Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 01, 2014, 19:16:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stratyfikacja nasion.  (Przeczytany 253 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasiek0505
Gaduła

« : Listopad 02, 2013, 12:36:27 »

Proszę o rady i spostrzeżenia na temat stratyfikacji nasion.......  Cool

Zastanawiam się czy mogę to zrobić a dużej balkonowej donicy, czy bezpieczniej jednak bezpośrednio w gruncie Confused

bietka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2013, 15:21:04 »

Zależy co chcesz stratyfikować. Jeżeli chodzi o  małą ilość nasion to ja wolę włożyć do zamrażarki. Mieszam nasiona z wilgotnym pisakiem  do woreczka opisuję ( co to jest i data ) i do mrożenia. W ten sposób robiłam z bardzo wieloma nasionami roślin wymagających stratyfikacji ( np. pełnik ) a nawet z nasionami cisa, który wymaga do wschodów aż 2 takich okresów tj. jeden raz zamrażarka  ok. 2 miesięcy, miesiąc w cieple, znowu zamrażarka i wysiew. Wydaje mi się to łatwiejsze bo można później wysiać w domu wcześniej niż czekać na wiosnę na balkonie.   
marzycielka
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2013, 15:56:34 »

Ja też niektóre nasiona wsadzałam do zamrażarki - np. w tym roku pierwiosnki. Pięknie wzeszły w 100%.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: