Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 07:20:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla róż w pojemnikach  (Przeczytany 35443 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #120 : Marzec 26, 2015, 07:41:02 »

Kwiaty już tak mają, że jak chuchamy dmuchamy to zdychają, a jak je zostawimy samym sobie to nagle się okazuje, ze one wcale nie są takie delikatne i bezbronne.

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #121 : Marzec 26, 2015, 12:53:07 »

Być może dobra odmiana Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #122 : Marzec 30, 2015, 19:37:52 »

Jechała z wybrzeża do stolicy, ale została u mnie i jak tylko się ociepli będzie mieszkała na balkonie. Ma taki głęboki amarantowy kolor, że aparat nie radzi sobie z tą barwą.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #123 : Marzec 31, 2015, 10:06:47 »

Ja jesienią dostałam dwie w doniczce po symbolicznej 1,- w mojej osiedlowej kwiaciarni.
Były już przekwitnięte, nie wiedziałam co zrobić i wsadziłam przed blokiem.
Przeżyły i teraz zaczynają się budzić  Idea.
Cześć Jagódko, Twoja piękna no i czekam na Twój balkon.

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #124 : Marzec 31, 2015, 11:56:03 »

Nie, Jagódko, nie jechała do stolicy, planowała zamieszkać w Świeciu Cool

Na balkonie będzie jej dobrze, może jesienią na trawnik trafi? Wink

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #125 : Marzec 31, 2015, 16:12:17 »

Jagodko piekna,malenka dama Very Happy
Ciekawi mnie jak dlugo zostanie taka malenka Confused Mialam swego czasu na balkonie miniaturke(tylko przez jeden sezon),bo w kolejnych latach wystrzelila ponad pol metra wzwyz Shocked
Moje doniczkowe juz sie budza,to Nostalgie z pieknymi,ciemnymi listeczkami  Very Happy

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #126 : Kwiecień 01, 2015, 12:46:37 »

Na trawnik to ogromne ryzyko bo jak dotąd to w około jedynie psie wc, trawa zadeptana na polepe... więc będzie na pewno na tym mini balkonie. Póki co, wyjęłam z doniczki produkcyjnej do większej i osypałam świeżym podłożem...Balkonik mini wiec ledwie się koty mieszczą z kilkoma doniczkami. Ten rok będzie raczej: patrzymy, rozglądamy się, myślimy, planujemy...

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
amh7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #127 : Lipiec 17, 2015, 10:41:08 »

Krystyno piękne ma te pnące róże, czy bez problemu Ci zimują? jak je przechowujesz?
Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #128 : Czerwiec 23, 2016, 20:42:29 »

Różyczki miniaturki, które dostałam na Dzień Kobiet, wsadzone do donicy i wyniesione na balkon, bardzo się rozrosły. W małej doniczce były cztery 20-centymetrowe roślinki, a teraz jest gąszcz półmetrowych krzaczków. Przypuszczam, że to nie były miniaturki (specjalna odmiana?) tylko inne skarlone róże. Zresztą wszystko jedno, cieszy mnie to, że mają wielką ochotę na kwitnienie - naliczyłam 48 pąków, na których jeszcze nie widać koloru kwiatków.

Pozdrawiam
Anna
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #129 : Czerwiec 24, 2016, 11:43:20 »

Śliczności a pączków ile!
Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #130 : Lipiec 05, 2016, 10:43:18 »

Muszę jeszcze raz je pokazać w pełni kwitnienia, później już nie będą takie ładne. Smile
A nie mogły tak licznie kwitnąć w chwili zakupu?

Pozdrawiam
Anna
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #131 : Lipiec 06, 2016, 16:07:28 »

Wyjątkowa ta miniaturka. Ja ilekroć kupię róże w doniczce (głównie te z grupy kardana) to pąki się już nie chcą rozwinąć.

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #132 : Lipiec 06, 2016, 16:43:39 »

Te też tak miały, ale gdy przekwitło to co kwitło obcięłam wszystkie pędy z pąkami, przesadziłam do świeżej ziemi i dużej donicy i pomału przyzwyczajałam do mieszkania na balkonie. No i tak wyrosły. Ciekawe, czy przetrwają zimę.

Pozdrawiam
Anna
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #133 : Luty 22, 2019, 12:20:45 »

Liczę na Wasze rady i wsparcie  Smile Pierwszy raz w tym roku chcę wsadzić różę na balkon. Mam przygotowaną dużą donicę tylko im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Czy będzie rosła na wschodnim balkonie ? Słońce jest do 11 max. Polecacie jakąś konkretną odmianę ? Coś dla początkujących ?

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #134 : Luty 22, 2019, 21:33:19 »

Ja zawsze sadziłam miniaturki z marketu. Rosły i kwitły super. Z tym, że na zimę chowałam do piwnicy. Jeśli chcesz coś poważniejszego to musisz po prostu czytać o konkretnych odmianach i dobrać taką, która nie wymaga max. słońca.
Może ktoś ma doświadczenie z uprawą róż na takim stanowisku i poleci Ci konkretną odmianę? Ja wiem tylko, że róża " The Fairy" jest niewymagająca.
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #135 : Luty 24, 2019, 17:58:29 »

Dziekuje  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: