Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 00:29:22
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie i prośba do użytkowników ROD o koszty mediów.  (Przeczytany 1899 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
koki
Rezydent

« : Sierpień 16, 2014, 15:28:54 »

Bardzo proszę użytkowników działek na terenach ROD o przybliżenie mi, kosztów ponoszonych za dostarczanie energii elektrycznej i wody.
Po konfrontacji z koleżanką z innego ROD okazuje się , że koszty u nas są zdecydowanie wyższe.
Na terenie jej ogrodu, stawka za energię elektryczną wraz z wliczoną w to opłatą przesyłową wynosi 0.56gr za kwh , na naszym 0.90gr + dość wysoka dodatkowa opłata za przesył. U nich za dostarczanie wody nic, u nas dodatkowa opłata.
Zanim cokolwiek się odezwę, wolałabym dysponować jakimś argumentem w rozmowie  Smile

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Sierpień 16, 2014, 16:36:19 »

Sama nie posiadam, ale zapytam koleżankę jak będzie wracała z działki. Przynosi mi po drodze jakieś dobra z jej ogródka to zapytam  Smile

koki
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Sierpień 16, 2014, 16:45:37 »

Dziękuję  Smile

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #3 : Sierpień 17, 2014, 00:15:24 »

Chciałam być mądra i odesłać Ciebie do strony naszego ROD - ale pozmieniali  Embarassed Mr. Green
Jednak i tak podam : http://www.rodcamping.pl/?page_id=26
Podają tylko ogólnie, bo wszystkie opłaty są ukryte w pozycji Opłata na rzecz ogrodu. Najpierw prąd - faktycznie chcą sporo.... u nas wychodzi ok. 0,60 gr plus stała opłata aktualnie chyba 6,50 /oświetlenie ogrodu itp./. Wszystko zależy od podpisanej umowy z energetyką.Za prąd płacę ok. 200 zł rocznie - mały hydrofor w piwniczce w upały chodzi często bo działkową wodą mogę podlać z biedą jedną rabatkę przez dzień.
Sprawa wody - w zasadzie niby nie płacimy bo mamy własny duży hydrofor z wodą nie nadającą się do celów spożywczych tylko do podlewania. Jednak co roku na jego naprawy wnosimy opłatę w granicach 20 zł..... a od tego roku dodatkowo  ok. 60 zł za wodę miejską - jest jeden kranik i można sobie brać do celów gospodarczych. Dla mnie to niesprawiedliwe, bo nie korzystam /za daleko i nie stołuję się na działce/, ale płacić ponoć muszę. W niektórych ROD-ach korzystają z miejskiej wody - tam dopiero są lamenty.... a jeszcze podrożały strasznie śmieci . Ogółem - opłaty są teraz baaaardzo wysokie i w zasadzie ogród powoli zalicza się do luksusu  Confused  Gdyby nie darmowa wiosenno-letnia i jesienna rehabilitacja to bym zrezygnowała. Zresztą i tak chyba to mnie czeka w przyszłości, bo ZUS na zachcianki nie daje  Smile
Nie wiem czy coś pomogłam  Confused

Pozdrawiam
Krysia
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #4 : Sierpień 17, 2014, 08:53:45 »

Ja płacę 126 zł. za 340 m działki w tym woda / prawie połowa tej kwoty to danina na rzecz zarządu okręgowego ROD /. Prądu nie mam podciągniętego, ale ci co mają płacą w/g podliczników, nie wiem ile. I jeszcze 40 zł. za prace społeczne na rzecz ogrodu / 8 godz. rocznie mamy pracować, na szczęście mogę za 4 dychy uwolnić się od tego obowiązku /.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: