Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 11:56:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hydroponika czyli storczyki w kamyki  (Przeczytany 122220 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Lipiec 25, 2013, 16:31:23 »

Niższych i szerszych wkładów można szukać wśród koszyczków do roślin wodnych Smile. Kupowałam takie w PNOSie przy Al. Krakowskiej, np. 22/12.

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Lipiec 25, 2013, 16:39:34 »

Zamierzam pomału przenieść resztę moich storczyków  , w tym upartą krzyżówkę tetraspisa z cornu- cervi , do keremazytu .
Czy granulat o średnicy 4-8 mm nie będzie za mały  Confused .

Pozdrawiam . Kasia
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #32 : Lipiec 25, 2013, 16:47:25 »

Zrobiłam zdjęcia Doritis - w korze zczęła więdnąć, jak zaglądnęłam to ostał się po wycięciu tylko jeden. Poszła od razu w keramzyt i w ciągu miesiąca wyprodukowała dwa listki i pojawiają się korzonki.

I parapet Masdevalliowy

Ja stosuję kramzyt ogrodowy więc jego granulacja jest bardzo zróżnicowana.

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Lipiec 25, 2013, 20:02:39 »

Ja staram się aby keramzyt był grubszy 8-16. Ale kilka roślin tych z cienkimi korzeniami (np. oncidia) jest w drobnym i dobrze sobie radzą.
Dzięki za ten PNOS.

Marek
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Lipiec 25, 2013, 20:43:38 »

Ja hydro zaczelam stosowac od pol roku dla hojek i powiem,ze idealny sposob,szczegolnie w okresie kwitnien,nie zasuszaja sie paki,bo nie w pore czlowiek podleje Cool.
Ale co do storczykow,to mam tylko jednego Masdevilie od Agi i zaczely strasznie brazowiec jej liscie,nie wiem,czy to wina hydro,czy ja cos nie tak zrobilam Sad

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Lipiec 25, 2013, 20:58:58 »

Marku . Dziękuję  Smile

Pozdrawiam . Kasia
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #36 : Lipiec 26, 2013, 12:31:49 »

Marku i u mnie Masdevilia - ta Ted cośtam brązowieje na końcach. Te inne nie. Dlaczego?

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #37 : Lipiec 26, 2013, 12:44:52 »

A u mnie Masdevilia Tala Sca Sad

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Lipiec 29, 2013, 05:47:33 »

Już się dziecko urodziło. Trochę znormalnieje może?
A jak chodzi o brązowienie końcówek liści to prawie zawsze świadczy o przenawożeniu. Jeśli nic innego się nie dzieje a nowe przyrosty rosną to bym się nie przejmował.

Marek
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Lipiec 29, 2013, 08:22:10 »

To od dziś dostają tylko wodę.

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Lipiec 29, 2013, 09:27:06 »

To trochę nie tak Bogusiu.
Masdevalie są trochę inne niż pozostałe storczyki bo cały czas rosną. I powinny cały czas dostawać nawóz. Tylko jak słabo rosną to mało ( np 0,5 cm/litr) a jak szybko to więcej. Gdy czubki najstarszych liści zaczynają brązowieć a roślina dobrze rośnie to się nie przejmować. Jak dużo liści brązowieje to zmniejszyć ilość nawozu. Jak kolejne liście drobnieją to dać trochę więcej. Ale jak nie dasz wcale to skarleje. Tak na wyczucie.

Marek
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #41 : Lipiec 29, 2013, 09:51:27 »

Taka wymagająca sztuka z niej? No cóż to się pobawimy trochę. Wink Dzięki za te cenne informacje.

Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Lipiec 29, 2013, 10:54:39 »

Gratulacje dziadku Very Happy

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Lipiec 29, 2013, 13:31:12 »

Chciałam zapytać i ewentualnie rozwiać wątpliwości . Czy to normalne , że storvzykom adoptowanym w hydroponice podgniwają stare korzenie ale jednocześnie  rosną nowe  Confused

Pozdrawiam . Kasia
wiesława
Aktywny
**

życie bez pasji jest nudne

« Odpowiedz #44 : Lipiec 29, 2013, 13:51:07 »

Ratunku Sad czytam i czytam , patrzę i patrzę :shock:i nie wiem na czym polega uprawa storczyków w hydroponice ? Poza tym , że w kamykach a nie w korze to jakoś nie widzę tego  Confused Jak się im dostarcza wodę , przecież , jeśli nie mają korzeni to co dalej ? Confused
Mam trochę storczyków ale ja z nimi tak normalnie , po bożemu a nie jakoś  tak   Confused
Może mi ktoś cierpliwy i życzliwy wytłumaczy tak na chłopski ( babski ) rozum jak toto wygląda.
Dziekuję  Very Happy

Moje rośliy - wątek - Wiesławy wariacje na tematy zielone
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Lipiec 29, 2013, 14:28:56 »

Już się dziecko urodziło. Trochę znormalnieje może?
A jak chodzi o brązowienie końcówek liści to prawie zawsze świadczy o przenawożeniu. Jeśli nic innego się nie dzieje a nowe przyrosty rosną to bym się nie przejmował.
Tylko ona u mnie jeszcze grama nawozu nie dostala Sad
Tobie rowniez dziadku gratuluje Very Happy

Dysienka
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Lipiec 29, 2013, 15:27:07 »

Ja swoją małą vandzie wsadziłam w kamyki i czekam jaki będzie efekt. Wóz albo przewóz Very Happy

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Lipiec 29, 2013, 16:38:06 »

Dzięki - fajny dzieciak, zupełnie nie jest czerwona i śpi. To jednak nie jest sprawiedliwe że mój krzyczał bez przerwy dopóki nie zaczął mówić a ta przez godzinę buzi nie otworzyła.
Magda - ale ona u mnie była wynawożona a u ciebie przestała rosnąć. I na dodatek to twój jedyny jak rozumiem storczyk. Nawet jak zejdzie to się nie przejmuj.
Abby - tak to normalne.
Wiesławo - zewnętrzny pojemnik to szczelna osłonka w którą nalewa się wodę/pożywkę wewnętrzny pojemnik to koszyk wypełniony keramzytem. Gdzieś po środku jest spławik który pokazuje nam poziom wody (żeby nie zalać całkiem) i w tym wszystkim sadzimy roślinkę.

Marek
wiesława
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Lipiec 29, 2013, 18:24:12 »

Czyli , jak rozumiem to siedzi sobie cały czas z nogami w mokrych kamykach ? A skąd ja mam wiedzieć ile tej wody w zewnętrznym pojemniku ma być ? Tak na wyczucie ? Wybaczcie moją namolność  Sad

Dropsique
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Lipiec 29, 2013, 19:30:15 »

Wejdź sobie tutaj: http://www.hydroponika.pl/Dzia%C5%82y/Ziele%C5%84_we_wn%C4%99trzach/Hydroponika/Co_to_jest_hydroponika/ - znajdziesz wiele informacji o tej metodzie uprawy - zasady, sposoby, zalety itp.

nazywam się Kasią

1 2 3 4 5 6
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Lipiec 29, 2013, 19:47:20 »

Wiesławo - pisałem wyżej - Przy domowych pojemnikach (samoróbkach) ok. 2cm keramzytu ma być zanurzone a przy kupowanych są wskaźniki i dolewamy wody do optimum gdy jest minimum.

Marek
salaga
Aktywny
**

« Odpowiedz #51 : Lipiec 29, 2013, 20:08:58 »

Wiesiu, sporo praktycznych informacji o uprawie hydroponicznej znajdziesz również w wątku " hoya w hydroponice"  Smile
O tu: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=19381.0

wiesława
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Lipiec 30, 2013, 08:14:00 »

Bardzo wam wszystkim dziękuję  Very Happy, będę dokonywać prób i zobaczę co z tego wyrośnie Very Happy

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Sierpień 05, 2013, 11:36:43 »

Ten minifalenopsis zakupiony został kwitnący w maju 2012 i trafił do biura a po kilku tygodniach gdy spadły kwiaty do nas.
Posadzony w hydro do pojemnika 11/9 zaczął ładnie rosnąć i w listopadzie miał dwa pędy kwiatowe

Roślina jednak nie wyglądała za dobrze. Wiosną tego roku przesadziłem do dużego pojemnika 15/12, dziś kwitnie na kolejnym pędzie.

Stare, uszkodzone liście już opadły a przez ostatni rok wyrosły na nim trzy pary liści.

Marek
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #54 : Sierpień 05, 2013, 13:59:10 »

Moje jakoś się trzymają.
Bulbophyllum.

Restrepia chyba najbardziej zadowolona ze zmiany. Przebarwienia od słońca powoli bledną i wraca zielony kolor.

To Bulbophyllum ma się najgorzej.

Są jeszcze dwie korzyści z nowego lokum miniaturowych storczyków. Tiladisia czuje się z nimi świetnie, a po wodę  przylatuje osa i zabiera ładunki w postaci kropli - pewnie do gniazda.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Sierpień 05, 2013, 18:01:56 »

Fascynujący i bardzo potrzebny wątek. Smile
Z hydro na razie mam doświadczenie nieduże,  jedynie w zakresie uprawy hoi.
W sieci rzeczywiście jest mało informacji o uprawie storczyków w hydro.
Na razie w ten sposób eksperymentuję na słabym kawałku paphiopedilum. Na razie jest marny efekt, ale roślina wypuściła mały przyrost.
Zobaczymy, co będzie dalej...
Zastanawiam się nad umieszczeniem w tytułowych kamykach coelogyne.
Zdjęcia Agi i Marka wyglądają bardzo zachęcająco... Smile

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #56 : Sierpień 06, 2013, 16:16:46 »

Uprawa hydroponiczna jest naprawdę godna polecenia zwłaszcza gdy mamy zmarnowanego storczyka.
W krótkim czasie potrafi odbudować system korzeniowy i ładnie przyrastać  Smile

Tutaj znajdziecie kilka słów ode mnie do tematu  Smile
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #57 : Sierpień 06, 2013, 18:57:17 »

Dziś trochę o phragmipediach. Obydwa prezentowane niżej (Memoria Dick Clement i Soccerer's Apprentice) w hydroponice są od około dwóch lat. Początkowo miałem problem z zamierającymi korzeniami. Robiły się wodniste, galaretowate i zamierały. Zaczęły dobrze rosnąć gdy przy każdej wymianie pożywki zacząłem sypać do pojemników szczyptę dolomitu. Przestały także zamierać końcówki liści.

Byłbym zobowiązany za potwierdzenie takiego działania dolomitu

Marek
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Sierpień 07, 2013, 13:00:26 »

Marku , na którymś forum storczykowym , nie pamiętam jakim , czytałam opinię dziewczyny uprawiającej phapiopedilia , że raz w roku , przez miesiąc , robi sabotkom kurację dolomitową . Roztworem nie tylko je podlewa ale i przemywa liście . Widzę i na Twoim przykładzie , że to działa .
Muszę swoim podsypać dolomitu , tylko gdzie go kupić  Confused

Pozdrawiam . Kasia
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #59 : Sierpień 07, 2013, 14:11:30 »

W każdym sklepie ogrodniczym jest mielony w paczkach po 10kg chyba. Ale to kilkanaście złotych kosztuje.

Marek
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: