Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:25:24
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy da się go odratować?  (Przeczytany 1514 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Azrael
Nowicjusz
*

« : Sierpień 05, 2013, 08:29:42 »

Ostatnio coś zaczęło się dziać z moim storczykiem, opadają mu liście i uschła ostatnia gałązka, korzenie też nie są takie jak powinny. Rośnie w keramzycie (choć myślę ze powinnam go przesadzić z powrotem do kory), stoi na półce na przeciwko okna (pokój od strony południowej), w towarzystwie paprotki, skrzydłokwiata i 2 innych storczyków, jest tam  dosyć duszno i rzadko otwieram okna za względu na papugi latające po pokoju, z ich powodu też na liściach miał trochę uszkodzeń.podlewam je raz na 1-2 tygodni. Na 2 storczyku pojawiło się dziwne zgrubienie co to jest? Co z nim zrobić? Jak odratować tego 1? Czy warunki w jakich są są odpowiednie? 2 z nich w ogóle nie chcą kwitnąć, 1 zakwitnął raz i przestał, Proszę o pomoc, jestem początkującym hodowca, i dziękuję za wszelkie rady.

asiulek150
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2014, 12:48:02 »

Z tego co widzę to chyba 1 listek jest spalony od słońca, i wydaje mi się że nie ma za dużo korzeni.
Albo jest przelany albo przesuszony. Wypuścił ze środka nowy listek może będzie dobrze.
Moje storczyki stoją na wschodnich oknach i wszystko z nimi ok. Dodaj jakieś nowe zdjęcie jak teraz wygląda.
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2014, 13:47:52 »

Oj, czarno to widzę Sad

M@rtulin@ pozdrawia
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2014, 17:23:09 »

Masz chyba problem korzeniowy,wyciągnij go ,wytnij suche korzenie i zobaczysz co Ci zostało...przesadź do świeżego podłoża, może być pomieszane z keramzytem...ale coś jest z nim bardzo nie tak...ciekawe czy w ogóle ma jakieś korzenie...

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Styczeń 03, 2014, 17:27:18 »

Pewnie nie ma, ale jeśli trzon jest twardy to puści nowe. Odratowywałam już takie zdechlaki-niestety u mnie falki w keramzycie błyskawicznie zaczęły wyglądać tak samo....i wróciłam do kokosa.
Poobcinaj wszystko martwe,posadż w czipsy kokosowe czy co tam używasz.Nie przelewaj i za rok ci zakwitnie Wink

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: