Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Marzec 21, 2019, 00:23:46
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ratujmy nasze polskie wróble !!! cz.10  (Przeczytany 109238 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #600 : Grudzień 15, 2018, 17:54:12 »

U mnie śniegu brak,mrozu także .
Zaopatrzona jestem ale jeszcze nie dokarmiam,jest zielono więc muszą sobie na razie radzić Mad

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #601 : Grudzień 20, 2018, 00:45:32 »

Ja  nic  nie  dokarmiam,mrozu jeszcze  nie  ma poza  tym  wyjezdzam wiec  nie  bede  teraz  zaczynac karmienia  tylko dopiero po  powrocie.Male  przymrozki  beda  ale  bez sniegu.
 Grzecznie  sie  melduje Antosiu.Smile

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #602 : Grudzień 20, 2018, 08:26:58 »

U mnie śniegiem wszystko zasypane, temp. -7, zaczęłam dokarmianie bez zgody Antosia.  Smile

Pozdrawiam Ela
ANTOŚ 113
Aktywny
**

Koszalin - Strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #603 : Grudzień 23, 2018, 19:28:41 »

Jak obyczaj stary każe, według ojców naszej wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia w dzień Bożego Narodzenia.
 Niech ta gwiazdka betlejemska, która świeci nam o zmroku,
doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym 2019 Roku

Pamiętajcie Moje Kochane Karmicielki i Wszyscy Dokarmiacze,
 że każdy z Was może być
Świętym Mikołajem, Gwiazdorem , Śnieżynką  czy Aniołkiem
wystarczy tylko  trochę wysypanych w bezpiecznym miejscu bakalii, słonina, połówki jabłek, czy łuskany słonecznik a ktoś nie pójdzie spać głodny i może odwdzięczy się śpiewem na wiosnę i przez całe lato aż do późnej jesieni.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #604 : Styczeń 08, 2019, 03:34:39 »

Ja  zaczelam dokarmiac,tloku  nie  ma  bo ledwo  pare  stopni na minusie ale  niech sie  przyzwyczaja ze karma  jest.jeszcze  jablka musze powiesic.

Very Happy  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku  Wam zycze  Very Happy

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #605 : Styczeń 08, 2019, 09:59:09 »

Very Happy Ja również życzę Wszystkim drowia i szczęścia w Nowym Roku! Very Happy

Myślałam, że mam za dużo ziaren dla ptaków, ale chyba w okolicy niewiele osób karmi i będę musiała niedługo dokupić.

Najpierw sikory wyjadają słonecznik, a potem stado wróbi sprząta jasne ziarna rozsypane pod karmnikiem.

Kwiczołów coś nie widzę ostatnio, a zwykle było ich sporo.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #606 : Styczeń 08, 2019, 13:13:45 »

Przyznam szczerze, że zaczęłam karmić swoje towarzystwo w sobotę - bez sygnału od Antosia Rolling Eyes. Ale tak nas zasypało, że ptaki były bez szans na znalezienie pokarmu. Co prawda w niedzielę już było po śniegu i na dodatek przez całą sobotę i niedzielę nie przyleciał do karmnika ani jeden ptaszek  Smile, ale sezon otworzyłam.
Wczoraj nie mogłam obserwować karmników, bo byłam w pracy, ale wydaje mi się, że ziarna ubyło. Może ptaki się zorientowały, że stołówka została otworzona. A dzisiaj od rana znowu wali śnieg  Smile.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich karmicielek i karmicieli  Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
mama
Rezydent

« Odpowiedz #607 : Styczeń 08, 2019, 17:38:45 »

https://www.youtube.com/watch?v=F2X_795yyA4

Może się przyda taka instrukcja.

Barbara
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #608 : Styczeń 11, 2019, 01:07:38 »

Pewnie  ze sie  przyda.Dzieki
Gdzie  sie podziewa  Antos  Confused Tyle czasu   sie  nie odzywa  Sad Nie  zostawil  nas  przeciez??

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #609 : Styczeń 11, 2019, 01:44:04 »

Stołówka  otwarta......a wraz z nią rudy futrzany kibic pod drzewem ,rudzik po prostu.....
ANTOŚ 113
Aktywny
**

Koszalin - Strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #610 : Styczeń 13, 2019, 00:47:21 »

Jestem...jestem...
Ale szczerze Wam się przyznam, że to wszystko przez tą popapraną pogodę.
Już kilka razy szykowałem się do oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia dokarmiania naszych
kochanych " grubelków " i.... nastawała odwilż.
Teraz jest zupełnie to samo . Na wschodnich i południowych regionach naszego kochanego kraju
leży śnieg i nocami mrozi a w głębi kraju i na wschodzie oraz u mnie na środkowym wybrzeżu i północy leje całymi dniami a często nawet w nocy mamy dodatnie temperatury.

Moje Kochane Karmicielki i Wszyscy Dokarmiacze naszych skrzydlatych grubelków....
Oficjalnie wszem i wobec informuję i ogłaszam....
  D O K A R M I A J C I E  wg. zdrowego rozsądku...  i chwała Wam za to.Tam gdzie panują zimowe warunki,  bardzo słusznie, że rozpoczęliście dokarmianie.
Tam gdzie jest to co u mnie, dokarmiajcie z umiarem ale Wszyscy pamiętajcie o złotej regule
, ŻE ROZPOCZĘTEGO DOKARMIANIA NIE WOLNO PRZERYWAĆ aż do nastania warunków wiosennych.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #611 : Styczeń 13, 2019, 13:22:49 »

U nas śnieg,wiatr i mroźno od dwóch tygodni.O spacerach nie ma mowy.Ludzie w ciepłej,przytulnej  chacie,a sikoreczki cały dzień oblegają stołówkę.Czasem dla nich  błyśnie słonko. To zapasik  dla nich                                                              Menu= ziarna ,tłuszcz.Pozdrowienia z Lubelszczyzny.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #612 : Styczeń 13, 2019, 16:03:14 »

U mnie (Dolny Śląsk) znowu udwilż. Ale sypię do karmników, tylko trochę mniej - jak zaleca Antoś.
Perełko, właśnie miałam w ubiegłym tygodniu wybrać się do Lidla po takie same przysmaki, ale mi się nie udało dojechać. Podjadę po niedzieli, może jeszcze coś upoluję. Takie butelki zostały mi z poprzednich lat i ciągle je wykorzystuję na swoje ziarno. Tylko używam dużych, metalowych haczyków, bo te które są w zestawie są za małe i ciężko mi było je zawieszać na gałęzi.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #613 : Styczeń 13, 2019, 16:36:42 »

Moja buteleczka jakoś tak niefortunnie pękła  przy odkręcaniu ,ale że to nie duża kasa i praktyczna to jest nowa.Żarełka było dużo w Lidlu ,do wyboru do koloru.Ja swoją powiesiłam na sznurku ,ale metalowy haczyk to dobry i trwały patent.No może jeszcze daszek by się przydał jak pada śnieg i nie wisi pod zadaszeniem. Czasem patrzę jak =kolejeczka =sikorka po sikorce podlatuje i zabiera ziarno.Natomiast fajny widok jak na kuli albo słonince czy smalczyku siedzi ich kilka. Mój zestaw ziaren to orzechy ,pestki dyni ,czarny słonecznik ,słonecznik wyłuskany ,albo kupiony gotowy zestaw .Czasem mieszam wszystko w butelce.Sama nie wiem co lepsze ,taka siarczysta zima czy odwilż.Zima to jest ciężki czas dla mnie ,a katar to norma .......  
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #614 : Styczeń 13, 2019, 17:49:29 »

Witam Wszystkich. Na wschodzie czyli u mnie odwilż po mrozie i opadach śniegu . Karmnik wisi pod balkonem i tylko czasem zaglądają do niego sikorki. Ptaszków mało bo 8 kotów podwórkowych biega. I są nie przyzwyczajone że tu może być karmnik.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #615 : Styczeń 13, 2019, 19:02:29 »

Odnośnie lidlowych butelek  i mnie przekręcała się zakrętka,ale zacisnęłam na niej trytytytkę i trzyma.

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #616 : Styczeń 15, 2019, 08:41:45 »

Znajoma zrezygnowała wogóle z dokarmiania, bo po jej podwórku biegały koty. To zbyt duże niebezpieczeństwo dla ptaków. Mieszka w mieście, więc w innych miejscach, w dalszej okolicy, są karmniki. 

U mnie koty bardzo rzadko zaglądają.

Ja w dni cieplejsze też sypię mniej ziarna.

nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #617 : Styczeń 26, 2019, 08:06:41 »

Czekałam ze 3 dni na ptaszki, teraz przylatują sikorki i wrobelki,praktycznie na sam slonecznik,.
Któregoś dnia stałam w oknie po drugiej stronie domu i obserwowałam bażanta, w pewnym momencie zaczął chodzić wokół leszczyny co wydało mi się dziwne więc spojrzałam dokładniej a on za swoją panią już chodził.
I jeszcze widziałam sarnę biegnąca przez pole.
Miałam jeszcze możliwość zobaczenia dzięcioła zielonego, zrobiłam zdjęcia ale jest mało widoczny, siedział na czereśni.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #618 : Styczeń 26, 2019, 18:26:49 »

Zima na całego.Ptakom zafundowałam zestaw ziaren i dużą kulę.Jedna butelka wystarcza na trzy dni.
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #619 : Luty 27, 2019, 14:20:27 »

Jest!!! Rano wyszłam na dwór i słyszałam śpiew większej ilości ptaków i nie mogłam uwierzyć czy to na pewno skowronek? Musiałam posłuchać w internecie głosu żeby na pewno potwierdzić to co słyszałam rano i drugi raz przed chwilą.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #620 : Luty 27, 2019, 15:01:23 »

To chyba mamy wiosnę  Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #621 : Marzec 04, 2019, 15:41:01 »

Następna obserwacja z dzisiejszego dnia - leciały czajki w grupie 8-10 sztuk, są bardzo charakterystyczne w locie i nie da się ich pomylić. Więc tak idzie wiosna Smile
Słucham takiego pewnego programu leśnego i tam słuchacz powiedział o bocianach które leciały 2 marca w okolicach Kazimierza Dolnego. Uważam, że te bociany to były te które zostały na zimę.
nianka
Aktywny
**

« Odpowiedz #622 : Marzec 09, 2019, 15:11:33 »

Nie uwierzycie!!! Widziałam 2 bociany!!! Targał nimi wiatr niemiłosiernie. Pogoda okropna, wiatr i do tego deszcz.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #623 : Wczoraj o 07:26:46 »

Wczoraj moja Kicia przyniosła do domu mysikrólika  Surprised. Kręciłam się po kuchni i słyszałam, jak ona w przedpokoju rozrabia - jak to kot. Chwilę to trwało, więc poszłam zobaczyć co się dzieje. A podłoga w całym przedpokoju usiana jakimiś czarnymi paproszkami. Pomyślałam, że wydrapała podbitkę spod fotela, ale jak się bliżej przyjrzałam to zobaczyłam, że to są malutkie piórka. Kot kręcił się niespokojnie więc wywaliłam go do aresztu w garażu i zaczęłam szukać ofiary. No i znalazłam wciśniętego za buty wystraszonego, maleńkiego ptaszka. Myślałam, że to jakieś pisklę, choć czas na pisklęta jeszcze za wczesny. Ptaszek był wystraszony, ale wyglądał jakby był cały. Wyniosłam go do ogrodu i posadziłam w karmniku. Kot został w areszcie. Po kilku godzinach ptaszka już nie było, więc kot też został zwolniony. I za jakiś czas ja się patrzę, a pod drzwiami balkonowymi siedzi mój kot z tym samym ptaszkiem w pysku. No myślałam, że ją uduszę. Udało mi się zabrać jej ptaka. W tym czasie mój mąż już wrócił do domu i rozpoznał, że to mysikrólik - najmniejszy ptak Europy, pod ścisłą ochroną Sad . Uwinęłam ze starej podkoszulki gniazdko, wsadziłam do niego ptaszka, razem do kartonika, obok zakrętka od słoika z wodą i wyniosłam do garażu. Rano ptaszek żył, ale zostawiłam go jeszcze w tym kartonie. U nas w nocy był mróz i wszystko jest w szronie, więc pomyślałam, że spróbuję go wypuścić po południu. Nie wiem, czy bidulek ma jakieś szanse. Stracił dużo piór, pewnie był podduszony, może mieć jakieś obrażenia wewnętrzne. Ale żal mi się go zrobiło. Jest cudowny i taki maleńki. Może jednak się uda Smile.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #624 : Wczoraj o 13:26:13 »

Tak to jest a wychodzącymi kotami.
Moja ma areszt balkonowy,mimo dość słonecznej aury,bo na balkonie jeszcze żerują w karmniku sikorki.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #625 : Wczoraj o 17:46:15 »

Niestety nasz mysikrólik nie przeżył spotkania z Kicią Confused

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: