Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 17:40:37
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kobea pnąca (Cobaea scandens) - cz.2  (Przeczytany 46377 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ala
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Czerwiec 29, 2010, 09:23:52 »

Witam serdecznie wszystkich miłośników kwiatów.W tym roku posiałam kobee 16.02.Po 8 dniach zaczęła mi kiełkować .Nie moczyłam nasion,na rozsadniku który przykryłam folią i postawiłam na podłodze pod grzejnikiem . Na dzień stawiałam przy balkonie też na podłodze. Później po wykiełkowaniu przesadziłam je do malutkich doniczek i gdzieś po 2 tygodniach zaczęłam podlewać bardzo rozrzedzonym nawozem z gnojówki.Rosły mi jak szalone.Pod koniec kwietnia miały już prawie 2 metry.Po zimnej zośce wyniosłam je na balkon.Zapomniałam dodać,że na początku kwietnia posadziłam 2 kobee białe i 1 niebieską do pojemnika stałego 30x30x30.Na spód pojemnika wymieszałam krowiak z ziemią do pelargonii i żelfiksem.Następnie wsypałam ziemię i posadziłam kobcię.Po 2 tygodniach też zaczęłam podlewać gnojówką.Pod koniec maja włożyłam pałeczki nawozowe do begonii(z magnezem)po 2 na 1 kobee i jakie było moje zdziwienie kiedy 16.06 zauważyłam pierwsze zalążki kwiatu kobery białej.Dziś mają już ok 2-3 cm i pewnie niedługo się rozwiną.Niestety na razie będę się cieszyła tylko białą bo na niebieskiej nic nie widzę.Donica stoi na wschodnim balkonie i jest praktycznie w cieniu.
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #31 : Czerwiec 29, 2010, 09:30:56 »

U mnie też tylko kobea biała ma pąki

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #32 : Czerwiec 29, 2010, 15:10:22 »

U mnie pwenie nie zakwitnie wcale. Za późno wysiałam i chyba ma za małe doniczki. Ale że to dopiero pierwszy raz, to  i tak się cieszę, z tego co mi wyrosło Smile

Pozdrawiam,
Basia
stef63
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Czerwiec 29, 2010, 19:02:27 »

Też mam kobee w tym roku pierwszy raz.
Kupiłam sadzonkę za 5 zł i przez ponad miesiąc od wsadzenia nie urosła nawet o milimetr, a liście na końcach robiły się brązowe.
Dopiero jakieś dwa tygodnie temu zaczęła rosnąc.
Nowe liście wyglądają na zdrowe - są ładne, zielone.

W przyszłym roku sama wysieję.

Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Lipiec 24, 2010, 14:56:20 »

Pierwsze kwiaty  Idea Idea Idea

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #35 : Lipiec 27, 2010, 14:38:17 »

Szymka, gratulacje  Very Happy  Moja nie zakwitnie w tym roku. Po pierwsze za późno wysiałam. Po drugie wydaje mi się, że mam za wietrzny balkon. Nawet wilec nie chce mi kwitnąć, a lobelia wygląda jak po katakliźmie  Sad
Ale za to oglądam sobie zdjęcia Twojego balkonu i się zachwycam  Very Happy Jeszcze raz gratuluję  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #36 : Lipiec 27, 2010, 20:41:01 »

Szymko, śliczna te Twoja kobea!  Very Happy Chyba spróbuję znowu w przyszłym roku...  Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Lipiec 27, 2010, 20:43:26 »

Zarosła mi cały balkon i ma mnóstwo pąków. W przyszłym roku rezygnuję z chmielu japońskiego na rzecz kobei.

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Sierpień 25, 2010, 19:22:08 »

Jak wasze kobee? Mojej żółkną i podsychają już liście i nie wygląda to estetycznie. Ale ładnie za to kwitnie  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #39 : Sierpień 25, 2010, 20:32:34 »

Moja fioletowa dostała jakiejś zarazy, pąków nie ma. Biała miała już pąki, ale nie rozwinęła ich tak jak Twoja fioletowa. Już się wyleczyłam z uprawy tej rośliny  Confused

Tifa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Sierpień 25, 2010, 21:14:38 »

Cieszę się, że znalazłam miłośniczki tej pięknej rośliny!Wysiałam 12 sztuk, białe wzeszły wszystkie - 6 szt, fioletowe 4, ale po przesadzeniu na balkon część się zmarnowała i rosną 2 białe i dwie fioletowe. Białe kwitną, fioletki jeszcze nie i maja mniej paków. Rosną pięknie!, w normalnych, niezbyt głębokich skrzynkach balkonowych.Bardzo lubię tę roślinę. Ona wspaniale pnie się po murze, ale duży wiatr ją strąca. Pięknie wygląda jesienią, kiedy liście bordowieją.
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #41 : Wrzesień 16, 2010, 12:59:08 »

Piękna niezaprzeczalnie. Niestety tego lata nie zdąży nacieszyć oczu.  Sad

Niebieska w powijakach.

Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #42 : Wrzesień 16, 2010, 13:17:13 »

Moje niestety nie kwitną a już mizernieją Sad  za późno może wysiałam.

bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #43 : Wrzesień 16, 2010, 13:20:22 »

Sirga to lato było za późno. Moje wysiane wcześnie, a tylko na te dwa kwiaty popatrzę bo już zimno i nic więcej nie urośnie.  Confused

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #44 : Wrzesień 16, 2010, 15:00:37 »

Siałam dwa razy i klapa  Sad
W przyszłym roku kupię gotowca  Razz

*sab*
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #45 : Wrzesień 18, 2010, 19:48:55 »

Moja też dopiero niedawno zaczęła kwitnąć no i właściwie nie można sie nimi nacieszyć w tym roku ...Ale to jest wina natury bo w ubiegłym roku kobea  pięknie i długo kwitła a zaczęła o wiele wcześniej niż tym...  Smile

A z kupowaniem gotowych sadzonek to nie jest zły pomysł-w sumie kosztują niewiele a jest ta pewność że coś z tego będzie( u mnie takie gotowce kosztują 7zł)

Pozdrawiam Sabina Smile
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Wrzesień 19, 2010, 09:49:47 »

Moja kwitnie już od dawna i wciąż pojawiają się kwiaty. Ale jak już wcześniej pisałam zakwitną dwa, przekwitną, odpadną i pojawiają się kolejne dwa.   Sad

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
diawie
Aktywny
**

podkarpacie

« Odpowiedz #47 : Wrzesień 29, 2010, 21:49:01 »

Ja po 3 latach uprawy tej rośliny w tym roku doczekałam się pierwszy raz kwiatów ,ale u mnie podobnie jak u Szymki zakwitnie jeden lub dwa i odpadają i zanów jeden /w kolorze niebiesko -fioletowym/ ale cieszę się że w ogóle zakwitła
Kupiłam gotową sadzonkę za 2,50 zł bo straciłam cierpliwość do tych sianych

Pozdrawiam Wiesława
diawie
Aktywny
**

podkarpacie

« Odpowiedz #48 : Październik 05, 2010, 21:36:51 »

To moja- wciąż kwitnie ,ale po jednym lub dwóch kwiatach i znów jeden  Mad
no ale ciesze się że w ogóle zakwitła  Smile

kurcze Mad zdjęcie z komórki nie oddaje całego piękna

Pozdrawiam Wiesława
Tifa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #49 : Listopad 22, 2010, 12:28:12 »

A moja biała kobea jeszcze kwitnie! Część już usunęłam, ale dwie mają się całkiem nieżle, jak na tę porę.
natarex
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Grudzień 16, 2010, 19:28:47 »

Kobea - zimową porą Wink

jUSTA
Aktywny
**

Wielkopolska - strefa 6b

« Odpowiedz #51 : Grudzień 16, 2010, 19:35:48 »

Moja kwitła - biała i fiolet. Żadna nie dała nasionka Sad Siałam w lutym,ale dopiero w październiku doczekałam się paru kwiatków.Nie jestem zadowolona z niej i chyba teraz nie będę już jej wysiewać.
natarex
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Grudzień 16, 2010, 19:41:06 »

Ta jest z gotowej sadzonki kupionej w maju - zaczęła kwitnąć w sierpniu - bardzo obficie Smile

agnieszka strzelec
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Styczeń 11, 2011, 19:32:31 »

No pora odkurzyć wątek  Smile
Mam zamiar zasiać tą piękną roślinę w tym roku  Very Happy
Czy już mogę siać czy jeszcze za wcześnie ?
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #54 : Styczeń 11, 2011, 19:46:59 »

Jeszcze się wstrzymaj, przy tak małej ilości światła, siewki mogą się wyciągać. Za jakieś trzy tygodnie można zacząć siać - mniej więcej na początku Lutego.
agnieszka strzelec
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Styczeń 11, 2011, 20:03:00 »

Wiktor  Very Happy Bardzo dziękuję za radę  Cool  Tak sobie czytam ten wątek i myślałam o wysianiu tych nasionek już teraz . Ewentualnie można byłoby te siewki doświetlać aby uniknąć "wyciągania " A kwiaty pokazałyby się wcześniej  Confused  Smile
*sab*
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #56 : Styczeń 11, 2011, 21:02:58 »

Ja kupiłam dzisiaj nasiona kobei i będę ją siać ale teraz jest zdecydowanie za wcześnie.Z mojego doświadczenia z kobeą wynika,że nie warto wysiewac za wcześnie bo jest za mało słońca i za zimno(kobea lubi ciepło) a czasami nawet wysiane pod koniec marca potrafią ładnie zakwitnąć.

Pozdrawiam Sabina Smile
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #57 : Styczeń 11, 2011, 22:02:23 »

Siałam dwa lata temu, w zeszłym roku się zagapiłam i było już za późno na siew.
Bardzo ładny kwiat, tylko faktycznie ma tendencje do późnego kwitnienia. Ale późną wiosną i latem widziałam na rynku duże sadzonki (fioletowej), kosztowały po 5 złotych, więc jak się ktoś zagapi, można poszukać sadzonek. Może w tym roku nie zapomnę Wink.

*sab*
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #58 : Styczeń 12, 2011, 13:45:08 »

Bardzo ładny kwiat, tylko faktycznie ma tendencje do późnego kwitnienia. Ale późną wiosną i latem widziałam na rynku duże sadzonki (fioletowej), kosztowały po 5 złotych, więc jak się ktoś zagapi, można poszukać sadzonek.

U mnie kosztowały 7zł,do kupienia w polowie maja  Smile

Pozdrawiam Sabina Smile
Kelosak
Aktywny
**

Wielkopolska -strefa 6B

« Odpowiedz #59 : Styczeń 12, 2011, 17:45:07 »

Dwa latemu zrobiłam sadzonki jesienią i się udało. Nie wiem czy w tym roku coś z tego będzie . Teraz są w piwnicy a rok temu miały ciepło i jasno na parapecie. Tylko,że teraz na parapecie tłok. Smile

Kaśka
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: