Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 16:42:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co się dzieje?  (Przeczytany 2097 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Azrael
Nowicjusz
*

« : Luty 20, 2014, 18:30:29 »

Witam!
Mam pytanie odnośnie jednego z moich storczyków. od kilku miesięcy zaczął się pięknie rozwijać wyrósł mu nowy pęd, korzenie i wypuścił pączki. Ale od jakiegoś czasu pączki zaczęły lekko żółknąć (mimo to rozkwitły),a część spadło, liście zrobiły się dłuższe i pomarszczone, w dotyku są lodowate. Nie wiem co się dzieje. Storczyki stoją na południowym parapecie, pod sobą mają grzejnik, oraz mam w oknach żaluzje, chociaż ostatnio nie było potrzeby.
Dodaje kilka zdjęć.
Co mam zrobić?

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #1 : Luty 20, 2014, 21:09:20 »

Może za rzadko podlewasz. Liście wskazują na odwodnienie (z opisu) choć równie dobrze może to być dodatkowo zawianie. Przydałyby się bardziej szczegółowe zdjęcia korzeni i liści oraz więcej informacji o uprawie (temp. otoczenia i jak często podlewasz i w jaki sposób, jaką wodą, czym i jak często nawozisz itp.) Dopiero wtedy łatwiej dać trafną diagnozę. Smile

Azrael
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Luty 21, 2014, 20:46:44 »

Podlewam co tydzień tak że zamaczam całą doniczkę w wodzie tak na ok. 15 min, lub po prostu zraszam korzenie spryskiwaczem.Co do nawożenia to mają włożone do kory bądź keramzytu (rosną mi 2 w korze i jeden w keramzycie) 2 pałeczki do storczyków, nie pamiętam co się dokładnie tam znajduje bo już wyrzuciłam opakowanie. Temperatura w mnie w pokoju to gdzieś od 15-20 stopni. Posiadam również 2 papugi które raz dobrały się do brzegu liścia, co widać na zdjęciu, ale już są bezpieczne. Korzenie są w dobrym stanie, a co do przewiania to czasami jest otwierany balkon ale to na chwilę, więc to chyba nie z tego powodu,ponieważ on stoi najdalej.
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Luty 21, 2014, 21:07:20 »

Azrael, wyrzuć ten nawóz a keramzyt i roślinę bardzo dokładnie wypłucz. Keramzyt to możesz nawet przez kilka nocy wymoczyć w codziennie zmienianej wodzie destylowanej. Twoja roślina choć ma mokry keramzyt to nie jest w stanie pobrać wody tak samo jak Ty nie napijesz się wodą z oceanu - ciśnienie osmotyczne nie pozwoli. Do czasu gdy roślinie się poprawi spryskuj ją codziennie  nawet 2-3 razy wodą destylowaną. Liście też chłoną wodę.
Z tymi w korze zrób to samo. Kora ma większą pojemność i więcej nawozu wchłonie ale w końcu będziesz miała taki sam kłopot.
Nawóz w bardzo małych ilościach stosuj tylko wtedy gdy wyrastają nowe liście. Poza tym czasem czysta woda będzie zdrowsza.

Marek
Azrael
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2014, 18:48:59 »

A to jest jakaś choroba czy to od tego nawozu?
I czy koniecznie musi to być woda destylowana czy może być z kranu (mieszkam na wsi nie w mieście, wiec ta woda nadaje się do picia nawet prosto z kranu).
I jaki nawóz polecasz?
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2014, 19:15:57 »

Ta choroba nazywa się susza fizjologiczna. W otoczeniu jest woda ale jej potencjał osmotyczny jest tak wysoki, że roślina nie jest w stanie jej pobrać. W takich warunkach storczyki radzą sobie przez jakiś czas bo mają zdolność pobierania wody z powietrza przez liście. Stopniowo zamierają im korzenie. Jeżeli stężenie soli w podłożu jest bardzo duże to zamierają jednocześnie w kilka dni. Ale zimą gdy mamy suche powietrze nie dają rady. Wtedy widać takie objawy jak u Ciebie. Jak nie masz destylowanej zbieraj deszczówkę. Jak (jeżeli) roślina wydobrzeje to kranówka pewnie będzie wystarczająca.
Nawozu ma być mało i tylko wtedy gdy roślina rośnie. Przed każdym nawożeniem roślinę trzeba wymoczyć a podłoże wypłukać. Lepiej nie nawozić wcale jak dać za dużo.

Marek
Azrael
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Luty 28, 2014, 17:57:50 »

Aha dziękuję za pomoc Smile Będę starała się go odratować.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: