Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 17:54:16
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stara jabłoń z ogrodu syna...  (Przeczytany 1927 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
makosz11
Moderator Globalny

« : Sierpień 30, 2014, 09:08:12 »

Syn przysłał mi kilka zdjęć z ogrodu - starej jabłoni. Nie wie co jej jest, ja tym bardziej...owoce ma dobre bez zmian chorobowych. Ktoś doradzi jak pozbyć się tych porostów, czym opryskać bo podejrzewam, że przez kilkanaście lat drzewa w ogrodzie były pozostawione same sobie tak jak ogród - na pewno grasują na nich grzyby jak i porosty. Norweskie lato krótkie, ale może coś uda się jeszcze zadziałać zapobiegawczo.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Sierpień 30, 2014, 11:25:05 »

A jest potrzeba? Moja staruszka nie w Norwegii, a podobnie porośnięta porostami i od 15 lat nic z tym nie robię a ona ma się dobrze Smile
Z 2 pobytów w Norwegii i Szwecji zapamiętałam głównie to,że u nich wszystko jest porostami zapchane(przynajmniej bardziej na północy)-bo bardzo mi się to podobało Wink

marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Sierpień 30, 2014, 12:36:18 »

Podzielam zdanie Dagi , u mnie też jest stara jabłoń porośnięta mchem.
 Jak jest dobra i ma żywą koronę , bo nie pokazujesz w całości , to szkoda wycinać, tylko wykonać cięcie odmładzające i będzie mieć duże piękne owoce  Very Happy

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #3 : Sierpień 30, 2014, 17:05:07 »

Też nie wiem jak drzewo wygląda w całości, jak z koroną... postaram się przesłuchać dokładnie delikwenta...znaczy syna  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #4 : Sierpień 30, 2014, 17:32:26 »

Porosty świadczą o czystym środowisku. Im powietrze czystsze tym porosty okazalsze. W dobrym miejscu mieszka Twój delikwent ...znaczy, syn.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Sierpień 30, 2014, 20:30:12 »

Porosty drzewom ponoć nie szkodzą, czytałam nawet że to zdrowo dla drzewka jak mu broda z porostów urośnie Wink. W każdym razie, ja też nie zauważyłam żeby drzewom przeszkadzały, w przeciwieństwie do grzybów - huby i podobnych. Jak gałęzie zdrowe, nie ma huby ani innych paskud to chyba nie ma co panikować. Poodmładzać, może dokarmić wiosną i niech rośnie.

Lubię Norwegię, ładnie tam Smile.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: