponad miesiąc ze względu na kwitnienie, ale zaczęły marniec mu liście. Podejrzewam ze te resztki systemu korzniowego są w gorszym stanie i dlatego tak się dzieje.
Dodam jeszcze ze podlewam i podlewałam je dopiero jak korzenie były srebrzyste. Także ten ich stan jest zapewne spowodowany przesuszeniem w markecie i są skutki.
Czuhina
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2015, 17:05:51 »

Natalio, jeżeli trzony i resztki korzeni są suche, a na takie wyglądają, to radziłabym Ci trzymać je nadal na sucho. Nie moczyć, nie podlewać. Raz na jakiś czas można spryskać delikatnie podłoże dookoła, nie mocząc przy tym roślin.
To powinno sprowokować wyrośnięcie nowych korzonków z żywej, zielonej części trzonów. Nie bój się, storczyki nie uschną  Smile
Liście wyglądają ładnie, dużo w nich życia. Odwodnione są pomarszczone i wiotkie.
Gdyby takie się robiły, przecieraj je od spodu wilgotnym wacikiem, nie mocząc trzonu.

U mnie takie łysole bez korzeni siedziały w suchym keramzycie bardzo długo. Przeżyły, wypuściły korzenie i nowe liście.
Jest jeden warunek, trzon musi być suchy i twardy, bo jeśli zostanie choć trochę zgnilizny, trzeba będzie ciąć dalej.
A, wydaje mi się, że siedzą ciut za głęboko. Jeżeli chwieją się na powierzchni, można je ustabilizować patyczkami  Smile

Powodzenia  Cool

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2015, 15:34:57 »

Ja raz spróbowałam reanimacji w mchu sphagnum Smile udało się Smile można tego storczyka zobaczyć w moim wątku kolekcjonerskim Smile

Natalia Very Happy
natalia921
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2015, 12:46:46 »

Mam do Was jeszcze pytanie. Mój jeden biedny storczyk który był dwupędowy wypuszcza coś na samym dole (poniżej starych pędów), na pewno nie jest to korzeń, rośnie do góry i ma już ok 1 cm. Czy to nowy pęd kwiatówy, czytałam że nowe pędy wyrastają zawsze wyżej niż stare. Dodam że ten storczyk jest w złym stanie. Kwalifikuje się do reanimacji
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Luty 07, 2015, 17:16:58 »

Bez zdjęcia ciężko będzie powiedzieć, ale jeśli to na 100% nie korzeń i wyrasta poniżej starych pędów, to może to być basal keiki, czyli nowa roślina Smile

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
natalia921
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2015, 19:11:32 »

Jeden uparciuch zaczął wypuszczać mały korzonek Smile został jeden łysy storczyk i mam wrażenie że  się nie uratuje a byl najladniejszy
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: