Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 11:14:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cytryna jak przywrócić ją do życia  (Przeczytany 2276 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jgawelda
Nowicjusz
*

« : Marzec 22, 2014, 18:55:17 »

Kupiłam cytrynę skierniewicką za grosze. Wiadomo, nie oczekiwałam cudów,ale jednej cytryny się doczekałam Smile Smile. problem pojawia się taki,iż nie wypuszcza nowych liści, kwiatków miała dużo,ale wszystkie zrzuciła. Co zrobić, aby wreszcie zaczęła rosnąć?  Smile
kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2014, 19:37:17 »

Cytrusy to wolno rosnące rośliny więc musisz się uzbroić w cierpliwość. Idzie wiosna więc myślę, że niedługo zacznie wypuszczać nowe przyrosty.
Ty marudzisz, że Ci nie rośnie ja z kolei "płaczę", że nie chcą mi zakwitnąć.
Jakiegoś nawozu używasz?

jgawelda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 22, 2014, 20:48:30 »

Stosuję nawóz firmy AGRECOL Smile Prawda jest taka,że używam go mało kiedy... staram się raz na miesiąc,ale w rzeczywistość wygląda inaczej.  Gdzieś czytałam,że cytryna nie wymaga nawożenia, nie wiem czy to prawda Smile
kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Marzec 22, 2014, 21:33:54 »

Jak pisałam wcześniej cytrusy to rośliny wolno rosnące i one czasami tak mają, że zamiast puszczać listki to kwitną jak szalone Wink

klakierowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Lipiec 29, 2014, 17:22:31 »

Dostałam niedawno piękną, zdrową cytrynę z jednym, dość dużym owocem - niestety owoc opadł Sad Szczerze napisze, że dużo bardziej zależy mi na kwiatach niż na owocach, gdyż uwielbiam ten cudny zapach Smile

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2014, 11:32:53 »

U mnie dopiero po prawie 3 kwartałach zaczęła rosnąć. Teraz siedzi na balkonie w słońcu, codziennie podlewana i często nawożona. Zaczyna mieć ładne nowe przyrosty. Poczekaj cierpliwie, musi się zaklimatyzować.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: