Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 16, 2018, 22:32:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: naturalne sposoby na choroby(wirusy,grzyby,szkodniki)? znacie?  (Przeczytany 11758 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« : Listopad 11, 2010, 20:12:57 »

hej. jak już w temacie pisałam mam pytanie. jakie znacie domowe sposoby na choroby itp? wiem o cynamonie na rany i czosnku... tylko na co ten czosnek?

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #1 : Listopad 11, 2010, 20:53:43 »

Czosnek działa przeciwko chorobom grzybowym, ale trzeba go stosować zapobiegawczo.
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #2 : Listopad 11, 2010, 20:57:55 »

no, dzięki. to mamy 1 odp. macie coś jeszcze?

"Ratując jednego kota nie zmienisz świata. Za to zmienisz świat dla tego jednego kota. DAJ IM DRUGĄ SZANĘ. POZWÓL IM ŻYĆ" http://niekochane.org http://schronisko-katowice.eu/index.php
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2010, 14:42:10 »

napar z czosnku lub ze skrzypu na grzyby

wyciag z piołunu i pokrzywy na mszyce

tarczniki mozna usunąć przez przecieranie lisci spirytusem lub szarym mydłem tylko niewiem czy storczyki by to wytrzymały .. ;p

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Listopad 21, 2010, 20:01:34 »

Wytrzymaja,bo ja w ten sposob pozbywalam sie co prawda nie tarcznikow a welnowcow.Wodka lub denaturat rozrobiony delikatnie z woda.Lub jeszcze "provado"na szkodniki w sprayu(z tym,ze to juz nie naturalne)

obuwik1
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Listopad 21, 2010, 20:17:05 »

Biosept 33 SL - ogranicza występowanie grzybów, bakterii, mchów i wątrobowców.
cytrynek
Nowicjusz
*

Witam.

« Odpowiedz #6 : Listopad 21, 2010, 20:36:20 »

Mycie chorej rośliny ludwikiem (płyn do naczyń) .Robiłem to u fuksji i cała się połamała ,bo za mocno puściłem wodę . Sad

Kwiatki są tą wielką damą ,tą jedyną ,tą wybraną  ,która mów chcesz czy nie ,kochaj je.Pozdrawiam RAFAŁ
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #7 : Listopad 21, 2010, 20:38:26 »

Napar z cebuli - działa zapobiegawczo, przeciw Mszycom i Przędziorkom.
olci@
Nowicjusz
*

[*]

« Odpowiedz #8 : Listopad 23, 2010, 11:22:53 »

Co do provado, to jest faktycznie chemia i sama używałam. Teraz chcę się przerzucić na naturalne środki. Skoro jest taka możliwość...

justine
Nowicjusz
*

Pozdrawiam, Justyna

« Odpowiedz #9 : Październik 04, 2011, 19:10:46 »

Witajcie, ja wczoraj odwiedziłam blog, na którym wyczytałam informacje o cudownym oddziaływaniu wody utlenionej na układ korzeniowy hoi. Przeczytałam tam, że podlewanie roślin wodą z dodatkiem wody utlenionej (w odpowiednich proporcjach) uwalnia tlen w korzeniach, który powoduje lepszy rozwój korzeni i zabezpiecza je przed gniciem. To może i na inne roślinki, w tym storczyki, taka miksturka też działałaby w cudowny sposób?  Confused
Ale niech na ten temat wypowiedzą się znawcy, ja tego sposobu jeszcze nie sprawdzałam.
Jeśli ktoś sobie życzy podam link do w/w bloga.
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Październik 05, 2011, 00:28:37 »

H2O2 w glebie szybko rozpada się na wodę i aktywny jedno cząsteczkowy tlen który jest silnym utleniaczem. Zabija wszystko co żywe miedzy innymi patogeny. Może właśnie o to chodzi?
Podaj link do tego bloga, jestem skłonny przetestować na fiołkach  Mad

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Październik 05, 2011, 05:41:36 »

To blog naszej allegrowej niepolecanej Edyty Very Happy

justine
Nowicjusz
*

Pozdrawiam, Justyna

« Odpowiedz #12 : Październik 05, 2011, 18:11:46 »

Confused A o co chodzi z tym "niepolecanej"?
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Październik 05, 2011, 19:01:48 »

Jest o tym dość wątków na naszym forum. Wystarczy poszukać w dziale allegro. Smile

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Październik 05, 2011, 19:24:34 »

Stosował ktoś wode utlenioną ? w necie jest sporo bardzo sprzecznych informacji  Confused

Podaje adres strony z której korzystałem przy robieniu ekologicznych preparatów
http://www.flytrap.pl/choroby-i-szkodniki/13-biologiczna-ochrona-roslin

musze przyznac ze chyba działały, choroby grzybowe zaczely pojawiac sie doiero teraz  bo już nie robie oprysków od miesiaca

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Październik 07, 2011, 05:24:40 »

Ja bym potrzebowała coś na przędziorka, zaatakowały rośliny mojej teściowej, robiłam opryski już wszystkim (między innymi karate, magus) i nic Sad

nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Październik 07, 2011, 09:46:02 »

Do przemywania roślin gdy mają wełnowce/tarczniki/miseczniki - woda + płyn do naczyń /mydło + denaturat. Przemywać każdy liść nowym wacikiem, a także pędy, ogólnie wszystko.

Wywar chyba wody z czosnkiem to przeciwko chorobom grzybowym i pamiętam, że przeciwko mączniakowi chyba też, bo stosowałam.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
urtica
Nowicjusz
*

Czasami wystarcza promyk słońca ...

« Odpowiedz #17 : Luty 25, 2013, 21:12:29 »

Drodzy forumowicze:)
dostałam w prezencie storczyka, kwitnął pięknie i miał się dobrze, do czasu aż zauważyłam że został zaatakowany przez wełnowce ;( musiał je złapać gdzieś w sklepie, bo u mnie w domu wszystkie rośliny do tej pory były zdrowe. I tu mam do Was pytanie: zastosuję mu kurację z wody i denaturatu na pewno! Tylko czy mam mu uciąć pęd kwiatowy?? Pierwsze kwiaty już opadają, więc za kilka tygodni opadną wszystkie. Wełnowce żerują w dużych ilościach na kwiatach i pędzie. Przetrę listki i kwiaty, ale czy nie lepiej obciąć pęd??
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Luty 25, 2013, 23:52:09 »

Ja kiedyś w Biedronce kupiłam storczyka z dużą ilością nierozwiniętych pąków. Po przywizieniu do domu zauważyłam, że z pomiędzy pąków coś wystaje białego i to też właśnie były wełnowce. Na szczęście tylko kilka, więc usunęłam je po prostu mechanicznie i do dziś mam spokój, ale jeśli u Ciebie jest ich mnogość to nie wiem co poradzić Sad Może niech inni wypowiedzą się odnośnie obcięcia pędu. Szkoda żeby zmarnowały całą roślinę.

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Luty 26, 2013, 19:14:54 »

Też podpinam się pod pytanie o zwalczanie przędziorka. Rozpanoszył się na fuksji i nie mogę gada się pozbyć. Mad

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Luty 26, 2013, 20:08:54 »

Ja z przędziorkiem walczyłam naturalnymi sposobami, ale skończyło się tak, że zaczął pojawiać się także na innych storczykach. Najpierw pryskałam samą wodą, potem wodą z dodatkiem szarego mydła, następnie pocierałam ząbkiem czosnku i porażka. Więc potraktowałam go dwa razy Magusem i jak na razie szkodnik chyba odpuścił.

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
urtica
Nowicjusz
*

Czasami wystarcza promyk słońca ...

« Odpowiedz #21 : Luty 27, 2013, 19:54:44 »

Zrobiłam tak: kwiaty zaczęły już przekwitać więc odważyłam się obciąć pęd, a liście przemyłam obficie miksturą z denaturatu, płynu do naczyń i letniej wody. Mam nadzieję że wytępiłam te pasożyty:)
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Kwiecień 05, 2013, 21:20:12 »

Witam.
Woda utleniona powinna działać na grzyby. One są wrażliwe na tlen. Tylko czy to nie szkodzi korzeniom?

Ja walczyłam z przędziorkami na hibiskusach i granatach.
Zwyciężyłam stosując częsty prysznic ( hibiskusy) i pilnie je przeglądałam. Fakt, że bardzo szybko podjęłam kroki. Póki co przędziorków nie ma.
A granaty w akcie desperacji przemyłam wodą płynem do mycia naczyń. Nie były zachwycone, bo pogubiły niektóre liście- zżółkły, ale teraz są zdrowe.

A na grzyby -wietrzyć i usuwać zarażone liście. I patrzeć dokładnie Smile ( niestety na grzyby storczyka nie mam "naturalnego" pomysłu...)

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: