Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Luty 29, 2020, 07:10:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kordylina Australijska (Cordyline Australis)  (Przeczytany 1460 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Agnieszka Gie
Aktywny
**

Podlasie - strefa 6a

« : Sierpień 11, 2013, 20:17:38 »

Wiem, że jest już wątek ogólny o kordylinach, ale tu chciałabym porozmawiać tylko o kordylinach australijskich, roślinach typowo tarasowych.

Oto moje kordyliny.

Kupiłam je wiosną. Trochę wyblakły przez ostatnie upały. Wiem, że nie powinnam trzymać ich na pełnym słońcu, ale nie mam w tym roku innego miejsca.

Cordyline Australis 'Purple tower', w internecie znalazłam też nazwę 'Purpurea'.
Sporo urosła od wiosny. Gdy ją kupiłam nie miała jeszcze widocznego pnia.

Cordyline Australis 'Sundace'
Większa od poprzedniej. Liście są szersze, ładnie wybarwione. Prawie wcale nie urosła w tym roku. Może przez atak mszyc, które dobrały się do młodych listków. Innym powodem może być podłoże. 'Purple Tower' posadziłam w podłożu z przewagą torfu, długo utrzymuje wilgoć. Natomiast 'Sundance' rośnie w lekkim i przewiewnym podłożu, które stosuję do wszystkich moich roślin czyli ziemia ze żwirkiem. Najwidoczniej miała za sucho bo końcówki liści zaczęły zasychać.

Chętnie dowiem się czegoś na temat zimowania. Czytałam, że mogą stać na zewnątrz bardzo długo i znoszą przymrozki.

Klikaj codziennie  Pajacyk, Okruszek.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: