Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:21:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skalniak  (Przeczytany 2504 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tut
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 14, 2014, 16:01:35 »

Planuję zrobić sobie skalniak na działce, ale nie wiem jakie roślinki wybrać i liczę na Waszą pomoc. Skalniak będzie cały dzień nasłoneczniony, więc trzeba się zastanowić nad wyborem roślinek. Strasznie podobają mi się sasanki i tzw. lwie paszcze (nie wiem jak fachowo się zwą). Czy będą się one nadawać na pełne słońce? Jakie jeszcze roślinki kwitnące mogę posadzić? Najchętniej roślinki wieloroczne bym widziała, ale ewentualnie na jakieś jednoroczne też. Czekam na rady  Smile
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2014, 16:16:45 »

Sasanki i lwie paszcze,jak najbardziej się nadają.
Do tego wszelkiego rodzaju rozchodniki,rojniki,żurawki.
Musisz poczytać i wybrać co Ci się będzie podobało.

Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2014, 22:39:37 »

Sasanki zdecydowanie tak, lwie paszcze jakoś nie pasują mi na skalniak, poza tym są jednoroczne Wink. Ze skalniaczków, które ja uprawiam i uprawiałam to mogę Ci polecić bardzo bardzo Wink Płomyki szydlaste, jest wiele kolorów, jak kwitną to jest jedna chmurka kwiatów, nie widać liści... Z innych Żagwiny, Lewizje-coś pięknego!,Gęsiówki, Dąbrówka rozłogowa- poza podstawową formą są też takie o kolorowych liściach, Goździk pierzasty-pięknie pachnie, Goź. kropkowany i siny, Skalnica Arendsa- szybko się rozrasta, wygląda uroczo jak kwitnie, Rogownica o srebrnych liściach- rośnie jak głupia Wink trzeba bardzo pilnować, żeby nie zagłuszyła innych, wolniej rozrastających się skalniaków, Dzwonek karpacki, ozdobny głównie z liści- Czyściec wełnisty, Pierwiosnki, Macierzanki- szczególnie fajna jest cytrynowa o liściach variegata- co za zapach! Miałam też Zawciąg nadmorski w kolorze różowym i białym i Cieszyniankę, ale po kilku sezonach zaginęły. Razz Mam też miniaturowego iglaka płożącego, jak kupiłam działkę to już sobie tam rósł, ale najprawdopodobniej jest to Jałowiec rozesłany odmiany ''Nana'' O Rozchodnikach i Rojnikach to nie będe pisać, bo wiadomo że obowiązkowo.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2014, 22:49:28 »

Kamyczku,masz może zdjęcie macierzanki cytrynowej?Kwitnie na różowo?
Rogownicy bym nie polecała,za szybko się rozrasta na skalniaku,trzymam ją w donicy,by się nie rozłaziła.

Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 14, 2014, 23:24:57 »

Cytrynowej teraz nie mam, na swojej działce mam dwie zwykłe Macierzanki, musiałabym zobaczyć na mojej poprzedniej działce, znaczy rodziców Razz czy mają ją jeszcze. Z Rogownicą masz racje, to dobra roślina w przypadku, gdy ktoś szybko chce zakryć jakiś nieładny fragment, ale po kilku latach ta roślinka nie jest już taka ładna, wyciąga się i brązowieje (drewnieje?) od środka, robi się taki ''wiecheć''. Wink
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2014, 07:25:45 »

Zdecydowanie sukulenty skalniakowe np. rojniki i rozchodniki. A poza tym... No właśnie, tego jest tyle, że nie wiem co Ci poradzić. Na pewno niskie bylinki, najlepiej kwitnące albo o ozdobnych liściach.
Zobacz co jest dostępne w sklepach w Twojej okolicy. U mnie na placu targowym jest prawie wszystko.

tut
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2014, 15:22:57 »

Na chwilę obecną nastąpiła zmiana planów i skalniaka nie będzie. Będzie niski płotek. Nadal zastanawiam się nad kompozycją, żeby to miało ręce i nogi.
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2014, 15:33:56 »

Aha. To szkoda. Bo co skalniak, to skalniak.  Smile

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2014, 16:42:10 »

Jak ma mieć ręce i nogi,to tylko skalniak. Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj