Begonia (Begonia) cz.4

Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 17, 2018, 19:38:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Begonia (Begonia) cz.4  (Przeczytany 16396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #90 : Marzec 12, 2017, 11:52:40 »

Moja maculata ostatecznie odeszła w zaświaty. A taka była piękna  Sad

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #91 : Marzec 12, 2017, 13:54:32 »

Dorotko , została mi już ostatnia sadzonka więc trzymam ja dla Ciebie.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #92 : Marzec 12, 2017, 18:01:05 »

Iwonko, nie wiem jak Ci się odwdzięczę. Bardzo dziękuję  Razz.
Skontaktuję się jak się ociepli.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #93 : Czerwiec 01, 2017, 17:30:26 »

Sadzonka od Iwonki przyjechała do mnie już jakiś czas temu i na szczęście z tą idzie mi dużo lepiej Smile. Rośnie w jednej osłonce z begonią tamaya (od Irenki Razz)

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #94 : Czerwiec 01, 2017, 18:42:03 »

No proszę doczekałaś się, brawo Very Happy

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
Iren
Rezydent

« Odpowiedz #95 : Czerwiec 01, 2017, 19:40:12 »

Imponujące grochy Very Happy Smile

pozdrawiam - Irena
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #96 : Wrzesień 09, 2017, 06:17:32 »

Mam pytanie do posiadaczy begonii tamaya i maculata. Moje dwie pięknotki rosły całe lato na tarasie i wyrosły na prawdziwe krzaczory. Zaczynam powoli myśleć o sposobie ich przechowania przez zimę. Na pewno nie będę miała miejsca, żeby je przechować w takim stanie, jak są teraz. I teraz mam dwa pomysły. Jeden to taki, żeby je pościnać maksymalnie jak się da i przechować w cieple doniczki z takimi kikutkami, licząc na to, że powypuszczają nowe odnóżki i dodatkowo się zagęszczą. Czy może pobrać teraz nowe sadzonki (małe) i próbować je ukorzenić przez zimę.
Może ktoś przerabiał już ten temat?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #97 : Wrzesień 09, 2017, 07:38:43 »

Dorotko ,możesz ciąć i odnóżki od razu daj do wody.
Szybko puszczą korzonki ,w wodzie możesz spokojnie przetrzymać nawet całą zimę.
Moja Tamaya i macuata jeszcze w ogrodzie ,ale jak nie dziś to już po niedzieli też będę je zabierać do domu.
Jedną donicę już wniosłam - zeszłoroczna sadzonka ,niewielkich rozmiarów pokazała co potrafi przez lato.
Jest coś nie tak z siecią Orange - maja jakieś awarie i nie mogę przesłać zdjęć.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #98 : Wrzesień 09, 2017, 07:54:15 »

To pościnam dzisiaj. Jak wypuszczą korzenie to je powsadzam do ziemi, będą nawet ładniej w mieszkaniu wyglądały takie młode, niż to co by zostało po przycinaniu.
Obie rosły mi pięknie, może po południu uda mi się wstawić zdjęcie.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #99 : Wrzesień 09, 2017, 09:09:38 »

Moja taka była wiosną 

A taka jest teraz - już mnie przerosła  Smile Smile Smile

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #100 : Wrzesień 09, 2017, 09:16:36 »

O rety Very Happy
Coś Ty jej do picia dawała? Smile. A mnie się wydawało, że to moje są wielkie. Tylko u mnie rosną obie puszczone wolno. Malucata rośnie do góry, ale tamaya się przewiesza.
Zauważyłam, że te górne listki straciły kropki. Czy to ze względu np. na zmianę oświetlenia?
Napisz proszę, co to rośnie u stóp begonii na ostatnim zdjęciu.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
basia_styk
Aktywny
**

« Odpowiedz #101 : Wrzesień 09, 2017, 09:34:19 »

Jakież cudowne potwory! W jakim miejscu sobie stały w ogrodzie - półcień? Muszę pomyśleć o wakacjowaniu Tamayi w przyszłym roku, skoro przynosi to takie niesamowite efekty!

B.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #102 : Wrzesień 09, 2017, 09:35:19 »

Iwona, ale gigant Very Happy To już wiem, czemu moich nie wystawiam - w życiu bym ich potem nie upchnęła na stare miejscówki Smile
To na dole to też chyba begonia, i jeśli taka, o której myślę (i którą mam na razie w postaci 5-cm. ogryzka) to dobrze by ją było posadzić oddzielnie, bo ona sama w sobie w naprawdę potężny krzaczor wyrasta... Obsypana tymi drobniusimi kwiatkami wygląda zjawiskowo.

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #103 : Wrzesień 09, 2017, 10:48:53 »

doras basia_styk wszystko co wyniosłam stało ( i jeszcze stoi - o zgrozo) pod betonowym płotem ,ustawione w dużych kuwetach ,żeby co chwilę nie podlewać. Słońce miały od rana do godz.9 i po południu od 16ej.
początkowo podlewałam twardą kranówką do kuwet - zawsze stała woda , a później ponieważ lato było mokre - stały w deszczówce. Dosłownie chyba tylko 2 razy dolewałam wody jak kuwety były puste.
Basiu - to begonia  nie wiem jaka  Smile dostałam przed rokiem odnóżkę ,Tamaya jeszcze stoi i czeka na powrót do domu.Słońce ją przypiekło i ma nieciekawe listki , ale mam nadzieję że dojdzie do siebie. Jest jeszcze większa od tej ze zdjęcia.

marangai nazwy begonki z dołu muszę poszukać w mailach - dostałąm ją od znajomej  ,żeby zakryć brzydotę starej donicy z odzysku.Rozrosła się ładnie ,może zrobię szczepki i dam do osobnej donicy - tak jak piszesz.

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #104 : Wrzesień 09, 2017, 11:36:40 »

marangai Ta begonka o drobnych listkach to prawdopodobnie begonia fuchsioides.

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #105 : Wrzesień 09, 2017, 12:04:38 »

Iwona, dziękuję! Very Happy Zaraz jej zrobię fiszkę. Przyznam, że mnie urzekła. W ogóle naszło mnie ostatnio na begonie, zgroza...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #106 : Wrzesień 09, 2017, 12:19:17 »

Od razu ją wygooglowałam. Niesamowita Smile. U Ciebie Iwonko też kwitła latem tak obficie?

Moje wyglądają teraz tak:

Tamaya pokazywała kwiatki całe lato, ale dopiero teraz przy robieniu zdjęć zauważyłam, że i maculata coś knuje Smile

No i jak ją teraz wystrzyc Confused. Żal po prostu.

Iza, ja tez ostatnio mocno polubiłam begonie. Wypierają z mojego serca nawet fuksje Rolling Eyes
Nie mogę odżałować straconej bulwki begonii boliwijskiej, więc gdybyście kiedyś słyszały. że ktoś albo coś, to dajcie proszę znać.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #107 : Wrzesień 09, 2017, 19:30:06 »

Ta drobnolistna miala tylko kilka kwiatow.Ale to wina oświetlenia  - byla cala zasłonięta wysokimi  roślinami.Zero słońca. Muszę ją przyciąć i zrobić szczepki. Za rok będzie rosnąć jako samodzielna roślina.

Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #108 : Lipiec 14, 2018, 08:52:33 »

Znajoma prosiła, żeby jej kupić begonię (nasiona lub rośliny) o wielkich kwiatach kwitnące zimą. Nie tę bulwiastą. Ja się nie znam na takich begoniach. Czy ktoś wie gdzie tego szukać? Mogę jej kupić za granicą tylko nawet nie wiem jak szukać.
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #109 : Lipiec 14, 2018, 13:46:34 »

To chodzi o begonie zimowe (Begonia elatior)? Ja je często widuję w sklepach ogrodniczych, chociaż zwykle jesienią. Są też zimą w kwiaciarniach
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #110 : Lipiec 15, 2018, 23:47:24 »

Poszukałam. To ma być chyba jednak begonia bulwiasta, ale o ogromnych kwiatach, takich, jak tu: http://www.national-begonia-society.co.uk/Members%20Greenhouses/GH%20Images/N_GH_DC_07_Lg.jpg
Kwiaty są rzeczywiście imponujące. Tu przykład odmian: http://www.national-begonia-society.co.uk/Members%20Galleries/Mem%20Gal%20Derek%20Telford%201.htm
runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #111 : Sierpień 12, 2018, 22:26:35 »

Moją próbuję formować na drzewko  Cool

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: