Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 21:28:05
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co zimozielonego na siatkę?  (Przeczytany 3737 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anula2007
Gaduła

Wołają do mnie: "Shino":)

« : Styczeń 22, 2015, 16:45:53 »

Mam prośbę, jakie pnącze zimozielone posadzić aby rosło na siatce? W tym temacie jestem zupełnie "zielona". byłoby świetnie gdyby wiosną lub latem kwitło ale niekoniecznie.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Styczeń 22, 2015, 18:46:16 »

Nie wydaje mi się, żeby w naszym klimacie istniało jakiekolwiek zimozielone pnącze oprócz bluszczu- a ten nie kwitnie i wymaga cienia..

mama
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Styczeń 22, 2015, 19:13:28 »

http://www.pnacza.info/cgi/frame.cgi?trzmieli

Barbara
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Styczeń 22, 2015, 19:14:11 »

Jeśli to ma przykryć tylko siatkę, to można posadzić trzmielinę pnącą, też idzie w górę, tylko niezbyt wysoko i ma ładne liście.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Styczeń 22, 2015, 20:06:17 »

Daga bluszcz byłby dobry ale nie będzie cieniowany, to jest otwarta przestrzeń. Szkoda, będę musiała pomyśleć o roślinie, która zniesie ostre słońce latem i przetrwa zimę.
Dukra13 i mama, dzięki za podpowiedzi, muszę coś wykombinować bo chciałabym i ładne i funkcjonalne  Wink, no takie dwa w jednym.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Styczeń 22, 2015, 23:57:44 »

U mnie trzmielina nie przekracza pół metra choć mam kilka różnych...tej rzekomo pnącej się na 8m w życiu nie widziałam na oczy Wink No i z reg piszą że ona wymaga ocieplania na zimę-na siatce to dość kłopotliwe...(powierzchnia).
A nie lepiej krzewy przed siatką posadzić?

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2015, 02:13:29 »

Hmm, krzewy może by i były dobre ale moja brzydsza połowa uparł się na pnącze. Okrywanie na zimę odpada zupełnie raz ze względów estetycznych a dwa duża powierzchnia.
Chyba dwa lata temu wyhodowałam i przywiozłam jesienią do kraju ichni ( angielski) bluszcz ale posadzony w październiku bodaj nie przeżył naszej zimy, a szkoda  Sad.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2015, 17:45:30 »

Mam trzmielinę wysokości siatki, bardzo ładnie zagęszczoną, ale ma  tak chyba 5 lat, u dołu pień już grubości nadgarstka.Jeszcze nigdy nie przemarzła, ale  rośnie w trochę ocienionym miejscu. Muszę sprawdzić co to dokładnie za odmiana.
W innym miejscu tym razem po murze z cegły mam pnącą trzmielinę tylko w innym kolorze. To jest nowe nasadzenie, tak chyba 2,5 letnie i też jest wszystko w porządku.
U mnie jednak obie rosną na stanowisku zacienionym i dlatego im pasuje.
Nigdy nie były okrywane, bo i nie za bardzo byłoby to możliwe.

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2015, 18:48:51 »

Jak znajdziesz nazwy odmian, napisz proszę, może zaryzykuję na początek niewiele roślin by sprawdzić, czy wytrzymają. Najgorsze jest to, że siatka okala podwórze od strony wschodniej, a tam przestrzeń bo pola uprawne.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2015, 20:01:53 »

Mam te trzy podstawowe odmiany, nie kupowałam ich, tylko mam od znajomych, dlatego mogę napisać, że są w typie:
Euonymus fortunei
   'Sunspot'
   " Emerald Gaiety"
   'Emerald'n Gold'
Najlepiej idzie w górę "Galety" a ta żółta praktycznie wcale się nie pnie, tylko płoży, tak jest w każdym razie u mnie. Jeszcze jest czysto zielona, ale jej nie mam. Nie przypominam też sobie, żerowania jakiegoś robactwa.
U mnie rosną wolno, są zimozielone cały rok, po zimie trochę liści spadnie ale latem nadrasta.Zresztą żaden liść nie jest wieczny o czym nagminnie zapominamy.
Jeszcze jedno nie mam żywopłotu z trzmielin, tylko pojedyncze egzemplarze przy siatce i trudno mi powiedzieć czy sama siatka wytrzyma napór rośliny.

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Styczeń 24, 2015, 01:07:14 »

Dzięki bardzo  Smile, muszę się porozglądać i pooglądać jak one w realu wyglądają .

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Styczeń 24, 2015, 08:45:40 »

U mnie trzmielina nie przekracza pół metra choć mam kilka różnych...tej rzekomo pnącej się na 8m w życiu nie widziałam na oczy Wink No i z reg piszą że ona wymaga ocieplania na zimę-na siatce to dość kłopotliwe...(powierzchnia).

Moja trzmielina ma około 3 m wysokości. Zapewne miała by więcej ale co roku przycinana, wyższej nie chcę.  Cool. Nigdy na zimę nie była okrywana  Smile.  Rośnie w słońcu .Pnie się po kratce.  Very Happy

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Styczeń 24, 2015, 11:09:46 »

Zeniu, to byłoby to, skoro się pnie i osiąga taką wysokość. Wiesz co to za odmiana? Muszę wiedzieć czego szukać  Smile.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Styczeń 26, 2015, 15:51:59 »

Sorry że dopiero odpowiadam.   Very Happy Mam trzmielinę Fortune'a 'Emerald Gaiety'.  Mam w kolorze zielonym a także żółtym.  Ważne przy posadzeniu młode sadzonki czymś podeprzeć ( kamień ) aby nie dotykały ziemi bo wtedy łatwo puszczają korzonki i zamiast w górę pną się po ziemi.  Cool

Anula2007
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Styczeń 26, 2015, 23:17:19 »

Bardzo cenna uwaga, dziękuję  Smile. Jak się ociepli, zacznę szukać.

Pozdrawia cieplutko
                           Anna;)
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: