Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 23, 2019, 10:09:09
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kobea pnąca (Cobaea scandens) - cz.2  (Przeczytany 45789 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #240 : Luty 14, 2016, 11:33:14 »

wyrak zdjęcie było ,tylko z wstawieniem go troszkę kiepsko.
Chroniczny brak czasu.Chyba się nie potrafię właściwie zorganizować.

Passiflora Alata

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #241 : Luty 14, 2016, 18:12:52 »

Ale passiflora to raczej nie jest kobea  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #242 : Luty 14, 2016, 19:08:47 »

Jagódko ,oczywiście ,że nie.Ale ,że jedna i druga to pnącza więc totalnie mnie zaplątały. Czytałam o kobei a myślami byłam przy passiflorze. Smile Smile Smile I namotałam w wątku.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #243 : Sierpień 31, 2016, 13:20:02 »

Zastanawiam się już nad przyszłorocznymi roślinami na balkon. Kobea mi się wydaje najwłaściwsza, ale martwię się, że może bardzo obrodzić w liscie, a mało kwitnąć. Takie niestety rośliny widuję na osiedlu. Czy można ją jakos wspomóc, by kwitła obficie?

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #244 : Sierpień 31, 2016, 15:27:36 »

Wysączyła 2 l Humvitu - dodatkowo - na przemian z nawozem do roślin kwitnących i...kwitnie skąpo, ale zauważyłam, że dopiero teraz, wrześniowych kwiatów będzie kilka może z 10...Fakt, masy zielonej multum więc i kwiatów powinno być sporo, niestety. Południowo zachodnia wystawa nie jest chyba dla kobei - poprzednia wschodnia gdzie słońce zmykało w okolicy południa i roślina była w cieniu widocznie dawało wytchnienie - kwitła bardziej obficie. Poza tym donicę zabezpieczałam przed słońcem bo ziemia w niej była bardziej niż ciepła, a roślina wyraźnie dawała znać, że mdleje. Reagowała jak przed laty moje fuksje - nie tylko wschód słońca musiały spędzać w pokoju - mąż wystawiał rośliny dopiero po dwunastej gdy na balkonie nie było słońca.
Gdzieś na FF widziałam kobeę bardzo wysoko pod balkonem sąsiada w cieniu, kwitnącą wzorcowo...może ktoś jeszcze pokaże jeżeli ma na balkonie lub w ogrodzie jak kwitnie obecnie. Ja w każdym razie nie będę znęcała się kolejnej wiosny na tej roślince  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #245 : Sierpień 31, 2016, 20:34:06 »

No to ja w takim razie chyba też nie Smile Pozastanawiam się nad innymi pnączami.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #246 : Wrzesień 02, 2016, 13:43:53 »

Raz miałam kobeę. Na kracie skierowanej w stronę południową, gdzie słońce miała od ok. 14 do 19 miała dużo kwiatów i kwitła już w czerwcu. Z tym, że była to odmiana biała a nie fioletowa. Może ma to znaczenie, nie wiem. Donicę miała dużą - ok. 40 wys i 50 szer.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #247 : Wrzesień 02, 2016, 13:47:11 »

Hm. U mnie jest zachÓd. Słońce też jakOś chyba od 14:00 do oporu. Sama już nie wiem. ...

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #248 : Wrzesień 02, 2016, 13:50:57 »

U mnie balkon też na zachód. Stała na ścianie skierowanej na południe. Co jakieś 10 cm był kwiatek. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz jak będzie rosła u Ciebie.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #249 : Wrzesień 02, 2016, 15:20:16 »

Niby tak. Ale wiesz,widmo straconego sezonu trochę ciąży,zwłaszcza gdy dysponuje się metrem kwadratowym balkonu i każda miejscówka jest na wagę zlota. Wink

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #250 : Wrzesień 02, 2016, 18:53:41 »

Kwitnie...

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #251 : Wrzesień 02, 2016, 20:26:59 »

Ale ładnie Smile

iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #252 : Wrzesień 09, 2016, 13:02:48 »

Kwiaty to one maja przecudne.
Ja w tym  roku nie wysiałam nasionek i teraz żałuję.

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #253 : Wrzesień 12, 2016, 17:07:11 »

Wspaniała  Very Happy I nawet liście ma piękne. A czy ona zaczyna na biało, a potem fioletowieje, czy wysiałaś dwa kolory?

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #254 : Wrzesień 12, 2016, 19:36:17 »

Nasionka kupiłam osobno - białej i fioletowej . Dzisiaj własnie zakończyła żywot bo od dołu już bardzo wyłysiała i nie było nowych pąków. Na zdjęciu powyżej ostatnie kwiaty w tym roku.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #255 : Wrzesień 16, 2016, 09:04:25 »

A duża miała doniczkę Jagódko? Pytam, bo bardzo wcześnie się skończyła. Potrafi być piękna i kwitnąć do zimy.
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #256 : Wrzesień 16, 2016, 10:10:58 »

Donica wys.30cm, średnica wewn.35 cm. Na dnie była 5 cm warstwa keramzytu i jak wyjęłam roślinę to był  zbity kłąb korzeni jak kamień..Z trudem wycinałam korzenie bo obrosły keramzyt i jeszcze teraz suszę we wiaderku by odzyskać kamyki. Powybieram z tych wysuszonych korzeni ,wyparzę gotowaną wodą, wysuszę i będą do zużycia w przyszłym sezonie. Miejsce na tym mini balkonie na kobee w miarę dobre, ale stanowczo za dużo wiatru i słońca. Na poprzednim balkonie warunki hodowania opisałam w poście 244. Ja czasami miałam kwiaty jeszcze w listopadzie gdy roślinka rosła wewnątrz oszklonego balkonu, ale tutaj warunki odmienne ,sama natura  Smile To bardzo efektowne pnącze z pięknymi kwiatami ale chyba nie ma mój obecny balkon.

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #257 : Lipiec 23, 2019, 22:45:40 »

Narazie dwa pączki  Confused :

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #258 : Sierpień 03, 2019, 20:55:10 »

Już niedługo..  Cool

littlebee4magda
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #259 : Sierpień 19, 2019, 21:44:26 »

Kwiatków jeszcze niewiele, za to ładnie zarasta płotek i pączków ma sporo:

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #260 : Sierpień 20, 2019, 08:57:41 »

Jaka piękna i dorodna  Very Happy Kobee zawsze mi się podobały ale ja nie mam na co ich puścić, wszelkie wolne fragmenty płotu są już wyłącznie w miejscach absolutnie jałowych.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #261 : Sierpień 20, 2019, 14:16:26 »

Piękna roślina i piękne zdjęcia Very Happy Ja już dawno dałam sobie spokój z kobeą, warunki na moim balkonie nie dla niej Cool

Pozdrawiam,
Basia
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #262 : Sierpień 20, 2019, 21:37:12 »

Pięknie zarosło   Very Happy  Kobea ma piękne kwiaty ale wymaga wczesnego siana i trzeba mieć miejsce by odchować sadzonki.Ja na tym balkonie tez miałam ale kwiatów było niewiele. Dla mnie ciekawsze i bardziej samoobsługowe są wilce tym bardziej, że jest coraz więcej odmian tej roślinki. Widziałam w necie nawet odmianę pierzastą.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: