Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 08:23:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytań 101 - przebarwienia, przędziorki, pałeczki nawozowe agrecol i inne  (Przeczytany 1680 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Setsuko
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 06, 2014, 18:19:07 »

Mam kilka pytań co do Falaenopsisów, jestem dość początkująca i nie wiem zbyt wiele.

1. Czy mogę coś zrobić by pędy po przekwitnięciu nie usychały? Mam już dwa takie badylki sterczące, zaraz następny pewnie będzie, bo właśnie przekwitł. Nowy pęd już rośnie.
2. Czy aby pozbyć się przędziorków wystarczy zwiększyć wilgotność? Kupiłam wczoraj nowego storczyka i dziś dorwałam na nim jakiegoś skurczybyka, został bez skrupułów rozgnieciony. Nie mam pewności, czy to na pewno to, innych oznak ich obecności nie ma, tylko takie pojedyncze niteczki na liściach. Zapobiegawczo oba - stary i nowy - zostały spryskane wodą.
3. Czy stosuje ktoś pałeczki agrecol? Gdzieś czytałam, że nawozu tej firmy, który dolewa się do wody, lepiej dawać tylko pół zalecanej dawki. A tu ma ktoś jakieś zdanie?
4. Czy mrówki mogą zaszkodzić storczykom?
5. Co powoduje takie, jakby brązowofioletowe przebarwienia po spodniej stronie liści? Zaniepokoiłam się bo nowy ma takie pół liścia i przy brzegach. Stary też miał, ale mniej, kiedy wczoraj chciałam zrobić tym plamom zdjęcie to zauważyłam, że znikły. No i nie wiem co ma na to wpływ - nowe stanowisko, przekwitanie, czy może to niewyjaśnione, lecz nieszkodliwe zjawisko?
Wygląda to mniej więcej tak.

No cóż, do 101 pytań trochę zabrakło, ale na pewno coś sobie przypomnę Razz
Wybaczcie, jeśli na forum znajdują się już odpowiedzi na takie pytania, ale ja zbyt leniwa, żeby poszukać.

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2014, 18:39:38 »

Obawiam się,że w szukaniu odpowiedzi nikt Cię nie wyręczy.
Należałoby najpierw poczytać co o storczykach jest na naszym forum,a dopiero póżniej w razie niejasności,dopytać.

goll
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 06, 2014, 20:17:04 »

Przędziorek nie jest tak "wielki",żeby go rozgniatać,jest malutki, to był jakiś inny "gad".
Na przekwitłe pędy nie ma recepty, albo kwitną powtórnie, albo zasychają.Można je próbować przyciąć nad trzecim oczkiem.
A jaki kontakt mają mrówki ze storczykami?Masz je w domu?
Mrówki zbierają słodki nektar wydzielany przez mszyce,na ogół roślinom nie szkodzą, chyba,że sobie w doniczce mrowisko zainstalują.

justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2014, 21:59:25 »

Sprawdź czy te robactwo co znalazłaś na storczyku to nie wełnowce czasem. Bo jeśli to one, to grubsza sprawa. Przędziorki są mikroskopijne.

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2014, 11:11:21 »

Mrówki spacerują po parapecie, wprawdzie storczyk już tam nie stoi, ale wolałam się upewnić. Wełnowiec to na pewno nie był, może po prostu jakiś mały pajączek się przypałętał.

Doczytałam się też, że takowe przebarwienia mogą być powodowane zbyt małym lub zbyt dużym nasłonecznienie, co by wyjaśniało zniknięcie ich po przestawieniu storczyka w bardziej zacienione miejsce. Albo jak storczyk ma ciemne kwiaty, to też mu się tak zdarza, co by wyjaśniało drugi przypadek, bo nowy ciemno fioletowy jest.

Za to zauważyłam inny problem, mianowicie uschnięte, czarne korzonki.

No i jeden przyschnięty i poczerniały na końcu korzeń wystający poza doniczkę, po namoczeniu zrobił się do połowy różowy.

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: