Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 04:14:00
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szukam śliwy z dzieciństwa  (Przeczytany 2199 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lilithbb
Rezydent

« : Maj 13, 2014, 18:58:53 »

Może ktoś odgadnie jaka to odmiana. Zawsze mówiłam na nią miodowa bo była bardzo słodka.
Nie owocowała obficie. Drzewo wyrastało wysoko. Gdy owoce dojrzały zlatywało się dużo pszczół.
Śliwki były małe, rosły pojedynczo, kolor miodowy, smak miodowy. Charakteryzowały się pękającą skórką - te popękane były najsłodsze. Ktoś coś podpowie? Smile

Herbatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Maj 13, 2014, 20:29:33 »

Czy chodzi Ci o mirabelkę?
A może z tych większych - renkloda ulena.

Pozdrawiam i zapraszam.
Parapetówka u Herbatki - aktualny teleport.
nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2014, 07:37:14 »

Mirabelka lub ałycza, niekiedy uważane, za jedno i to samo, a w rzeczywistości 2 różne śliwy.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maj 14, 2014, 08:01:42 »

Moim zdaniem też renkloda  Smile U mojego teścia w starym sadzie jest jeszcze jedna taka śliwa, oczywiście sad stary, nie kropiony, śliwy trafiają się robaczywe, ale jak wyszuka się bez robaka to smak obłędny. Sok cieknie po brodzie i ten cukier osadzający się na języku  Very Happy Pycha  Very Happy

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Maj 14, 2014, 08:05:13 »

Też bym stawiałą na Ulenę. Jedyne co mi się nie zgadza to to, że ona owocuje raczej obficie i owoce wcale nie sa małe  Smile.

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Maj 14, 2014, 08:10:20 »

U mojego teścia z tego zapyziałego sadu są małe  Wink bo chyba takie już z deka zdziczałe  Smile

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maj 14, 2014, 12:26:32 »

Pamiętam że drzewo było duże jak jabłoń, śliwki były małe  wielkości łyżeczki. Najbardziej charakterystyczna cecha to ta pękająca skórka, wszystkie dojrzałe były popękane. Owocowanie było skąpe.
Do mirabelki nie pasuje kolor, był bardziej miodowy niż żółty.

Zuza
Aktywny
**

WARSZAWA

« Odpowiedz #7 : Październik 03, 2014, 02:07:00 »

Renkloda lub ulena. One są bardzo podobne. Stare drzewo już zdziczało i nie jest w stanie dać dużych owoców.

Gdyby tak chociaż jeszcze 1 parapecik, potem pewnie następny i następny....
                                                                                                                 Pozdrawiam - ZUZKA Wink
Wiec chodź pomaluj mój świat... Zuza
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: